dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Piach płukany / rzeczny do zasypu fundamentów, czy można coś z tym zrobić?

    Witam, rozpocząłem budowę domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym (piętrem). Ściany fundamentowe wysokie 6 bloczków czyli nie cały metr. Powierzchnia 100m. Przywieziono mi 200 ton piachu rzecznego/płukanego zamiast żółtego piachu typowego do zasypu. Oczywiście przez moją początkowa niewiedza już przyjęte i zapłacone. Co proponujecie w takim przypadku? Zasypac tym, który mam i jest jakaś możliwość zagęszczenia go, może mogę użyć chociaż połowę tego bądź mieszać z żółtym? Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    A co konkretnie jest napisane na fakturze , wz , czy jakimkolwiek dokumencie dostawy ? Albo jako jakie kruszywo to sprzedają? Bo oficjalnie jak sie sprzedaje musi byc okreslone jakie jest to kruszywo czyli np piasek 0-2 mm piasek 0-4 mm?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Wypróbować zagęszczenia na tym co jest, jeśli będzie szło gorzej zagęszczenie robić mniejszymi warstwami, dodatkowo warto zalewać wodą w celu zamulenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Wypróbować zagęszczenia na tym co jest, jeśli będzie szło gorzej zagęszczenie robić mniejszymi warstwami, dodatkowo warto zalewać wodą w celu zamulenia.

    I co go zamuli, jak płukany?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomeksup

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-963
    Posty
    56

    Domyślnie

    Co to znaczy, że piach rzeczny ? Jaka wielkość ziaren ? Proszę o zdjęcie.

    Jeżeli występuje ciągłość uziarnienia, tzn. są ziarenka od małych do dużych to piasek jest ok. Nie powinno być w nim śmieci, organiki i innych nietypowych rzeczy.

    Ps. Dlaczego tak płytkie posadowienie - niecały metr ?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    I co go zamuli, jak płukany?
    pod wpływem wody przestrzeń pomiędzy ziarnami piasku zmniejsza się.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Tylko, że musi być coś co zamula , sama woda nie zamuli , a w płukanym piasku nawet jeżeli jest to 0-4 mm czy 0-2mm jest bardzo mało frakcji ilastej i pylastej, która może zamulać

  8. #8

    Domyślnie

    Według mnie jest nie sortowany, jest ciągłość grubości ziaren. Chętnie pokazałbym zdjęcia lecz nie wiem jak dodać. Jeśli ma to jakieś znaczenie to dziś bez trudu wbiłem stalowy metrowy pręt w kupę tego piachu, która leży nie ruszana od roku.

  9. #9

    Domyślnie

    Piasek jest różnorodny. Jest drobne ziarno jak cukier, a są też kamyczki jak paznokcie.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Frakcja 'cukrowa' jest zbyt gruboziarnista - powinno być trochę materiału zbliżonego do pyłu.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  11. #11

    Domyślnie

    A może podczas wylewki siatka zbrojeniowa?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony