dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Więźba

  1. #1

    Domyślnie Więźba

    Witam,
    Mam dylemat związany z kolejnym etapem budowy domy a dokładnie chodzi o dach.
    Cieśla z którym bylem dogadany na listopad że zrobi mi dach poinformował mnie że ma jakieś ważne sprawy i będzie przez jakiś czas niedostępny.
    Zaproponował zrobienie samej więźby końcem listopada i po nowym roku dokończenie prac.
    Co za tym idzie więźba będzie przez miesiąc czasu czekać na jej przykrycie. Moje pytanie brzmi:

    Czy to w ogóle dobry pomysł? Czy może lepiej zaczekać i w styczniu zrobić wszystko razem po kolei? A może zrobić tą więźbe i ją jakoś zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi które w obecnych czasach są nieprzewidywalne.

    Proszę o jakieś sugestie osób które mają jakieś pojęcie bo ja zielony jestem jeśli chodzi o budowlankę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A trudną masz tą więźbę ?
    Najlepiej, żeby było przykryte na raz.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jest trudny, zwykły dach dwuspadowy + daszek nad gankiem oraz na taras.
    A czym to przykryć? zwykła folia budowlana wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Rafał34 ; 27-10-2019 o 19:47

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    podepnę się pod temat, jestem na etapie odbioru więźby z tartaku i zapytam czy więźba zawsze jest taka surowo poprzycinana czy potem przed położeniem jeszcze ją jakoś obrabiają, szlifują itd żeby jakoś to wyglądało lub było proste ?
    A co jeśli niektóre krokwie są banany już w tartaku, odbierać takie coś ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    To musi ocenić cieśla. Drewno musi być certyfikowane i suche. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    kupiłem więźbę po cenie netto, a w tartaku mówi mi baba, że jak certyfikat to musze dopłacić 1000 zł za certyfikowanie czyli ktoś ma przyjechać i zbadać drewno. Czy to nie jakiś przekręt z ich strony ??? Nie wiem teraz czy nie brać faktury na tą więźbę i dochodzić się o certyfikat bo drewno nie jest oznaczone.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Zdecydowanie brać fakturę, która musi zawierać wpis drewno certyfikowane lub konstrukcyjne, lub więźba dachowa. Do tego pisemny certyfikat. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    kupiłem więźbę po cenie netto, a w tartaku mówi mi baba, że jak certyfikat to musze dopłacić 1000 zł za certyfikowanie czyli ktoś ma przyjechać i zbadać drewno. Czy to nie jakiś przekręt z ich strony ??? Nie wiem teraz czy nie brać faktury na tą więźbę i dochodzić się o certyfikat bo drewno nie jest oznaczone.
    Przekręt to kupowanie po cenie netto.

    1000zł drożej za certyfikowane drewno to jak za darmo - drewno certyfikowane jest dosyć trudno dostępne dla cywili i cena bliżej 2x "tarcicy" niż drobnego tysiąca dopłaty.

  9. #9

    Domyślnie

    Taki przykład: drewno certyfikowane, KVH, suszone, impregnowane, ok. 2400zł za kubik.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    A jaka jest cena " normalnej więźby" za kubik. Z impregnacja.

  11. #11

    Domyślnie

    Cena "kiepskiej więźby" z impregnacją to pewnie połowa ceny, którą podałem. Jeszcze zależy jaka impregnacja - pomalowanie na odczep się, zanurzeniowa czy ciśnieniowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony