dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Skopana instalacja CO? Niebezpieczne? Bulgotanie po włączeniu pompy CO

    Witam, ostatnio zamontowałem kocioł DEFRO od instalatora z certyfikatem DEFRO, tutaj schemat poglądowy mojej instalacji, czy to ma prawo działać, bo od 2 miesięcy bulgocze w grzejnikach, wszystkie grzejniki odpowietrzone, i nic z tym sie nie da zrobić, tak jakby ciągle było powietrze w instalacji, którego nie można się pozbyć. Czy w ten sposób może być zamontowany zbiorniczek wyrównawczy? Prosze o porady, bo nie moge sobie poradzic z instalatorem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCHEMAT INSTALACJI CO.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	436408  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Może ciut wyraźniej albo zdjęcie, dodatkowo. Czemu rura wzbiorcza nie jest bezpośrednio z nad kotła ? wyprowadzona do zbiornika wyrównawczego ?
    Pompa prawdopodobnie jest źle zamontowana, stąd robi podciśnienie, miałem taki przypadek u siebie, poprawiłem po "fachowcu" bo z grzejników wyciągało wodę i były ciągle zapowietrzone.

  3. #3
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    U mnie jak dam w palnik też bulgocze nawet na włączonej pompce, po prostu woda się miejscami podgotowywuje.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Naczynie wzbiorcze nie powinno być odcięte od kotła - a w tym schemacie masz po drodze zawór 4d i pompę.
    Brakuje zaworów różnicowych.

  5. #5
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Zawory róźnicowe to wogule po co są?Oprucz bębnienia
    Pompa działa i bez nich

  6. #6

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Zawory róźnicowe to wogule po co są?Oprucz bębnienia
    Pompa działa i bez nich
    A co się dzieje, jak jest ciepło (jak ostatnio) i głowice pozamykają kaloryfery?

  8. #8
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie wiem?
    Posiadam pompkę bez zaworu różnicowego (wywaliłem bo za głośno bębnił) i pompka pompuję wodę do grzejników jak jest taka potszeba tak to chodzi na grawitacji.
    Nie mam głowic na grzejnikach.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie mam głowic na grzejnikach
    to źle. ciężko wysterować temp wtedy, albo nie dogrzewa, albo przegrzewa, nie rozprowadza dobrze ciepła. Wiem, przerabiałem temat, tam gdzie jeszcze nie ma termostatu, jest bida, trzeba kryzować grzejniki zaworkiem, dobrze że kulowy, ustawić na min przepływ. A i to nie pomaga.
    Ghost0404 któraś pompka może być źle zamontowana, po prostu "rozszarpują" wodę w przeciwnych kierunkach. Trzeba by było sprawdzić, jak jest tylko jedna pompka, czy efekt jest podobny. Trzeba by było zaglądnąć do schematu zaworu 4D aby zobaczyć jak powinny być ustawione pompki. Na rozdzielanie powinna być przed, na mieszanie za.
    Tylko rzopa grabowa, stety brak różnicówek na obejściu pompy, to źle, zresztą do wyrównawczego - rura z nad pieca bez przeszkód, tu jest naprawdę źle -
    blokuje zwór 4D i pompka - wystarczy, że zawór jakimś tarafem ustawił by się i zamkną gałąź od kotła,
    jak pierwszy obrazek .. i bum .. 65 st w momencie rośnie.. .

    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 28-10-2019 o 16:17

  10. #10
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    25 musi być.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony