dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie pompy elektrycznej do pompy abisynki

    Witajcie. Czy możecie mi pomóc i wskazać co jest źle w takim podłączeniu elektrycznej pompy pod abisynkę?
    Podpompowałam wodę abisynką i dodatkowo zalałam pompę elektryczną ale niestety po odpaleniu pompy wypłynęło trochę wody i na tym koniec. Jednocześnie spadła woda z abisynki tak jakby się powietrze tam dostawało. Co zrobiłam źle w tym połączeniu?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191028_1123271.jpg
Wyświetleń:	2581
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	436427
    Ostatnio edytowane przez effa80 ; 28-10-2019 o 12:12

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał effa80 Zobacz post
    Witajcie. Czy możecie mi pomóc i wskazać co jest źle w takim podłączeniu elektrycznej pompy pod abisynkę?
    Podpompowałam wodę abisynką i dodatkowo zalałam pompę elektryczną ale niestety po odpaleniu pompy wypłynęło trochę wody i na tym koniec. Jednocześnie spadła woda z abisynki tak jakby się powietrze tam dostawało. Co zrobiłam źle w tym połączeniu?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191028_1123271.jpg
Wyświetleń:	2581
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	436427
    Ja bym tam dołożył zawór kulowy między trójnikiem a pompą ręczna (abisynką). Tak dla pewności, że pompujesz wodę ze studni a nie powietrze przez abisynke.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ja bym tam dołożył zawór kulowy między trójnikiem a pompą ręczna (abisynką). Tak dla pewności, że pompujesz wodę ze studni a nie powietrze przez abisynke.
    Ok dzięki, spróbuję tak zrobić w takim razie. A ewentualnie trójnik przenieść poniżej zaworu zwrotnego tak żeby zawór oddzielał pompę elektryczną od abisynki? Czy zasada jest taka że zwrotny zawsze musi być na dole?
    Ostatnio edytowane przez effa80 ; 29-10-2019 o 17:52

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał effa80 Zobacz post
    Ok dzięki, spróbuję tak zrobić w takim razie. A ewentualnie trójnik przenieść poniżej zaworu zwrotnego tak żeby zawór oddzielał pompę elektryczną od abisynki? Czy zasada jest taka że zwrotny zawsze musi być na dole?
    Zasada jest taka, że zawór zwrotny ma ograniczać opadanie słupa wody w rurze studziennej. Jeśli zawór jest brudny lub nieszczelny to będzie przez niego dostawało się powietrze - słup wody opada.
    Teraz zastanów sie, co się stanie jak pod zaworem zwrtonym umieścisz trójnik podłączony do dwóch pomp, które niekoniecznie są szczelne dla powietrza. Zwłaszcza ta ręczna.
    Zawór zwrotny -> trójnik do dwóch pomp, dwa zawory kulowe. Otwierając jeden zawór kulowy decydujesz która pompa ma działać. Przy dłuższych przerwach pobru wody możesz wręcza zamykać oba zawory - pomożesz tym zaworowi zwrotnemu, bo one nigdy nie są idealne i zawsze coś tam puszczają.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    ...Zawór zwrotny -> trójnik do dwóch pomp, dwa zawory kulowe...
    Dzisiaj bylam na działce i zrobiłam wszystko wg wskazówek - pompa w końcu ciągnie wodę

    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez effa80 ; 08-11-2019 o 18:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony