dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20191029-181759.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	436480
    To już napewno pobije gaz w cenie gr za kwh.
    A z gumy jest pelet?

    Eliksa napewno rozpoznaje bo wiesz to kocioł premium gramium i musi mieć pelet za 1000zł by wogule osiągnął te 90% sprawności.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 29-10-2019 o 17:22

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A to co?
    Byle by nie piach ważne było palne.
    Wyglądało na wióry kolorowej płyty meblowej , raczej oklejonej niż malowanej . Na szczęście jeśli biorę z nowego źródła , to zawsze z 3 , 4 worki najpierw biorę na testy , by zminimalizować opcję wtopy. Generalnie to od 5 lat biorę z tego samego miejsca , oddalonego o 20km . Wcześniej woziłem z 60km , ale szukałem bliżej i 5akie kwiaty właśnie widywałem .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #23
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Płyta meblowa czy tam okleina jest palna to w czym problem?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Robiły się spieki i był 50 zł droższy na tonie.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    myślę że to daleko idące utrudnianie sprawy. →
    ale to przecież była by niezła komedia! ile ton peletu dało by się tak oszukać? bez zniszczenia za chwilę maszyny ? Przecież dobrze jest powiedzieć przed sobą, kupiłem pellet za 1000zł tona .. i jakoś się usprawiedliwić, każdy ma taki mechanizm.
    https://allegro.pl/oferta/pelet-pell...met-6825145159 i? 0,20 zł .. razy sprawność kotła i przebiliśmy ceną gaz lekko licząc.
    a co mnie interesuje wysoko kaloryczny.. z iglaków miał by 5,5 lub ciut więcej - to podstawowa charakterystyka drewna - masa jest wykresów - kaloryczności drewna od wilgotności.
    https://allegro.pl/oferta/pelet-pell...21a14291fbf951 prosta piłka.. 1075/5300 =0,202 zł .. 1075/5000= 0,21,5 gr za 1kWh. granica dramy.
    a przy sprawności 90% hipotetycznej.. oby taka była mamy 23,5 gr 1kWh i jakoś koszty frycowe trzeba usprawiedliwić. że a musi pisać na worku premium, gramium ect..
    A czy to będzie pellet ze słomy, czy innego ustrojstwa, byle by był zbity i zwarty i suchy.
    Ciężko sobie wyobrazić, że kocioł rozpoznaje rodzaj peletu.
    Z piaskiem się nie spotkałem , ale ...niedowaga worków dość często . Jeśli już brakowało to po 200 /300 gram na 15kg. Rekord był 440g mniej .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Z piaskiem się nie spotkałem , ale ...niedowaga worków dość często . Jeśli już brakowało to po 200 /300 gram na 15kg. Rekord był 440g mniej .
    to wypada do 30kg na całym zapasie 65 worków 975 kg.. czyli dwa worki nawet w odwrotnym gratisie.
    Dziwie się dodawaniu różnych części z płyt meblowych, czy czegoś podobnego, raz że twardsze, to jeszcze trzeba to dłużej rozdrabniać i potem łączyć i tak bym patrzył na proces.. eliminacji januszowania przy peletowaniu, jak z piachem..

  7. #27
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Bo większa kaloryczność

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Pellet drzewny, do tego są nasze palniki. Niestety pelet z gówna z łusek słonecznika czy słomy to jest zupełnie inne spalanie. Słoma np. potrzebuje bardzo wysokiej temperatury, której w normalnym palniku nie uzyskasz chcąc spalać prawidłowo. Poza tym słaba kaloryczność, od groma popiołu i brak gwarancji producenta sprawiają że to gra nie warta świeczki.
    Co do pelletow po 1000zl, to płaci się za markę i certyfikat. Jesli ktoś ma gaz to palenie w takim przypadku wychodzi kosztowo tak samo.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nikt nie dosypuje z woreczka tych dodatków , to się dzieje przy cięciu płyt od razu , jeśli kupują trocinę od producenta mebli kuchennych , jeśli np z produkcji palet ( jak mój ) to jest jasny i czysty .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tylko że miarą jakości peletu nie jest jego kolor. Co do dodatków, wszystko jest opisane w warunkach certyfikacji. Dodatki są procentowo opisane. W Olimpie też się takowe znajdują poprawiające spalanie i kaloryczność paliwa. Jednak należy pamiętać że 18,5-19MJ to Maks co można z pelletu wycisnąć.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jednak należy pamiętać że 18,5-19MJ to Maks co można z pelletu wycisnąć.
    zgadza się. Pellet to taka PPSz wz 41. I widzę to samo zjawisko co w przypadku natrysku piany PUR i podawanie kłamliwej lambdy 0,022 W/mK żeby tylko pokazać przewagę.. prawda zawsze była taka, że ten parametr był ~0,04 W/mK i trzeba tylko było poszperać w deklaracjach. Powoli się ta wieść rozeszła.
    Podejrzewam, że z peletem jest to samo, celowe zaklinanie rzeczywistości, żeby tylko kupić pellet za ponad 1000zł tona.
    Wytworzenie domowym sposobem pellet to ~350 zł tona, praca silnika, robocizna ect. Mogłem się pomylić i to w interesie duże grupy osób powinno być
    "certyfikowanie" standardu peletowego, w dobrej cenie. A nie panie.. robię pellet z trocin bukowych, a moje buki zostały ścięte przy pełni księżyca, oraz zostało podane znieczulenie, a greenpace przytulił wcześniej ścinane drzewo, przez to nasz pellet jest wolny od stresów ect
    Kaloryczność peletu wynika wprost z tego jakie osiągi daje drzewo. Może być tak, że źle produkowany pellet, jest pozbywany części holzgazu i wtedy lipa.. traci kalorie. Tu nie ma jakiś cudów na kiju. Niech ma 4,5 kWh z 1kg, ale kosztując 500zł tona =0,11 zł kWh. jest różnica? swój by kosztował ?
    0,07 gr.. czy 150zł na tonie to nie jest zarobek ? to gdzie blisko 500zł więcej ? coś jest nie tak.
    Ja się drapię po główie, czy na chwilę dobrze zrobiłem biorąc MPM DS'a 10';tkę i bufor... liczę na spalanie zrębków, oraz zapasów biomasy, paliwo mam tyle ? aż tyle co robocizna i ten proce muszę udoskonalić. Ale to nie jest za 0zł. dobrze jak po przeliczeniu tona wyniesie ~300zł licząc robociznę.
    Mając 4,2 kWh z kg daje to 0,071 zł kWh. nie źle.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Tu jest jeszcze jeden problem. Robienie pelletu tylko i wyłącznie dla siebie jest nieopłacalne i to już temat sprawdzony i wałkowany wiele razy. Domowym sposobem na chińskiej peleciarce pelet rolujesz a nie prasujesz, możesz zapomnieć o peletownaniu samego drzewa liściastego (liściaste tak w ogóle to mniej MJ), musisz mieć suche trociny bez kory i piachu bo rozwalisz matryce, trociny powinny być zmielone i mieć odpowiednią wilgotność. Suma sumarum pelet musi wyjść w granicach 6-8% żeby przy gęstości nasypowej w granicach 660g na litr było te 18MJ. Można kupić cały system Gropel ale to juz kilkadziesiąt tysięcy złotych i nadal martwienie się o materiał bo taka trocina prosto z traka średnio się nadaje, no chyba że masz czym ją oczyścić i wysuszyć.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Robienie pelletu tylko i wyłącznie dla siebie jest nieopłacalne i to już temat sprawdzony i wałkowany wiele razy.
    nawet nie będę chciał zaprzeczyć, opcja jest tylko "kusząca" właśnie uwolnienie się od tych sanacyjncych mentalności pokolenia przed i po wojennego, które miało wpływ na naszych rodziców ..
    Dobrze piszesz, matryca pójdzie szybko się paść, jak pellet będzie brudny.
    Stąd zostanę przy zrębkach, oraz trocinach bezpośrednio- muszę udoskonalić tylko system pracy tego, żeby nie była to utopia.
    na litr było te 18MJ
    ? to by było dużo pono tona peletu zajmuje 1,7m3 .. pewnie miałeś na myśli kg

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kolego, gęstość nasypowa pelletu to ok. 660g na litr, czyli 660kg/M3. Na tonę pelletu idzie ok. 6-7m3 suchej trociny

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony