dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Bo na podtrzymywaniu węgiel ci się nie spala tylko zdymia, kopci , sadzuje kisi.

  2. #22

    Domyślnie

    Ok, to jest dla mnie zrozumiałe. Brzmi logicznie, że byłoby dobrze, gdyby ten piec chodził jak najwięcej na wysokich obrotach i jak najmniej na podtrzymaniu. Ale czy jednak (biorąc pod uwagę, że kocioł jest przewymiarowany i chwilowo nic na to nie poradzę), jeśli podniosę zadaną temperaturę na kotle, to cieplejsze grzejniki nie spowodują jeszcze dłuższych okresów pracy na podtrzymaniu, bo będą w stanie szybciej nagrzać pomieszczenia? Czy nie jest tak, że gdybym zadał właśnie dość niską temperaturę wody w kotle, dajmy na to 40 stopni, to tak chłodna woda miałaby problem ogrzać pomieszczenia, co poskutkowałoby długimi okresami pompowania tej wody przez grzejniki, odbierania ciepła przez pomieszczenia i ciągłym dogrzewaniem wody? Wydaje mi się, że ustawienie wysokiej temperatury wiąże się z rzadszym dostarczeniem do grzejników dużej porcji energii, a ustawienie niskiej temperatury częstszym lub nawet ciągłym dostarczaniem do grzejników mniejszej porcji energii, a więc częstym lub ciągłym dogrzewaniem tej wody i przez to krótkimi okresami podtrzymania.
    Ostatnio edytowane przez pralat ; 19-11-2019 o 12:37

  3. #23

    Domyślnie

    Jak zapodasz temperaturę wody w kotle na poziomie 40'C to jakim cudem kocioł będzie spalał paliwo w optymalnych warunkach ? on potrzebuje 80'C
    jako posiadacz kotła na pellet nie jestem zagłębiony w temacie kopciuchów
    ale na logikę niska temperatura wody + wysoka temperatura kotła jakoś nie pasują do siebie.
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To nic nie zmieni w jego przypadku bo ma przewymiarowane kocioł więc czy będzie miał 40 czy 80 to i tak będzie w podtrzymywaniu.

  5. #25

    Domyślnie

    Dokładnie tak - przeliczyłem sobie dom na http://cieplowlasciwie.pl i wyszło mi zapotrzebowanie 15kW, a mam 25kW, także w zasadzie może wyjść na to, że ustawienie niższej temperatury na kotle spowoduje lepsze spalanie. Wciąż będzie to spalanie suboptymalne, ale może więcej czasu kocioł spędzi pracując na wysokich obrotach niż na podtrzymaniu. Póki co ustawiłem 60 stopni i wydaje mi się, że pracuje na podtrzymaniu mniej, bo opalam niskokalorycznym ekogroszkiem, który mam na sezon przejściowy i więcej pracy potrzebuje kocioł w łożyć w podniesienie do tej temperatury.
    Ostatnio edytowane przez pralat ; 20-11-2019 o 13:54

  6. #26
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To ciepło właściwe i tak za dużo liczy.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stefan081

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Opolno-Zdrój
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia. Spalanie takie samo przy różnych temperaturach. Sprawdzałem u siebie

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spawacz122

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    nowy sacz
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzieki za informacje
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony