dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Budowa w spadku + zmiany + garaż

    Witam wszystkich.

    Jestem nowy na forum, ale założyłem konto ponieważ przeszukałem sto razy Internet i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Z góry przepraszam, jeżeli podobny temat już był przerabiany, ale włożyłem sporo wysiłku, żeby coś takiego znaleźć i na nic nie trafiłem.

    W ostatnim czasie otrzymaliśmy z żoną w spadku grunt z domem w trakcie budowy (stan surowy). Wszystkie dzienniki aktualne, pozwolenia itp. wszystko zgodnie z projektem. Dom już stoi, powoli wykańczamy i wykańczamy się Na dom zostało wydane pozwolenie na budowę, ale oprócz domu w planie jest jeszcze garaż wolnostojący (zupełnie osobny budynek, nie wpływający nijak na użytkowanie domu). Na niego jest osobny dziennik budowy - jedno pozwolenie, dwa dzienniki. Garaż stanowi właśnie nurtujący mnie problem:

    a) Chciałbym wykończyć dom i wprowadzić się do niego, w tym celu włożyłbym wszystkie fundusze w dom. Tym samym po wykończeniu chciałbym uzyskać wszystkie odbiory, wykonać inwentaryzację geodezyjną zgłosić zakończenie budowy domu do inspektoratu, a garażem zająć się powiedzmy, za 2 lata od zakończenia budowy domu, po uzbieraniu funduszy. Od razu zaznaczam, że nie chcę wnosić o pozwolenie na użytkowanie, tzw. odbiór częściowy, bo wiem, że kontrole z pinb potrafią być uciążliwe - nie mam nic do ukrycia, dom jest w 100% zgodny z projektem, ale zawsze ktoś mógłby się tam przyczepić, jakby miał gorszy dzień.
    b) Opcja druga to taka, żeby w ogóle zrezygnować z budowy garażu - w projekcie jest garaż 45m2 murowany. To spory koszt i zastanawiam się nad sensownością takiej inwestycji, tym bardziej, że posiadam tylko jeden samochód - wolałbym zamiast tego mały blaszak bez pozwolenia. Czy mógłbym zgłosić, że nie chcę budować garażu i rezygnuję z realizacji tego budynku? Czy drugi dziennik budowy wygaśnie i czy wpłynie to w jakikolwiek sposób na budynek mieszkalny, którego budowę chciałbym zakończyć i w nim zamieszkać?

    Dziękuję z odpowiedzi

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    Czy mógłbym zgłosić, że nie chcę budować garażu i rezygnuję z realizacji tego budynku?
    - niestety nie ! jeśli budynek mieszkalny + budynek garażu są na jednym PnB to zarówno jeden, jak i drugi budynek stanowią całość użytkową, a że zmiany w Zagospodarowaniu działki ( np. likwidacja budynku garażu ) są traktowane jako tzw. ZMIANA ISTOTNA, to pozostaje Ci w opcji telefon do projektanta obiektu i zlecenie opracowania tzw. Projektu Zamiennego, który likwidowałaby z zagospodarowaniu budynek garażu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony