dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Domyślnie Monomur - jakie wrażenia

  Szukam tych, którzy wybuowali dom z monomuru:


  Ze względu na komórkową strukturę i naturalne zalety terakoty, Monomur łączy w sobie funkcje materiału izolacyjnego i regulatora cieplnego. Nowy materiał, w odróżnieniu od innego typu ścian stanowi barierę dla wilgoci. Nie zatrzymuje wilgoci zawartej w powietrzu nawet w zimie przy wilgotności osiągającej 90 do 100%. Dzięki swojej jednorodności, produkt umożliwia stawianie ścian bez mostków cieplnych ani zimnych punktów. Zapewnia dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach i tworzy bioklimatyzację (rola naturalnego regulatora cieplnego). Materiał nie ulega zniszczeniu i jest niepalny, nie wymaga dodatkowej izolacji oraz zapewnia 10-procentową oszczędność w kosztach ogrzewania.
  Monomur jest zdrowy, nie zawiera żadnych włókien mineralnych czy roślinnych, nie uwalnia żadnych związków gazowych (jak lotne związki organiczne) i nie zawiera rozpuszczalników ani spoiw. Można go w 100% wtórnie wykorzystywać.

  Produkt został opracowany przez Francuską Federację Przemysłu Dachówek i Cegły (Federation Francaise des Tuiles et Briąues), i został przetestowany dla uzyskania znaku <jakości zdrowotnej>.
  Pojęcie "jakości powietrza w pomieszczeniach" odnosi się zarówno do obecności zanieczyszczeń w budowlach, jak też do ich stężenia. Poziom stężenia szkodliwych składników wynika z przenikania zanieczyszczeń zewnętrznych, emisji zanieczyszczeń wynikającej z użytkowania lokali jak i z materiałów budowlanych oraz jakości wentylacji. Zanieczyszczenie pomieszczeń przybiera wiele form. Mogą to być cząstki naturalne lub pochodzące z działalności człowieka, gazy (tlenek węgla, tlenki azotu, lotne związki organiczne), wilgoć (stanowiącą źródło rozprzestrzeniania się uczulających mikroorganizmów) lub zapachy. Ze względu na zanieczyszczenia emitowane, pochłaniane lub uwalniane, materiały budowlane odgrywają zasadniczą rolę dla jakości powietrza.

  Badania przeprowadzone przez Francuską Federację Przemysłu Dachówek i Cegły przy współpracy z lekarzami umożliwiły opracowanie bardzo precyzyjnej siatki analitycznej. Analiza Jakości Zdrowotnej (Analyse Qualite Santé - AQS) pozwala monitorować pewną liczbę parametrów (wpisanych do dyrektywy europejskiej dotyczącej materiałów budowlanych), przy których uwzględnieniu materiał zostanie uznany za nieszkodliwy lub szkodliwy dla zdrowia. Wiele spośród tych parametrów wywiera bezpośredni wpływ na zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i zdrowie mieszkańców (lotne związki organiczne, włókna i cząsteczki, bioskażenia, wilgoć, radon i radioaktywność...). W świetle tych analiz, Monomur jest materiałem nieszkodliwym dla zdrowia przez cały okres jego stosowania.

 2. #2

  Domyślnie

  No tak nikt nie budował

 3. #3
  Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
  Sp5es

  Zarejestrowany
  Mar 2005
  Posty
  3.549

  Domyślnie

  Brzmi zagranicznie.
  Ale ja bym tak nie budował.
  Lepiej 2W lub 3W.

 4. #4
  REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
  rrmi

  Zarejestrowany
  Apr 2005
  Posty
  18.500

  Domyślnie

  nie wymaga dodatkowej izolacji oraz zapewnia 10-procentową oszczędność w kosztach ogrzewania.
  • kiedys tak mowiono o porotermie , ja na BK jestem zdecydowana , ale kieruje sie cena , a ile to kosztuje?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony