dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak uzupełnić wniosek o warunki zabudowy bez kupionego projektu?

    Nie wiem do końca jak uzupełnić wniosek o wydanie warunków zabudowy, w szczególności chodzi mi o sekcję charakterystyka zabudowy.
    Myślałem że problem rozwiąże się sam jak zdecyduje się na kupno projektu (po prostu z niego spiszę), ale na projekt żaden od miesięcy nie mogę się zdecydować a chciałbym mieć już jakiś oficjalny papier z pozwoleniem.

    POWIERZCHNIA ZABUDOWY: wiem że celuję w dom o powierzchni zabudowy 120-150m2, moge wpisać zakres? a jakby mi się coś odmieniło i chciałbym postawić dom 110m2 to byłby problem?
    POWIERZCHNIA UŻYTKOWA - problem taki sam jak powyższy
    KĄT NACHYLENIA: też mogę podać zakres np 30-45st?
    WYKOŃCZENIE ELEWACJI I POKRYCIE DACHU: ??? dom chciałbym drewniany (czyli elewacja drewniana), pokrycie dachu niepalne-betonowo-ceramiczne? ewentualnie znacie jakieś mało szczegółowe szerokie określenie?

    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zachar121

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Borzechowo
    Kod pocztowy
    83-224
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ja popytalem sąsiadów idź na gminę spytaj, oni mają przygotowane ogólne wytyczne co do warunków, możesz też popytać sąsiadów jakie oni dostali. Po drugie warunki zabudowy to tą zawsze widełki"od do" więc łatwo się wystrzelić z projektem

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno masz jakiś zarys tego, co chcesz zbudować. Jak napisał użytkownik wyżej w warunkach zabudowy wpisujesz widełki, w których będziesz się poruszać. Z całą pewnością nie powinny to być jednak widełki zbyt obszerne.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    ... a chciałbym mieć już jakiś oficjalny papier z pozwoleniem
    - z jakim " pozwoleniem " ? występujesz przecież o wydanie Decyzji o Warunkach Zabudowy ( WZ ), nie o Pozwolenie na Budowę.

    POWIERZCHNIA ZABUDOWY, POWIERZCHNIA UŻYTKOWA, KĄT NACHYLENIA, WYKOŃCZENIE ELEWACJI I POKRYCIE DACHU ...
    - tu podajesz parametry ORIENTACYJNE ! nikt nie będzie kwestionował jeśli podany Parametr w WZ będzie wynosił np. powierzchni zabudowy 200m2, a składany do Urzędu Projekt Budowlany będzie miał powierzchnię zabudowy np. 150m2. Inaczej gdyby było np. w WZ 200m2, a w Projekcie Budowlanym 400m2.
    - poza tym nawet jeśli kupisz tzw. " projekt gotowy " to " projekt gotowy " nie jest Projektem Budowlanym który składa się w Urzędzie !
    Wymaga tzw. " adaptacji " ( wykonania Projektu Budowlanego przez uprawnionych projektantów w danej specjalności na podstawie " projektu gotowego " ), tym samym najlepiej na tym etapie zwróć się do architekta o pomoc w wypełnieniu wniosku o wydanie WZ, ( architekta - najlepiej takiego, który będzie dla Ciebie opracowywał Projekt Budowlany budynku i zagospodarowania )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony