Cytat Napisał Piotr Inwestor Zobacz post
Czy w takim razie jest warto przepłacać za te elementy czy jednak chodzi tu bardziej o trwałość, wykonanie może ktoś już używa dłuższy czas lub z czymś miał w trakcie użytkowania jakieś niespodzianki?
W mięsnym kupisz wędliny wielokrotnie różniące się ceną i jakością - ale można przyjąć, że wszystkie są zgodne z wymogami. Owszem, zdarzają się wpadki (w elektryce również).

Częstymi błędami są tanie SPD (bez iskiernika - nie spełniające swojej roli), wykorzystywanie trzyfazowych różnicówek do obwodów jednofazowych i zbyt mało różnicówek (teoretycznie wystarczy jedna na wszystkie obwody jednofazowe i jedna na wszystkie trzyfazowe - ale potem każda usterka czy uszkodzone urządzenie to ciemność w całym domu i trudno zdiagnozować co jest przyczyną). Skoro już jesteś po stanie surowym, to masz uziom fundamentowy? Jego brak też jest częstym błędem. Rozporządzenie w sprawie WT wymaga uziomu fundamentowego i jest to najlepszy i najtrwalszy uziom - ale wszyscy elektrycy, z którymi rozmawiałem przed zrobieniem fundamentów, a było ich czterech czy pięciu, twierdzili, że nie ma takiej potrzeby. Dalsze moje przeboje z elektrykami potwierdzają, że łatwiej piątkę w lotka trafić, niż znaleźć rozgarniętego elektryka. Trochę mi rozjaśniło jak się dowiedziałem, że żeby dostać "uprawnienia SEPowskie" wystarczy kilkugodzinny kurs z egzaminem kosztujący w okolicach 300zł i prowadzący takie kursy reklamują się, że mają "zdawalność 100%". Więc nie ufaj - sprawdzaj wszystko, co proponują.