dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Amigo78

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-475
    Posty
    13

    Domyślnie Poziome rysy na tynku

    Witam. W narożnikach w dwóch pomieszczeniach widoczne są pionowe rysy jak na foto. Budynek parterowy bez stropu, konstrukcja dookoła związana wieńce, strop w konstrukcji drewnianej. Widoczne rysy od dobrego roku nie widać aby się powiększaly. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191031_075507.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	436517
    Ostatnio edytowane przez Amigo78 ; 01-11-2019 o 21:23

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Fachowe określenie

    Zarysowania pełnych (bez otworów) ścian murowanych podlegających wpływom pionowych przemieszczeń elementów, na których się opierają.

    A po ludzku ugięcie ściany ze względu na niestabilność gruntu pod ławą, brak fundamentów pod ścianką działową (lub zbyt słaby), mała stabilność gruntu pod ławą i fundamentem. Z technicznych rzeczy to mała ilość zaprawy łączącej , zbyt słaba.
    Czy będzie się to zmieniać? trudno określić gdyż w zależności od przyczyny wystarczy "mokre" lato, aby grunt osiadł i szczelina się powiększy, a może być również tak, że sytuacja się nie zmieni.
    Pozdrawiam.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    To chyba raczej poziome rysy...
    W tym miejscu gdzie pęka połączone są materiały ? Wieniec żelbetowy ze ścianą z cegły ? Ściana jedno czy dwuwarstwowa ? W jakim stanie jest dach ? W jakim stanie strop drewniany ? Budynek ocieplony (częściowo , cały ) ?
    + to o czym pisał CityMatic ( grunt pod budynkiem , zaprawa)

    Tu na forum , będzie raczej trudno określić przyczyny , jedynie nakierować gdzie szukać , to musi ktoś zobaczyć na miejscu
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Amigo78

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-475
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ława 10 cm chudy beton plus beton fundamentów, grunt w miarę stabilny, ściana ytong 24 plus wieniec łączący całość, budynek ocieplony 20 cm styropian, dach wiązary dachowe plus dachówka ceramiczna, czyli temat do obserwacji

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Amigo78

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-475
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że budynek stoi 2.5 roku i nie widać aby pęknięcie się rozchodzilo

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Orientujesz sie czy to miejsce to łączenie różnych materiałów ? Wieniec/ściana ?
    Może być tak ,że do belki żelbetowej zabrakło 2/3/5cm pustaka i wypełniono to byle jak , a że materiały różnie pracują to pękło .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Amigo78

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-475
    Posty
    13

    Domyślnie

    Miejsce pęknięcia to tylko ytong

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Trzeba rozkuć troszkę tynku by zobaczyć co jest pod ...jak gruba fuga/łaczenie pustaków i jaki jest stan zaprawy .
    Może coś ciężkiego wisi po drugiej stronie ściany ? Balkon , bojler , etc
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Amigo78

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-475
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nic nie wisi. To jest ściana zewnętrzna szczytowa

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anna_Tomaszewska

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-301
    Posty
    9

    Domyślnie

    W budynku obok mnie jest ten sam problem, zrobiony na szybko byle jak i wszystkim sąsiadom pękają ściany budynek cały pracuje
    ciężko będzie coś z tym zrobić

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony