dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kilka pytań co do interpretacji zagadnien z mpzp

    Witam,
    mam problem z interpretacją niektórych pojęć w mpzp. Oto one:
    1 MN - zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna
    1) dla terenów oznaczonych symbolami MN ustala się


    Dla terenów ustala się następujące przeznaczenia i użytkowania dopuszczalne
    a) małe domy mieszkalne zawierające do 6 mieszkań włącznie, zabudowa mieszkaniowo - usługowa w budynkach zawierających nie więcej niż 4 mieszkania
    Czy to znaczy, że mogę np. w nowo wybudowanym domu mieć część mieszkalną na parterze i np. mały salon kosmetyczny na piętrze?

    zabranione są:
    d) roboty ziemne nie związane z fundamentami budynku oraz przekraczające konieczność niwelacji terenów większej niż 1.5m
    Czy ten zapis zabrania wybudowania piwnicy? Czy niwelacja terenu ma coś wspólnego z fundamentami jak będę kopał głębiej niż 1.5 metra?

    czy zapis:
    dopuszcza się stosowanie dachów płaskich, jedno- lub wielospadowych, o formach niereguralnych lub mosardowych
    czy to definitywnie zabrania postawienie dachu dwu spadowego?

    Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez N3utral ; 31-10-2019 o 21:38 Powód: poprawienie czytelności tekstu

  2. #2

    Domyślnie

    dziwny plan, na pewno dobrze przekopiowałeś?

    MN to zabudowa jednorodzinna, a głównym przeznaczeniem jest 6 mieszkań - to już ewidentnie wielorodzinna.
    nie ma definicji "małego domu mieszkalnego", została uchylona w 1994r, przewidywała 2-4 mieszkań

    nie, nie zabrania piwnicy.

    nie ma dachów "mosardowych", nie ma definicji formy nieregularnej.
    wygląda, że w kwestii dachu dopuszczalne jest wszystko

    idź do wydziału planowania, niech to zinterpretują dla ciebie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Na piśmie zapytaj to w formie pisemnej dostaniesz odpowiedź. Nic na słowo, bez papieru!

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, na pewno dobrze przekopiowałem. Tutaj dowód: https://zapodaj.net/f0586257996c6.png.html

    Jest z 2016r. Czyli mówicie, że powinienem pisemnie zacytować te punkty, do których mam wątpliwości i pod nimi zadać pytania z prośbą o wyjaśnienie?

    Dziękuję za odpowiedź

  5. #5

    Domyślnie

    plan masz bardzo liberalny

    zgodnie z planem, na terenach MN
    - w budynkach mogą istnieć wydzielony lokale usługowe (usługi nieuciążliwe) jeśli budynek ma nie więcej niż 4 mieszkania.
    - mogą mieć piwnice.
    - dach może mieć praktycznie dowolnej formie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    a) małe domy mieszkalne zawierające do 6 mieszkań włącznie, zabudowa mieszkaniowo - usługowa w budynkach zawierających nie więcej niż 4 mieszkania
    Czy to znaczy, że mogę np. w nowo wybudowanym domu mieć część mieszkalną na parterze i np. mały salon kosmetyczny na piętrze?
    - tak, dla budynków które mają nie więcej niż 4 mieszkania ( w tym jedno )

    zabranione są:
    d) roboty ziemne nie związane z fundamentami budynku oraz przekraczające konieczność niwelacji terenów większej niż 1.5m
    Czy ten zapis zabrania wybudowania piwnicy?
    - nie zabrania
    Czy niwelacja terenu ma coś wspólnego z fundamentami jak będę kopał głębiej niż 1.5 metra?
    - chodzi o stan docelowy terenu przy samym budynku i jego możliwej niwelacji / zmiany rzędnej przy budynku o 1,5m
    - pierwsza część zdania mówi, że roboty ziemne mają dotyczyć samych fundamentów, nie np. podniesienia rzędnej terenu w miejscu gdzie fundamnetów budynku nie będzie


    czy zapis:
    dopuszcza się stosowanie dachów płaskich, jedno- lub wielospadowych, o formach niereguralnych lub mosardowych
    czy to definitywnie zabrania postawienie dachu dwu spadowego?
    - dach dwuspadowy można podciągnąć pod "wielospad" ( dwie połacie / dwa spadki ) - natomiast warto udać się do Urzędu i dopytać, czy np. dach dwuspadowy symetryczny spełnia wymogi zapisu w Planie Miejscowym.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7

    Domyślnie

    @key1 @ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Dziękuję za odpowiedzi Dobrze wiedzieć, że ma się liberalny plan. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni w nim do czasu zatwierdzenia projektu

    Mam jeszcze pytanie co do wyznaczenia miejsca pracy w piwnicy. Załóżmy, że chcę zrobić salon kosmetyczny w piwnicy. Czy jest to możliwe? Przeglądam internet w celu znalezienia odpowiedzi i otrzymuje sprzeczne informację. Chciałbym takie miejsce wyznaczyć w piwnicy już na etapie projektowania. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Mam nadzieję, że nie trzeba do tego pytania zakładać osobnego tematu.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Pozwólcie, że się podepnę, dawno tu nie zaglądałem - już jakiś czas upłynął od budowy . Proszę o pomoc w takiej sprawie.
    Mieszkam nadziałce wokół której jest pas działek gminnych - tak jakbym mieszkał na rondzie , a wkoło 10 metrowy pas nieużytków. Wg planu droga miała przebiegać po lewej stronie mojej działki ( gdyż też przy tej drodze dostęp miałyby do niej 4 inne działki) jest tam teren do zniwelowania i utwardzenia jednym słowem ugór. Tymczasem gmina, po zamknięciu przez dyrekcję generalną wjazdu na drogę wojewódzką z której korzystali głównie mieszkańcy pobliskich 2 szeregówek, utwardziła swoją działkę po prawej stronie mojej działki, niejako kierując ruch z szeregówek pod moimi oknami. Wiadomo, że jak była budowa i w planu droga miała być po lewej stronie dizałki to uciekłem z domem na prawą stronę, a teraz gmina zrobiła takiego psikusa. Zapewne będzie się broniła że to nie droga tylko nie wiadomo co , ale odcinek około 200 m został utwardzony gruzem, obawiam się lata szczególnie gdyż oczywiście po tej stronie mam balkony, i okna od salonu. W gminie twierdzą, że raczej z powodu kosztów nie będą robić drogi na razie zgodnie z mpzp, czyli ta tymczasówka zostanie zaraz mi na zawsze. Niestety mieszkańcy szeregówek nie potrafią uszanować innych i jeżdżą jak wariaci nie zważając na to że może to komuś przeszkadzać, a już wiem co będzie latem. KToś wie czy mam szansę na cokolwiek?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    jeżeli jest Plan Miejscowy, zagospodarowanie każdej działki powinno być zgodne z PM !
    są oczywiście dopuszczalne obiekty tymczasowe, ale nawet jeśli są na Zgłoszenie to mają określony termin likwidacji / rozbiórki / przeniesienia w inne miejsce ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony