dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Mitsubishi Zubadan 8 kW pompka obiegowa

    Witam,
    posiadam pompę Mitsubishi Zubadan 8 kW, zauważyłem że pompa obiegowa C.O. nie wyłącza się kiedy pompa przechodzi w tryb czuwania (na wyświetlaczu przy ikonach CWU i CO symbol "pauzy"). Włączałem/wyłączałem w dodatkowych ustawieniach trym ekonomiczny pompy, zmieniałem jej czas, jednak nie zauważyłem by pompka obiegowa wyłączyła się. Obecnie za oknem temperatury od -2 do +4.
    Czy taka praca jest normalna?
    Z góry bardzo dziękuję za wyjaśnienia.

  2. #2

    Domyślnie

    Freeze stat function
    Normalnie jest Default = 5C
    Co oznacza, ze gdy spadnie temp. zewnętrzna <5C to włącza się pompka obiegowa, żeby ci woda nie zamarzła w obwodzie.
    To jest zabawne (albo nie rozumiem) bo nie wiem jak może zamarznąć woda w jednostce wewnętrznej kiedy nie opuszcza ona kotłowni.
    Ja mam to wyłączone (ustaw **).
    Ta funkcja ma chyba tylko sens dla układów gdzie woda krąży też na zewnątrz domu, albo nie ocieplony dom.
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Freeze stat function
    Normalnie jest Default = 5C
    Co oznacza, ze gdy spadnie temp. zewnętrzna <5C to włącza się pompka obiegowa, żeby ci woda nie zamarzła w obwodzie.
    To jest zabawne (albo nie rozumiem) bo nie wiem jak może zamarznąć woda w jednostce wewnętrznej kiedy nie opuszcza ona kotłowni.
    Ja mam to wyłączone (ustaw **).
    Ta funkcja ma chyba tylko sens dla układów gdzie woda krąży też na zewnątrz domu, albo nie ocieplony dom.
    Różnie ludzie maja ,sasiad ma male mieszkanie i nie mial gdzie wcisnac baniaka i pompy to mu zamontowali na nieogrzewanym strychu wszystko, do mieszkania schodzi tylko sterownik na kabelku

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Freeze stat function
    Normalnie jest Default = 5C
    Co oznacza, ze gdy spadnie temp. zewnętrzna <5C to włącza się pompka obiegowa, żeby ci woda nie zamarzła w obwodzie.
    To jest zabawne (albo nie rozumiem) bo nie wiem jak może zamarznąć woda w jednostce wewnętrznej kiedy nie opuszcza ona kotłowni.
    Ja mam to wyłączone (ustaw **).
    Ta funkcja ma chyba tylko sens dla układów gdzie woda krąży też na zewnątrz domu, albo nie ocieplony dom.
    Może sie zdażyć ,ze ktoś ogrzewa garaż i ma kiepskie drzwi . A jak woda zamaznie w garzu i rura pęknie to cały układ nie działa

  5. #5

    Domyślnie

    Ok.
    Sa przypadki gdzie jest to uzasadnione.
    U mnie nie ma szans, zeby zamarazlo.
    Mam to wyłączone.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jędrek58

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie piszesz nic na temat sterowania temperaturą w budynku bo to jest też istotne dla logiki pracy pompy obiegowej co.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony