dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sterowanie bezprzewodowe 2 pompami CO

    Witam,

    mam taki problem:

    niestety nie puściłem kabla łączącego 2 pompy CO (jedna pompa na parterze, druga na poddaszu).

    Poszukuję rozwiązania jak dać sygnał pompie na poddaszu aby się uruchomiła gdy załącza sie pompa na parterze.

    Pewnie da się jakoś radiowo bądź przez WIFI - jestem laikiem i trudno mi coś wymyśleć.

    Pozdrawiam
    Dom pow 196m2, PC PW 9kW Panasonic 3f + CWU Elektromet WGJ-PC 300l + sprzęgło BIAWAR 100l + wilo pico yonos 25/1-6 , 100 % podłogówka - 1,5km rurek, Sciany: Silka E24 cm + 25 cm TermoOrganika 0,032, Podłoga: 20 cm TO 0,032, Stropodach: skosy styro 20 cm TO 0,032 + piana OK 13cm, Okna Vetrex V90+, WM TesslaGreen 400 (niebawem), Oczyszczalnia Marseplast 3000, OC Optimus F18, brak kominów, fundamenty zew 10cm/wew 5cm XPS, drzwi wejscowe KMP Passive, OZC 34,5 kWh/(m2·rok) i 24W/m2

    PC CO+CWU

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Używam takich https://allegro.pl/oferta/gniazdko-z...ios-8609148658 do załączania grzałek do CWU latem , apka ma możliwość ustawienia zakresów czasowych pracy oraz możliwość niezależnego on/off od harmonogramu . Ustawienie harmonogramu jest troszkę czasochłonne . Mam też gniazdko innej firmy , które łatwiej się ustawia , ale czasem gubi sieć .

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3

    Domyślnie

    mam takie gniazdka - ale bardziej chodziło mi o jakiś bajer który w momencie podania prądu przez PC do pompki CO na parterze da sygnał aby się natychmiast uruchomiła pompa CO na poddaszu
    Dom pow 196m2, PC PW 9kW Panasonic 3f + CWU Elektromet WGJ-PC 300l + sprzęgło BIAWAR 100l + wilo pico yonos 25/1-6 , 100 % podłogówka - 1,5km rurek, Sciany: Silka E24 cm + 25 cm TermoOrganika 0,032, Podłoga: 20 cm TO 0,032, Stropodach: skosy styro 20 cm TO 0,032 + piana OK 13cm, Okna Vetrex V90+, WM TesslaGreen 400 (niebawem), Oczyszczalnia Marseplast 3000, OC Optimus F18, brak kominów, fundamenty zew 10cm/wew 5cm XPS, drzwi wejscowe KMP Passive, OZC 34,5 kWh/(m2·rok) i 24W/m2

    PC CO+CWU

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Dlaczego nie dałeś jednej pompy (mam u siebie parter i poddasze na jednej i to działa) ? Dlaczego nie zrobiłeś pomp obok siebie ?

    Może popytaj tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum282.html jest tam pełno elektryków magików .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Poszkaj sobie coś takiego jak przekaźnik wifi 230v , jest kilka gotowych rozwiązań.
    Taniej, jak się czujesz na siłach można coś samemu poskładać, tu szukaj ESP36 i jego wersje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony