dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Hala namiotowa - pozwolenia

    Witam
    Mam dużą działkę, postawiłem już dom i garaż wolnostojący.
    W pozwoleniu na budowę miałem jeszcze budynek gospodarczy 8x18m, jednak go nie wybudowalem i zakończyłem budowę.
    Wpadłem na pomysł postawienia hali namiotowej w miejscu gdzie miał stać budynek gospodarczy.
    Ma to być miejsce składowania moich gratów. Nie ma mowy o jakichkolwiek firmach czy produkcji czegokolwiek.
    Kupiłem używaną hale 6x20m już zacząłem lać szklanki pod zakotwienie hali...
    Po czym przeczytałem że muszę mieć pozwolenie na budowę, projekt, kierownika odbiory itp.
    Mam kilku sąsiadów, w tym jeden z nich ma hale namiotowa około 300m2 z pozwoleniem... Pozostali mają mnóstwo budynków które nie są ujęte na żadnej mapce i od lat nikt ich nie szarpie o to.
    Pytania...
    Czy znacie kogoś kto mi sprzeda projekt takiej hali?
    Jakie odbiory będą potrzebne do użytkowania?
    Co mi grozi jak bym ją tylko zgłosił jako tymczasową na 180 dni a bym jej nie przedstawił po terminie?
    Czy mogę ją zgłosić jako tymczasową a w trakcie tych 180 dni załatwiać pozwolenie i odbiory?


    Dziękuję za informację...

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,
    ad 1 projekt takiej hali sprzeda, a raczej sporządzi, Ci dowolna firma posiadająca uprawnienia do projektowania takich obiektów (biura architektoniczne, niektóre biura konstruktorskie)
    ad 2 najpewniej odbiory nie będą konieczne, chyba, że urząd nałoży na Ciebie konieczność uzyskania pozwolenia na użytkowanie (ale w przypadku namiotu raczej tak się nie stanie); procedura zakończenia budowy jest opisana w art. 54 i 56 ustawy Prawo Budowlane, a w mniejszym stopniu również kolejne art. aż do art. 60. ( http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/do...19940414Lj.pdf )
    ad 3 - nakaz rozbiórki i grzywna;
    ad 4 - teoretycznie tak, ale żeby postawić obiekt tymczasowy i tak trzeba to zgłosić i wypełnić sporo formalności (w tym projekt)i, lepiej od razu załatwiać pozwolenie (poszukaj art. 29, ust. 1, pkt. 12 w Pb)

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za tą odpowiedź. Przy okazji chcę też zapytać o firmę konkretniej o wycenę hal namiotowych.
    Wstępnie patrząc na to jak wygląda budowa hali namiotowej od strony finansowej wydaje mi się, że są jedną z lepszych firm. Realizacje poprzednie również solidne. Mamy na forum osoby, które korzystały? Jak to wygląda w praktyce?
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-02-2021 o 18:41

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilovepierogi Zobacz post
    ad 1 projekt takiej hali sprzeda, a raczej sporządzi, Ci dowolna firma posiadająca uprawnienia do projektowania takich obiektów (biura architektoniczne, niektóre biura konstruktorskie)
    - nie ma czegoś takiego jak " firma posiadająca uprawnienia do projektowania takich obiektów ".
    To nie firma posiada uprawnienia, tylko projektant ! dana, konkretna OSOBA zatrudniona lub nie w danej " firmie ".
    ... to tak na marginesie
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony