dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 116
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ok, rozumime, obejrzałam sobie zdjęcia zaworów w internecie różnych, schładzających itp, i są u mnie takie .
    Termometr zamówiłam - jak zakres temp. powinien pokazywać w normalnych warunkach, żeby uznać, że instalacja płaszcza wodnego działa jak należy?

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Nie mam dobrych wieści - to jest kompletnie zle zbudowane.

    Rozpalasz w tym kominku i pali się bardzo dobrze - to znaczy, że jest DOBRY ciąg kominowy.
    Inaczej...
    Komin jest tak gorący, że wszystko w nim jest bardzo LEKKIE i bardzo szybko z niego ulatuje.
    W efekcie palenisko dostaje dużo ZASYSANEGO powietrza / tlenu i pali się wspaniale.
    Nasada, jeżeli działa, to ODBIERA ze spalin DUŻO ciepła.
    Wtedy spaliny są CHŁODNE a nasada CIEPŁA.
    Wtedy pali się "tak sobie" bo ciąg kominowy jest mały.
    A tu tego zjawiska nie widać.
    Wniosek?
    Ta nasada NIE UMIE odebrac ciepła!
    Wszystko co się spala grzeje przez szybę promieniowaniem, przez ścianki a reszta ulatuje kominem.
    Bardzo mało zabierane jest przez nasadę.

    CZEMU?

    Najpewniej ma ona zbyt małą powierzchnię styku ze spalinami.
    Czas wymiany jest zbyt mały. (za duży ciąg).
    To chyba trzeba przekonstruować.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Jeszcze inaczej...
    Tam jest bardzo DUŻO wody i bardzo MAŁO powierzchi wymiennika.
    Wymiennik powinien być do samego sufitu i bardzo "cienki".
    Wtedy zadziała.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maga_S Zobacz post
    Ok, rozumime, obejrzałam sobie zdjęcia zaworów w internecie różnych, schładzających itp, i są u mnie takie .
    Termometr zamówiłam - jak zakres temp. powinien pokazywać w normalnych warunkach, żeby uznać, że instalacja płaszcza wodnego działa jak należy?
    A jaki zakres temperatur ma zamówiony miernik? Co do wymiennika....Cztery szeregowo jeden po drugim, może by coś dały....Masz korespondencję z tym gościem od wymiennika? Twoje pytania i jego odpowiedzi? Wystawił Ci fakturę?

  5. #25

    Domyślnie

    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że faktycznie wymiennik ma za małą sprawność.
    Jednak zanim poszukasz nowego wymiennika wyeliminujmy jeszcze kilka ewentualności. Napisałaś, że nie udało Ci się uzyskać minimalnej temperatury na sterowniku - czy to oznacza, że pompa nie ruszyła ani razu? Nie próbowałaś jej uruchomić ręcznie? W którym miejscu umiejscowiony jest czujnik sterownika? To taki przewód w plastikowej otulinie zakończony metalową tutką. Wychodzi ze sterownika, a ta metalowa tutka powinna być przymocowana do płaszcza wymiennika, albo do rury tuż przy wymienniku.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że faktycznie wymiennik ma za małą sprawność.
    Jednak zanim poszukasz nowego wymiennika wyeliminujmy jeszcze kilka ewentualności. Napisałaś, że nie udało Ci się uzyskać minimalnej temperatury na sterowniku - czy to oznacza, że pompa nie ruszyła ani razu? Nie próbowałaś jej uruchomić ręcznie? W którym miejscu umiejscowiony jest czujnik sterownika? To taki przewód w plastikowej otulinie zakończony metalową tutką. Wychodzi ze sterownika, a ta metalowa tutka powinna być przymocowana do płaszcza wymiennika, albo do rury tuż przy wymienniku.
    Pompa nie ruszyła ani razu, sterownik jest ustawiony na 40 st., może 42, mnie się udało rozhajcować jeden raz tak, że termometr wskazywał 39. Nie uruchamiałam jej ręcznie bo nie wiem jak.
    Od sterownika przewód idzie do rury przy wymienniku (za termometrem)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płaszcz 1.JPG
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	436735.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płaszcz 2.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	436736

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A jaki zakres temperatur ma zamówiony miernik? Co do wymiennika....Cztery szeregowo jeden po drugim, może by coś dały....Masz korespondencję z tym gościem od wymiennika? Twoje pytania i jego odpowiedzi? Wystawił Ci fakturę?
    miernik -50 do +300
    NIe mam faktury.
    Gdyby powiedział, że potrzebne 4, to bym kupiła 4
    Korespondencja niestety bardziej z moimi zdjęciami i na zasadzie "potwierdzam zamówienie i ustalenia telefoniczne, itp itd."
    To przez tel. wyjaśniałam, że instalacja obejmie grzejniki (terma na prąd), ile pokoi itp. i całą resztę, i sam po tej rozmowie zasugerował, który z jego wymienników mam zamówić - miał też w ofercie dużo większe i wyższe, więc nie rozumiem, co tu się wydarzyło.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Tak w ogóle bardzo Wam wszystkim dziękuję za zaangażowanie i cierpliwość w tłumaczeniu kompletnemu laikowi o co chodzi, choć CO u mnie grzeje słabo to jakoś tak mi miło i ciepło

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jeszcze inaczej...
    Tam jest bardzo DUŻO wody i bardzo MAŁO powierzchi wymiennika.
    Wymiennik powinien być do samego sufitu i bardzo "cienki".
    Wtedy zadziała.

    Adam M.
    Zaczynam to rozumieć, dlatego nie znając się zwróciłam się do tego gościa z wszelkimi danymi, aby doradził, co mam u niego konkretnie kupić, no to mi doradził...

  10. #30

    Domyślnie

    pytałem czy pompa pracuje ................
    jak ma grzać kiedy woda STOI ?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maga_S Zobacz post
    Pompa nie ruszyła ani razu, sterownik jest ustawiony na 40 st., może 42, mnie się udało rozhajcować jeden raz tak, że termometr wskazywał 39. Nie uruchamiałam jej ręcznie bo nie wiem jak.
    Od sterownika przewód idzie do rury przy wymienniku (za termometrem)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płaszcz 1.JPG
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	436735.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płaszcz 2.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	436736
    Funkcję ręcznego uruchamiania pompy masz pewnie gdzieś na sterowniku, przeczytaj instrukcję. Następnym razem kiedy napalisz w kominku uruchom pompę ręcznie. Potem pomacaj rurki, zobaczymy jak nimi ciepło wędruje. Warto też zaizolować czujnik sterownika, owiń go razem z rurą do której jest przymocowany zmiętą kuchenną folią aluminiową. Czujnik może zaniżać temperaturę (brak izolacji i zła lokalizacja), ale tylko trochę. Jeżeli ten wymiennik nie zagotował Ci wody przy wyłączonym obiegu, tzn że jest coś dramatycznie nie tak. Mała powierzchnia wymiany, albo niska temp. spalin, albo sadza we wnętrzu płomieniówek, albo kompilacja kilku czynników.
    Zamówiony przez Ciebie termometr ma trochę za małą skalę w górę, lepszy byłby 50-500*C, albo coś koło tego. Z drugiej strony jeżeli spaliny będą miały ponad 300*, to już jest dobrze

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    pytałem czy pompa pracuje ................
    jak ma grzać kiedy woda STOI ?
    na sterowniku było ustawione 40 st, i ten próg nigdy nie został do tej pory osiągnięty.
    Przestawiłam więc teraz sterownik na 30 st. - na sterowniku zapalilo się światełko "praca pompy"
    Jeśli ta pompa ma w tej sytuacji zacząć np. głośno chodzić i ogólnie hałasować itp. - to nie działa. Jeśli jednak ma jedynie być słychać, że coś tam zaczyna przez nią przepływać i jakby delikatnie wibrować bez dźwięku - to tak się dzieje.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maga_S Zobacz post
    na sterowniku było ustawione 40 st, i ten próg nigdy nie został do tej pory osiągnięty.
    Przestawiłam więc teraz sterownik na 30 st. - na sterowniku zapalilo się światełko "praca pompy"
    Jeśli ta pompa ma w tej sytuacji zacząć np. głośno chodzić i ogólnie hałasować itp. - to nie działa. Jeśli jednak ma jedynie być słychać, że coś tam zaczyna przez nią przepływać i jakby delikatnie wibrować bez dźwięku - to tak się dzieje.
    Czyli działa....

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czyli działa....
    uffffff ......

  15. #35

    Domyślnie

    No to pompa ruszyła Wibracja i cichy odgłos są OK. Głośna praca świadczyła by o zapowietrzonej instalacji. Jest jeszcze ewentualność, że wirnik się zawiesił. Dotknij rurek, jeżeli ciepło nimi wędruje to jest w porządku, jeżeli rurki są zimne, a pompa robi się coraz cieplejsza, to musisz ją "pchnąć" śrubokrętem.
    Ostatnio edytowane przez Krakers70 ; 06-11-2019 o 20:15

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Przestawiać sterownik z powrotem na to standardowe 40?
    Na termometrze i tak tyle nie osiągnę, a nie będę non-stop palić jak szalona i siedzieć w saunie, w tym pokoju z piecem i tak mam 21-22 st, nawet przy wygasającym piecu, momentami więcej, i naprawdę mi starczy. W sumie to może sobie tu przy piecu urządzić sypialnię i centrum życia, pal licho resztę domu i to CO
    Rury i grzejniki w pozostałych pokojach jedynie lekko ciepłe, i zgaduję, że nawet pracująca pompa przy sterowniku ustawionym na 30 st i tak tym grzejnikom (a raczej wymiennikowi) za bardzo nie pomoże

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    pompa owszem ciepła, ale wirnik działa

  18. #38

    Domyślnie

    Możesz przestawić, szkoda prądu. Poczekaj na termometr, zmierz temp. spalin i trochę się sytuacja wyklaruje. Jeżeli spaliny będą zbyt chłodne wymiana wymiennika nie pomorze.

  19. #39

    Domyślnie

    weż tę hubę /wymiennik/ na rurze czopucha dotknij ręką....... czy ciepłe to, czy gorące ? teoretycznie tam jest woda, ta woda pod wpływem pompy wędruje po rurach instalacji; temperatura jaka jest na hubie' będzie szła dalej z malutkimi stratami by wrócić o kilka/nascie stopni chłodniejsza i znowu się zagrzać.
    dotknij.....

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Maga_S

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-760
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    .
    Nasada, jeżeli działa, to ODBIERA ze spalin DUŻO ciepła.
    Wtedy spaliny są CHŁODNE a nasada CIEPŁA.
    .
    Ta nasada nigdy nie jest ciepła, ledwo ledwo letnia, nawet wtedy gdy piec i rura biegnąca od nasady do komina są tak rozgrzane, że stać blisko się nie da.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony