dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nierówne ściany kolankowe - więźba i dachówka już położone

    Cześć,
    proszę o podpowiedź:

    Dom z dachem dwuspadowym, ściany kolankowe powinny być symetryczne po obydwu stronach budynku (czyli powinny posiadać taką samą wysokość.
    Niestety u mnie nie posiadają. Jedna ma 114 cm druga 119 cm.
    Zauważyłem to dopiero po zbudowaniu więźby, położeniu dachówki i wstawieniu okien połaciowych. Mierzyłem wysokość od klamki do wylewki i zauważyłem różnicę. Zmierzyłem wysokość ścianki i okazało się, że wykonawca się tak właśnie pomylił.

    Co o tym myślicie?

    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Załączam jeszcze poglądowo i w bardzo uproszczony sposób rzut z góry. Trzy ścianki kolankowe trzymają h=119, a ta czwarta im się skróciła o 5 cm Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciany_kolankowe.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	436603

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    I co w związku z tym? Dlaczego to mierzyłeś? Wyszedł jakiś problem.

  4. #4

    Domyślnie

    jajmar: chyba nie czaję Twojego żartu...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diesel Zobacz post
    jajmar: chyba nie czaję Twojego żartu...
    A co na to kierownik budowy?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #6

    Domyślnie

    We czwartek kierownik budowy był i oglądał inwestycjeę i dał mi znać, że wszystko jest zgodnie z projektem, a wczoraj to zauważyłem.

  7. #7

    Domyślnie

    Jutro chcę o to pytać wykonawcę i kierownika budowy.
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy taki defekt to raczej drobiazg czy też poważna sprawa?
    Nie chcę wyjść na upierdliwca, a do tej pory na wykonawcę nie mam prawa narzekać, to bardzo porządny człowiek.
    Ktoś coś podpowie???

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak to możliwe, że dekarz tego nie zauważył? Rynny mają odpowiedni spadek?Jak wygląda połać? Czy jakoś ratowali się wyższą murłatą czy innymi patentami, żeby dach był równo podparty? Wrzuć trochę fotek.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie też problem bo schody zrobione tak że można w łeb się walnąć o strop a na planie wyraźnie dalej cofnięta belka i co? kier bud odebrał przed jak i po wylaniu ... normalnie trzeba wszystko ale to wszystko mierzyć samemu i być ma każdym etapie. Dach teraz startuje ale już się boję o jakość .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diesel Zobacz post
    jajmar: chyba nie czaję Twojego żartu...
    To nie był żart, pytam dlaczego to mierzyłeś? Widać to? Jakiś problem z tym wyszedł?

    Edit, mierzysz od niwelatora czy od np stropu?

  11. #11

    Domyślnie

    Nie mam za dużo zdjęć. Niestety.
    Ale murłatą się nie ratowali (vide fotki).Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	53,3 KB
ID:	436646Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_144617 (1).jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	56,4 KB
ID:	436647

    Sorki za jakość zdjęć, ale musiałem zmniejszyć, bo inaczej sie nie zapisywaly.

    Pod krokwiami, mierząć w pionie po ścianie 142 cm i 137 cm...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    To nie był żart, pytam dlaczego to mierzyłeś? Widać to? Jakiś problem z tym wyszedł?

    Edit, mierzysz od niwelatora czy od np stropu?
    Nie mam niwelatora, mierzyłem po prostu od płyty w górę, w osi x. Chciałem zobaczyć jak wysoko będą klamki po wylewkach. No i mi wyszła różnica. A potem zmierzyłem ściany kolankowe do krawędzi wieńca.

    Tak jak pisałem, na oko nic z zewnątrz i wewnątrz nie widać.

    Pytam pod kątem kłopotów na późniejszych etapach i w użytkowaniu.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Diesel Zobacz post
    Nie mam niwelatora, mierzyłem po prostu od płyty w górę, w osi x. Chciałem zobaczyć jak wysoko będą klamki po wylewkach. No i mi wyszła różnica. A potem zmierzyłem ściany kolankowe do krawędzi wieńca.

    Tak jak pisałem, na oko nic z zewnątrz i wewnątrz nie widać.

    Pytam pod kątem kłopotów na późniejszych etapach i w użytkowaniu.
    Mnie zawsze uczyli że oś X to pozioma, ale rozumiem masz inny układ współrzędnych

    Jak nie wyszło na pokryciu zwichrzenie to albo na łatach "wyprowadzili" albo nie dach a strop ucieka. A jak nie widac po co drążyć? Nawet jak strop ucieka to na wylewce wyprowadzisz.

  14. #14

    Domyślnie

    Tak, Y
    Przepraszam, coś mi się wieczorem półkule mózgowe zamieniły miejscami

    Rozumiem zatem, że to nie jest jakaś tragedia? A poprawka to by pewnie była gruba sprawa?

    Tak jak pisałem nie chcę przesadzać i czepiać się mniej istotnych kwestii, które na późniejszych etapach robót i - to najważniejsze - w eksploatacji budynku, nie będą generowały problemów.

    Oczywiście porozmawiam z kierownikiem budowy i wykonawcą i poproszę o wyjaśnienie sprawy, ale co to zmieni w tym momencie?

    Pewnie trzeba by było ściągać dachowkę, przerabiać więźba itd. To jest kupa roboty, a ja nie chcę robić komuś pod górę. Trudno ściana kolankowa będzie w jednym pomieszczeniu niżej o te 5 cm. Albo zrobi się ją na takiej samej wysokości tylko trochę się ujmie z powierzchni.

    Rozważam to, bo wątpię, że płyta im uciekła, aż o 5 cm...

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Żadnej różnicy nie zauważysz ponieważ zginie to na płytach gipsowych. Problem byś widział gdyby ściany były rozjechane na szerokości a tak wykonawcy od poddasza złapią poziom na profilach i lecą z tematem.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Pomiar od stropu to żaden pomiar. Trzeba to sprawdzić wężem z wodą. Jak wieńce będą na jednym poziomie to niema żadnego problemu bo to strop i posadzka wszystko wyrówna. Jak jest różnica na wieńcach to powinien to wychwycić cieśla. Jak tego nie zrobił to dach jest trochę zwichrowany. Nie widać tego bo połać jest rozdzielona dużą facjatką. Na piętrze w tym miejscu są trzy pomieszczenia. Może być mały problem tylko w łazience na dwóch przeciwległych rogach. Przy dobrej ekipie wykończeniowej nie do zauważenia. Pod względem konstrukcyjnym nie ma żadnego zagrożenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony