dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianDusz

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    11

    Domyślnie Pomoc w wyborze odpowiedniego systemu ogrzewania

    Witam kupuje szeregówkę wewnętrzna w stanie surowym więc mam pole manewru co do ogrzewania pomieszczeń jak i wody użytkowej, ale jest tyle tych możliwości że im więcej czytam tym jestem głupszy. Prosiłbym o pomoc rady cokolwiek.
    Projekt szeregówki to https://horyzont.com/projekty/erwin/zestaw-3-segmentow-l-s-p-z-poddaszem-730
    My zdecydowaliśmy się na środkową. Chcielibyśmy aby to zrobić tak aby było najoszczedniej jak się da. Dzięki z góry.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Kupię jeździło musi mieć koła jak to jeździło. Co polecisz? A i ma być tanie....

    Zaczynając od końca co dla Ciebie znaczy tanie? Tanie w budowie czy w użytkowaniu bo to często dwie zupełnie rożne kwestie.

    Masz dostęp do gazu? Masz jakieś preferencje, chcesz 100% podłogówki czy jej nie znosisz bo coś słyszałeś

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianDusz

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    11

    Domyślnie

    Faktycznie nie sprecyzowałem o czym myślimy mam możliwość pociągnięcia gazu. Planuje podłogowe ogrzewanie w całym domu tylko właśnie czy wodne czy na podczerwień np.
    Myślałem zamontować pompę ciepła + Fotowoltaike + np mate na podczerwien
    A co do kosztów to chodziło mi o to aby później mnie koszty utrzymania nie zabiły. Lepiej wydać więcej niż później dokładać.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Panele + pompa ciepła to dość rozsądny wybór , ale czy masz gdzie powiesić panele ? Na dachu wygląda że nie ma za wiele miejsca. Gaz z kondensatem + wodna podłogówka do tego zasobnik na CWU. ogólnie używam tego typu zestaw jest OK. Co do podczerwieni do mnie to nie do końca przemawia, ale nie używałem.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Podczerwień? To już nie lepiej kable grzejne plus fotowoltaiczne? Albo PC PW i wodna podłogówka. Sam mam ten dylemat. Chętnie poczytam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianDusz Zobacz post
    Chcielibyśmy aby to zrobić tak aby było najoszczedniej jak się da. Dzięki z góry.
    Jakie OZC?

    Kod:
    https://www.bdb.com.pl/wyklady-praktycznej-fizyki-budowli-optymalizacja-ocieplen-[36min]-wp109

  7. #7

    Domyślnie

    Do podczerwieni tez mozna dodać fotowoltaikę.

    P.S. przepraszam za brak znaków, mam jakiś problem z laptopem.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AdrianDusz

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    11

    Domyślnie

    OZC w projekcie powinno pisać czy muszę szukać kto mi to obliczy? No a co myślicie o takim zestawie jak myśleliśmy do Podlogowki podczerwień do CWU pompa ciepła i to wszystko wspomagane fotowoltaika? Jaki koszt takiego systemu może mnie mniej więcej wynieść? Chodzi o to że jeszcze jesteśmy na etapie przed kredytem i próbujemy się zorientować mniej więcej koszt jaki nas to wyniesie wszystko, bo jak to w Polsce lepiej wziąść mniej kredytu jak więcej rozumiecie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianDusz Zobacz post
    OZC w projekcie powinno pisać czy muszę szukać kto mi to obliczy? No a co myślicie o takim zestawie jak myśleliśmy do Podlogowki podczerwień do CWU pompa ciepła i to wszystko wspomagane fotowoltaika? Jaki koszt takiego systemu może mnie mniej więcej wynieść? Chodzi o to że jeszcze jesteśmy na etapie przed kredytem i próbujemy się zorientować mniej więcej koszt jaki nas to wyniesie wszystko, bo jak to w Polsce lepiej wziąść mniej kredytu jak więcej rozumiecie.
    No właśnie, co macie w projekcie?
    Projekt dewelopera powinien zawierać proponowany system ogrzewania. Jeśli gaz to budynek jako całość tak czy inaczej będzie mieć przyłącze, za które de facto częściowo zapłaciliście w cenie, więc rezygnując z gazu niewiele zyskujecie.
    Pompa ciepła jest fajna, ale w szeregówce to działka malutka, więc bardzo trzeba przemyśleć miejsce montażu jednostki zewnętrznej (bo szumi). No chyba, że PC do CWU, ale jeśli powietrze ma brać z wnętrza to zysk tylko latem.
    Podczerwień też fajna, ale raczej jako dodatkowe ogrzewanie w istniejącym budynku (łatwa instalacja bez wielkiej demolki). Ale jesli budynek dopiero powstaje to lepiej kable grzejne w wylewce + PV (jeśli ogrzewanie bezpośrednio prądem). https://blog.poradnik-budowlany.com/...a-podczerwien/
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony