dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 22
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 426
  1. #161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    dziekiza sugestie. Oczywiście miało być czujnik Madoka. Po mojemu to pompy obiegowe powinny sie wyłączać w momencie osiągnięcia zadanej temp pomieszczenia (madoki). po co mielić tą wodę. Po spadku temp o zadaną histeryzę powinny dopiero startować, a tak muszę wyłączać ogrzewanie i wtedy pompy stają. roboty nie wiele, bo mam to i w aplikacji na pulpicie madoki ale wolałbym aby było bezobsługowe.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    dziekiza sugestie. Oczywiście miało być czujnik Madoka. Po mojemu to pompy obiegowe powinny sie wyłączać w momencie osiągnięcia zadanej temp pomieszczenia (madoki). po co mielić tą wodę. Po spadku temp o zadaną histeryzę powinny dopiero startować, a tak muszę wyłączać ogrzewanie i wtedy pompy stają. roboty nie wiele, bo mam to i w aplikacji na pulpicie madoki ale wolałbym aby było bezobsługowe.
    W panasie tak samo na oryginalnym termostacie mimo ze w pomieszczeniu osiagnieta pompa staje to obiegówka mieli bez konca.
    Założyłem termostat zewnetrzny tzn innej firmy i rozlacza wszystko
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    podpytuję, bo moze tu jest jakas opcja jesli nie to będzie tez tak trzeba.

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    To mieszanie wody ma na celu wykrycie kiedy zajdzie potrzeba grzania - dla każdej pętli. Sam sterownik pokojowy zamontowany w pomieszczeniu reprezentatywnym nie wie czy nie spadła temperatura gdzieś w innej części domu... Poza tym wpływa to korzystnie na rozkład temperatur w domu.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    nietypowe pytanie...
    Jak sprawdzić czy PC PW (nie) taktuje?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 22-11-2020 o 15:49
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    To mieszanie wody ma na celu wykrycie kiedy zajdzie potrzeba grzania - dla każdej pętli. Sam sterownik pokojowy zamontowany w pomieszczeniu reprezentatywnym nie wie czy nie spadła temperatura gdzieś w innej części domu... Poza tym wpływa to korzystnie na rozkład temperatur w domu.
    i tak i nie
    Założenie jest dobre, ale mielenie stałe "non-stop" wody nie jest dobre. Nie chcę aby ciepło mojej łazienki szło do garażu.
    Obiegówka powinna popracować ze 3minuty i wyłączyć się np na 60minut. Najlepiej aby te parametry były regulowane a użytkownik miał świadomość że są i jak wpływają. Choć domyślnie może być np 5/60. Podobnie może być z obiegówką od CWU -pracuje np. w założonych godzinach 3minuty wł/15min. wyłączona.

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    moja pompa zużywa 25-30kwh na dobę grzeje 150m2 tylko podłogowe. dom mocno ocieplony. Nowy dom pierwsza zima zamieszkały od czerwca. W domu 22-23 stopnie wydaje mi się że to trochę dużo? co o tym sadzicie ? Temperatura na dworze noc 0st dzień 5-8st

  8. #168

    Domyślnie

    Uważam, że przy nowym domu wybudowanym zgodnie z obecnymi standardami zużycie jest bardzo wysokie. Być może jest to kwestia konieczności wygrzania betonu i pozbycia się wilgoci technologicznej. Od dawna grzejesz ?

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    moja pompa zużywa 25-30kwh na dobę, grzeje 150m2 tylko podłogowe.
    dom mocno ocieplony.
    Jakie OZC budynku ?
    Jaka moc pompy?
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    moja pompa zużywa 25-30kwh na dobę grzeje 150m2 tylko podłogowe. dom mocno ocieplony. Nowy dom pierwsza zima zamieszkały od czerwca. W domu 22-23 stopnie wydaje mi się że to trochę dużo? co o tym sadzicie ? Temperatura na dworze noc 0st dzień 5-8st
    Coś spaprane z domem .U mnie na grzejnikach i przy tych temp. zewnętrznych idzie do 21kWh dom 220m2
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    moja pompa zużywa 25-30kwh na dobę grzeje 150m2 tylko podłogowe. dom mocno ocieplony. Nowy dom pierwsza zima zamieszkały od czerwca. W domu 22-23 stopnie wydaje mi się że to trochę dużo? co o tym sadzicie ? Temperatura na dworze noc 0st dzień 5-8st
    Pierwsze pytanie skad te zuzycie odczytujesz maszpodlicznik tylko na pompę?
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  12. #172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Pompe dobrał przedstawiciel Daikin 8kW rozwiązanie na nowym czynniku przekazał schemat instalacji (z buforem) hydraulik wykonał.. Pompa powietrze - woda. Dodatkow w domu jest rekuperator. Dane odczytuje z podlicznika który zlicza tylko samą pompę. Mieszkamy w domu od czerwca grzejemy tak na dobre jakieś 2 miesiące. Problem wstępnie juz widziałem w styczniu 2020 przy wygrzewaniu posadzki wówczas pompa zużywała do 80kwh dziennie ale to było wygrzewanie ble ble wszyscy się tłumaczyli.

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frobek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    KNS
    Posty
    136

    Domyślnie

    Duże to zużycie energii. U mnie w domu z 2007 roku 180m2 na kaloryferach mam teraz zużycie 20-25kWh.
    Dom z 2007 r. 220m2 (180 użytkowej), ok. 30m2 podłogówki, reszta grzejniki płytowe wspomagane wentylatorami (taki klimakonwektor DIY). Ściany porotherm 30cm + 10cm styropian, strop 30cm wełna, okna plastikowe 2 szybowe. Wentylacja z rekuperatorem. PC chińska inwerterowa na przyzwoitych podzespołach (prywatny import), moc 18kW plus bufor 1000l, zoptymalizowane do pracy w taryfie taniej. CWU 300l.

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Pierwsze pytanie skad te zuzycie odczytujesz maszpodlicznik tylko na pompę?
    odczytuje z licznika ORNO wmontowanego w instalację mierzy tylko pobór prądu przez samą pompę

  15. #175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Coś spaprane z domem .U mnie na grzejnikach i przy tych temp. zewnętrznych idzie do 21kWh dom 220m2
    Tylko co ? izolacja jest bdb po drastycznym spadku temperatury po upałach w garażu było przez kilka dni gorąco

  16. #176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Jakie OZC budynku ?
    Jaka moc pompy?
    pompa daikin altherma p-w 8kw na czynnik RS32 zapotrzebowanie na ciepło wg. projektu 10449W. Licząc na stronie ciepłowłaściwe wychodzi 14 444

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Uważam, że przy nowym domu wybudowanym zgodnie z obecnymi standardami zużycie jest bardzo wysokie. Być może jest to kwestia konieczności wygrzania betonu i pozbycia się wilgoci technologicznej. Od dawna grzejesz ?
    Dom jest grzany 2 miesiące ale mieszkamy tu od czerwca.

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    pompa daikin altherma p-w 8kw na czynnik RS32 ,
    zapotrzebowanie na ciepło wg. projektu 10449W.
    Licząc na stronie ciepłowłaściwe wychodzi 14 444
    Zapotrzebowanie na ciepło przez budynek - podaje się w kWh/rok,
    Moc cieplna budynku - podaje się w kW.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  19. #179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Zapotrzebowanie na ciepło przez budynek - podaje się w kWh/rok,
    Moc cieplna budynku - podaje się w kW.
    Podała mi taka wartość Pani z biura która robiła projekt i wszystkie obliczenia przyjmijmy że to jest 14 444kWh

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    Tylko co ? izolacja jest bdb po drastycznym spadku temperatury po upałach w garażu było przez kilka dni gorąco
    Sprawdź czy nie masz rozszczelnionych okien oraz czy rekuperator nie chodzi na zbyt wysokim biegu. Nie ma cudów, to musi działać

Strona 9 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony