dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 426 z 426
  1. #421

    Domyślnie

    Spróbuję podnieść krzywą z dwóch stron. Sprawdzę jak to się spisuje. Jak na razie to przy obecnych temperaturach jestem niemile zaskoczony. Prądu bierze dużo a COP wychodzi w okolicy 2

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zmiana nachylenia krzywej nie spowoduje ze dla ok 0 oC uzyskamy 28 oC
    wazny jest punkt początkowy tej krzywej, byc moze trzeba te krzywa podniesc.
    Z pustego - to i Salomon nie potrafił nalać,
    Gdy temperatury powietrza na zewnątrz są ;
    1/ dodatnie:
    - korygujemy ustawienie k;g poprzez przesunięcie równoległe,
    2/ ujemne
    - korygujemy przez nachylenie krzywej grzewczej,
    - bo ten parametr ma decydujące znaczenie dla temperatury w pomieszczeniach i naszego komfortu,
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #423
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał astridg2energo Zobacz post
    Spróbuję podnieść krzywą z dwóch stron. Sprawdzę jak to się spisuje. Jak na razie to przy obecnych temperaturach jestem niemile zaskoczony. Prądu bierze dużo a COP wychodzi w okolicy 2
    Moze by tak sie wstrzymac z ocenami do przyszłego roku, a najlepiej do koljnego a nawet i kolejnego. Praktyka pokazuje ze I sezon jest najbardziej energochłonny bo potrzebuje ok 20-30% wiecej energii na ogrzewania, w nastepnym roku jest to juz mniej, a po 3 sezonach grzewczych dom jest bez wilgoci technologicznej, wtedy a nawet wczesniej po instalacji WM bedzie mozna obnizyc krzywą.

  4. #424

    Domyślnie

    Wczoraj przestawiłem na 39 przy -20 i 30 przy +10 - zużycie prądu wraz niewspółmierne do wytwarzanej energii tj. nadal co godzinę wychodzi między 2,5kW do 3kW.
    Szczytem był dzisiejszy wynik z przeciągu 2h: 6kW pobrane a wytworzone 8kW.
    Tak na marginesie: wczoraj ustawiłem temperaturę na Madoce 21,5. Dzisiaj rano ok 6:00 na aplikacji było dokładnie 21,5C. Na urządzeniu jak już nie pracowało ok 7:30 temp. wody na powrocie 21C. Zmieniłem nastawy na mniej więcej takie jak miałem wcześniej: 37 przy -20 i 28 przy +15. Urządzenie się zsynchronizowało i już się nie włączało. Sprawdziłem ok godziny 8:30 aplikację - a tam nie wiadomo skąd temperatura pomieszczenia 23C.
    Nie ogarniam i nie rozumiem tego urządzenia.
    Mam pytanie - może wina leży w zadanej delcie (zapewne jest to różnica 5C między zasilaniem i powrotem) - gdzie to mogę zmienić? Chciałbym spróbować zwiększyć (temp zasilania nie osiąga zadanej temperatury).

  5. #425
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Witam.
    daikin altherma 3 , grzejniki góra, podłogówka dół. całość ok 180m2
    Mam prośbę do użytkowników tej PC i mieszaną instalacją (grzejniki, podłogówka) o podanie ustawień. Jakoś nie mogę dojść do ładu z moją pompą . będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    mam taryfe 12w
    Ostatnio edytowane przez zygi72 ; 12-12-2021 o 13:23

  6. #426
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    mam jeszcze pytanie. czy jest możliwość uzyskania pełnej instrukcji, takiej instalatora?
    jesli ustawię grzanie wg krzywej, a chciałbym aby w okienku 13-15 grzało wyżej, to jak to zrobić? pompa nie podniesie wyżej temperatury zasilania niż ustawione na krzywej. Zresztą dziś obserwowałem (temp ok 0) w czasie tych 2 godzin pompa nie była w stanie podnieść temp wody powyżej 35 stopni. Na grzejnikach na górze to nie wiele daje.
    Natomiast gdy grzeje CWU (zbiornik 400l) temperatura na pompie bardzo szybko rośnie.

    Zastanawiam się czy jeszcze ktoś czyta ten wątek.
    Ostatnio edytowane przez zygi72 ; 13-12-2021 o 19:48

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony