dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 22
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 426
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nieśmiało się przypominam...
    Jest jakiś prosty sposób?
    Na pierwszym screenie masz brak taktowania.
    Od godz. 22ej (na osi czasu na dole wykresu) zaczyna się grzanie, moc pobierana (czarna linia) rośnie razem z czerwoną linią (zasilanie) oraz proporcjonalnie do niej niebieską (powrót). Przez cały czas grzania widać że krzywa zasilania i powrotu przebiega dość płasko - pompa nie wykonuje defrostu i nie zatrzynuja pompy obiegowej. Moc (czarna linia) początkowo dość wysoka - po północy (8 nov) wypłaszcza się na poziomie ok. 0,5 kW.



    Teraz taktowanie. Zaczyna się o 8.55 (strzałka) i trwa do 13ej.
    Linia zasilania, powrotu i mocy jest poszarpana. Wahania są znaczne. Patrząc na pompę widać by było że wentylator zatrzymuje się i załącza, pompa obiegowa również.

    EDIT problem z hostingiem


    Następnie druga strzałka pokazuje dobrą pracę bez taktowania, tzn. nonstop.
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 28-11-2020 o 11:07
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Na pierwszym screenie masz brak taktowania.
    Świetnie....
    Napiszę dużymi literkami, może ktoś przeczyta, zrozumie i odpowie...

    JAK NAJPROŚCIEJ JEST SPRAWDZIĆ CZY PC PW TAKTUJE???
    Chyba, że brak zrozumienia wynika z tego, że nie napisałem iż mam na myśli moją pompę (choć domyślnie każdą jedną)...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 28-11-2020 o 16:18
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Świetnie....
    Napiszę dużymi literkami, może ktoś przeczyta, zrozumie i odpowie...

    JAK NAJPROŚCIEJ JEST SPRAWDZIĆ CZY PC PW TAKTUJE???
    Chyba, że brak zrozumienia wynika z tego, że nie napisałem iż mam na myśli moją pompę (choć domyślnie każdą jedną)...
    Pompa sie załącza, bo termostat pokojowy ja załączył. Załużmy, że masz na termostacie ustawiona histerezę 0.4st/c. to jeśli w czasie grzania pompy widzisz że temperatury zadanej na termostacie jeszcze nie osiągnołeś, a sprężarka sie wyłączyła ( brak obciążenia, wyswietlacz nie pokazuje częstotliwości hz itp. ) a pompka obiegowa dalej pracuje i po obniżeniu temperatury w obiegu ponownie sie pompa załącza i cykl się powtarza, to to jest t. taktowanie pompy.
    Róznie sie przyjmuje ile min. cykl pracy pompy na godzine może trwać ( ilośc załączeń ), ale ciagła praca tej sprężarki powinna trwac przynajmniej pół godziny.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Pompa sie załącza, bo termostat pokojowy ja załączył.
    Nie mam termostatu pokojowego.
    Nie wiem, może moje pytanie jest zbyt durne/nieciekawe/trudne ?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    Czas trwania defrostu 3minuty. Temperatura zasilania wówczas 33st i spadła do 26 ale szybko urosła . Zuzycie od 7 do 17 6kWh a przez noc do 7 17kwh
    I jak kolego jest poprawa z tym zużyciem energii.
    W takim domu to taki zużycie, to wręcz niemożliwe , przy takich temperaturach jakie obecnie.
    Z drugiej strony, to u mnie w ostatnim czasie średnio z doby to ok. 15_16kW, ale były dwa dni ostatnio, co było zużycie po 24kW, ale wtedy były temperatury w dzień 1-2 st, a w nocy do -4st/c. Wszystko zależy o jakich dniach mówimy i dokładnie z jakimi temperaturami.

    A swoją drogà to widać, że Ci wyraźnie zużycie spada w nocy, prawie dwukrotnie, a wtedy prawdopodobnie temperatura spada w okolice 0 lub poniżej i masz pewnie defrosty. Tylko pytanie czy przy użyciu zładu wody, czy grzałki.
    Twoje zużycie w dzień, jest akceptowalne i takie może być, ale szukaj przyczyny co siè dzieje w nocy.
    Na ten dom i temperatury jak teraz w nocy 1-2 W plusie, w dzień 4_5 st. To nie ważne czy masz mostki, czy kawałek podłogi bez izolacji, to u Ciebie powinno w te dni maksymalnie pobierać do 15-18kW (Ale to max.)

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Należy wyregulować salon,
    Jak z warstwą szronu i z odmrażaniem??
    Pompa od godziny 18 zaczyna defrosty. Zabija się lodem dość mocno.

  7. #207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    I jak kolego jest poprawa z tym zużyciem energii.
    W takim domu to taki zużycie, to wręcz niemożliwe , przy takich temperaturach jakie obecnie.
    Z drugiej strony, to u mnie w ostatnim czasie średnio z doby to ok. 15_16kW, ale były dwa dni ostatnio, co było zużycie po 24kW, ale wtedy były temperatury w dzień 1-2 st, a w nocy do -4st/c. Wszystko zależy o jakich dniach mówimy i dokładnie z jakimi temperaturami.

    A swoją drogà to widać, że Ci wyraźnie zużycie spada w nocy, prawie dwukrotnie, a wtedy prawdopodobnie temperatura spada w okolice 0 lub poniżej i masz pewnie defrosty. Tylko pytanie czy przy użyciu zładu wody, czy grzałki.
    Twoje zużycie w dzień, jest akceptowalne i takie może być, ale szukaj przyczyny co siè dzieje w nocy.
    Na ten dom i temperatury jak teraz w nocy 1-2 W plusie, w dzień 4_5 st. To nie ważne czy masz mostki, czy kawałek podłogi bez izolacji, to u Ciebie powinno w te dni maksymalnie pobierać do 15-18kW (Ale to max.)
    Przez weekend ociepliłem dwie ściany działowe aby wyeliminować jakiekolwiek straty i co znów 25kwH. Sytuacja podobna od 7 do 17-18 pobrała 4-5kwH a w nocy do 7 rana dobiła do 25. Bardzo często sa te defrosty chodnik zalany. Zuzycie energii z bytowym 32kwH 32x0,66x30dni=633.60 dom WT2021 paranoja jak dla mnie. Składam kolejna reklamację do dajkina. Po ostatniej wizycie widzę wzrost zużycia.

  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    I jak kolego jest poprawa z tym zużyciem energii.
    W takim domu to taki zużycie, to wręcz niemożliwe , przy takich temperaturach jakie obecnie.
    Z drugiej strony, to u mnie w ostatnim czasie średnio z doby to ok. 15_16kW, ale były dwa dni ostatnio, co było zużycie po 24kW, ale wtedy były temperatury w dzień 1-2 st, a w nocy do -4st/c. Wszystko zależy o jakich dniach mówimy i dokładnie z jakimi temperaturami.

    A swoją drogà to widać, że Ci wyraźnie zużycie spada w nocy, prawie dwukrotnie, a wtedy prawdopodobnie temperatura spada w okolice 0 lub poniżej i masz pewnie defrosty. Tylko pytanie czy przy użyciu zładu wody, czy grzałki.
    Twoje zużycie w dzień, jest akceptowalne i takie może być, ale szukaj przyczyny co siè dzieje w nocy.
    Na ten dom i temperatury jak teraz w nocy 1-2 W plusie, w dzień 4_5 st. To nie ważne czy masz mostki, czy kawałek podłogi bez izolacji, to u Ciebie powinno w te dni maksymalnie pobierać do 15-18kW (Ale to max.)
    Często załącza grzałkę przy defrostach. Ona ma takie ssanie w instrukcji podlicznika mam informacje, że podczas poboru prądu powinna mrugać moja świeci światłem ciągłym.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    Sytuacja podobna od 7 do 17-18 pobrała 4-5 kWh a w nocy do 7 rana dobiła do 25.
    Bardzo często sa te defrosty chodnik zalany.
    Zuzycie energii z bytowym 32 kWh .
    Defrost prawidłowy to ok;
    a/ 0,25 kWh zużycia energii ( napisałeś że trwa u Ciebie ok;3 min ),
    b/ od 17 do 7 rano to 12 h czyli załóżmy 12 defrostów, czyli ;
    c/ 0,25 kWh * 12 = 3 kWh
    Czyli defrosty to raczej nie problem u Ciebie, raczej ;
    .... Mam w każdym pomieszczeniu termostat i siłowniki salus,
    .... lecz wyłączyłem to wszystko i ustawiłem temperatury przepływami - napisałeś,. Sprawdź czy tu nie jest " Pies pogrzebany"

    d/ Coś jest włączane w okresie od 17 do 7 rano na karb pompy

    e/ Czy mieszkasz może z Życzliwym Sąsiadem przez ścianę ???
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 30-11-2020 o 14:42
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Defrost prawidłowy to ok;
    a/ 0,25 kWh zużycia energii ( napisałeś że trwa u Ciebie ok;3 min ),
    b/ od 17 do 7 rano to 12 h czyli załóżmy 12 defrostów, czyli ;
    c/ 0,25 kWh * 12 = 3 kWh
    Czyli defrosty to raczej nie problem u Ciebie, raczej ;
    .... Mam w każdym pomieszczeniu termostat i siłowniki salus,
    .... lecz wyłączyłem to wszystko i ustawiłem temperatury przepływami - napisałeś,. Sprawdź czy tu nie jest " Pies pogrzebany"

    d/ Coś jest włączane w okresie od 17 do 7 rano na karb pompy

    e/ Czy mieszkasz może z Życzliwym Sąsiadem przez ścianę ???
    Odłączenie regulatorów pokojowych zapewne niewiele wnosi gdyż przy tych zadanych temperaturach pompie nie jest w stanie nagrzać pokoi tylko nagrzewa salon łazienki i korytarz i nieraz jeden z 4 pokoi. Trzy pokoje nigdy nie uzyskały zadanych 24st tam są panel tu jest problem ? ciepło nie chce przejść przez panel ? Panel kupione pod ogrzewanie podłogowe zwracałem na to uwagę pianka pod panela z ekranem 14zł m2 (najlepszą żeby potem długo i efektownie służyło takie miałem podejście do całej budowy no i teraz mam) rachunek za 2 mc 1300zł

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    Trzy pokoje nigdy nie uzyskały zadanych 24st tam są panel tu jest problem ?
    ciepło nie chce przejść przez panel ?
    Czyli ciepło w dzień przechodzi a w nocy nie chce???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    Odłączenie regulatorów pokojowych zapewne niewiele wnosi gdyż przy tych zadanych temperaturach pompie nie jest w stanie nagrzać pokoi tylko nagrzewa salon łazienki i korytarz i nieraz jeden z 4 pokoi. Trzy pokoje nigdy nie uzyskały zadanych 24st tam są panel tu jest problem ? ciepło nie chce przejść przez panel ? Panel kupione pod ogrzewanie podłogowe zwracałem na to uwagę pianka pod panela z ekranem 14zł m2 (najlepszą żeby potem długo i efektownie służyło takie miałem podejście do całej budowy no i teraz mam) rachunek za 2 mc 1300zł
    Cos tam nie dokońca jest tak jak piszesz bo:
    Skoro dzienne zuzycie masz 32kwh przy takim zachowaniu pompy ze w dzien malo a w nocy duzo bierze i miala by to byc wina defrostów a piszesz ze za dwa miesiace rachunek 1300zl to przecież jeszcze nie bylo takich warunków pogodowych napewno w pazdzierniku i polowe listopada nie miales zadnych defrostów.
    Chyba ze juz liczysz do przodu ze Ci tyle wyjdzie ??
    Jakiej mocy masz grzalki w tej pompie?
    Masz podlicznik przy pompie?
    Jakiej firmy ten podlicznik (czy jakis chinol)jakie ma parametry na podliczniku zawsze pisze ilosc impulsów na kwh (jaką masz?)
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Czyli ciepło w dzień przechodzi a w nocy nie chce???
    W którym momencie sugeruje że w nocy przychodzi A w dzień nie czy odwrotnie że zadaje mi P. Takie pytanie ?

  14. #214

    Domyślnie

    Chce się dowiedzieć, dlaczego w dzień jest małe zużycie energii ( ok;7 kWh ),
    a w nocy od 17 do 7 rano to zużycie jest 3 X większe niż za dnia ????
    Przeanalizuj, czy ;
    - coś w nocy nie ma zwarcia i się nagrzewa niepotrzebnie,
    - co jest włączane na noc, a co zostaje wyłączane o godz 7 rano???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Chce się dowiedzieć, dlaczego w dzień jest małe zużycie energii ( ok;7 kWh ),
    a w nocy od 17 do 7 rano to zużycie jest 3 X większe niż za dnia ????
    Przeanalizuj, czy ;
    - coś w nocy nie ma zwarcia i się nagrzewa niepotrzebnie,
    - co jest włączane na noc, a co zostaje wyłączane o godz 7 rano???
    Ja dane odczytuje z podlicznika. A dodatkowo latam do tego na drodze. W nocy chodzi tylko pompa i rekuperator lampka led 3w.

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Cos tam nie dokońca jest tak jak piszesz bo:
    Skoro dzienne zuzycie masz 32kwh przy takim zachowaniu pompy ze w dzien malo a w nocy duzo bierze i miala by to byc wina defrostów a piszesz ze za dwa miesiace rachunek 1300zl to przecież jeszcze nie bylo takich warunków pogodowych napewno w pazdzierniku i polowe listopada nie miales zadnych defrostów.
    Chyba ze juz liczysz do przodu ze Ci tyle wyjdzie ??
    Jakiej mocy masz grzalki w tej pompie?
    Masz podlicznik przy pompie?
    Jakiej firmy ten podlicznik (czy jakis chinol)jakie ma parametry na podliczniku zawsze pisze ilosc impulsów na kwh (jaką masz?)
    Podlicznik orno. Grzałki są 2x9v. Nie wiem czy to wina defrostow. Np. Byłem teraz w kotłowni. Obserwowałem to cudo trochę. Rurka zasilania i powrotu ciepła prawie identyczną temperatura. Nagle defrost bo pompa zabiła się cała lodem pobrał wodę z bufora odszronil bez użycia grzalek. Po defroscie zasilanie i powrót zimne. Pompa szybko podbiła temp do 32st zasilanie 32 powrót 27 lecz zasilanie wcale nie zrobiło się tak ciepłe jak na wejściu. Mało tego wpakował ta zimna wodę do podłogówki. Obserwacja trwała 30 minut przy mnie zużyła pompa 1kw.

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frobek

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    KNS
    Posty
    136

    Domyślnie

    Mi to wygląda tak, jakby pompa pracowała stale z maksymalna mocą. Stąd w nocy częste defrosty bo jest chłodniej i zjawisko szronienia występuje częściej, a przy dużych mocach (niska temperatura wymiennika) zjawisko się potęguje. Jak się da, to spróbuj wymusić pracę pompy na połowie mocy, może jest taka możliwość w menu. Na teraz powinno jej mocy wystarczyć do ogrzania domu, a test potwierdzi czy mam rację.
    Dom z 2007 r. 220m2 (180 użytkowej), ok. 30m2 podłogówki, reszta grzejniki płytowe wspomagane wentylatorami (taki klimakonwektor DIY). Ściany porotherm 30cm + 10cm styropian, strop 30cm wełna, okna plastikowe 2 szybowe. Wentylacja z rekuperatorem. PC chińska inwerterowa na przyzwoitych podzespołach (prywatny import), moc 18kW plus bufor 1000l, zoptymalizowane do pracy w taryfie taniej. CWU 300l.

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    On pisze , że łącznie 33kWh z bytowym, to musi to podawać z licznika ZE, raczej tu przekłamania nie ma.
    W nocy jest spadek temperatury na dworze, to musi pobrać z dwa razy więcej, a reszta to defrosty przy użyciu grzałki, oraz częste załącz i szarpanie z max. mocą.
    Dom na bank jest ciepły, o czym świadczy zużycie w dzięń.
    Szukaj przyczyny w pompie, podnieś temperaturę docelowa na pompie i grzej z termostatem pokojowym. Dom sie nagrzeje, termostat ja wyłączy i pompa będzie długo stała, co ograniczy i defrosty i szarpanie przy startach.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    W nocy jest spadek temperatury na dworze, to musi pobrać z dwa razy więcej,
    a reszta to defrosty przy użyciu grzałki, oraz częste załącz i szarpanie z max. mocą.
    Dom na bank jest ciepły, o czym świadczy zużycie w dzięń..
    " Nagle defrost, bo pompa zabiła się cała lodem,
    - pobrał wodę z bufora ,
    - odszronil bez użycia grzalek " - napisał dmdaikin powyżej .
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Podnieść jeszcze temperaturę? Jaka krzywa ustawić? Aktualnie co wychodzę to albo zaszroniona albo po wzroście dziś już 15kwh pobrał

Strona 11 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony