dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 22
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 426
  1. #21

    Domyślnie

    Wiem, że to może mało ekonomiczne rozwiązanie ale można zrobić jeszcze tak : Kupujesz bufor z 1000l, przechodzisz na G12. W tanich okienkach pompa ładuję z max mocą bufor i wygrzewa wylewkę. Podczas drogiego okienka, wylewka sie wychładza a jak za szybko wtedy automatyka załącza pompy obiegowe bufora. Wtedy pompa nie będzie Ci taktować

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Z grzalkami to przesadzal... ale zauwaz ze czy bys mial 4, 6kW czy ta co masz to min oddana moc w kazdej jest taka sama.
    A wiec jakim cudem ZA DUZA jest powodem taktowania w (+) temp? I ktora , idac tropem tlumaczacych by tego nie robila?
    Moze kwestia ustawien a nie rozmiaru PC. Pewnie moglbys miec mniejsza PC, ale nie musialbys, majac jedna z tego typoszeregu.
    Za to wieksza pewnie byla drozsza.

    Zadna z tych 3 nie odda mniej anizeli 1,8kW, za to masz wiekszy zapas przy "skrajnie" niskich temp zanim bedziesz musial sie wspomoc grzalkami.
    Sa ci co twierdza ze przy -20* powiniennes grzac tylko grzalkami... a wtedy 6kW ci wystarczy

    Panasonic ma chyba PC 3kW
    Fakt, też prawda. A może na sztywno ustawić niższą Tz, np 25 stopni? Na pogodówke przeszedłbys dopiero jak przyjdą naprawdę chłodne dni.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jeszcze zaobserwuj chwile przed wylaczeniem pompy jaka masz temp.na zasilaniu a jaka na powrocie.
    Nie masz przypadkiem jakiejs petli w podlogówce duzo krutszej niz inne?
    Tak jak pisałem wczesniej ..pompa wyłancza sie po 3-5minutach przy temperaturze zasilania około 23,5c i taka sama tem jest na powrocie ... , mam w domu jedna krotsza petle , nawet bardzo krotka... w całym domu prucz garazu mam roztaw petli co 10cm ale 1/3 garazu zrobiłem sobie ogrzewany co 20cm i ta petla idzie z kotłowni bezposrednio do garazu i ma rozstaw 20cm dlatego jest ta petla bardzo krotka..

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    A jak mam to sprawdzić czy wszystkie obiegi podłogokwi grzeją jednakowo? Wszystkie rotanometry w rozdzielaczach mam otwarte na max i na każdym rotanometrze jest taki sam przepływ .Jak wchodze w ustawienia pompy i z chwila kiedy agregat sie wylaczy to widze szybki spadek wody zasilania z okolo 30c do około 23,5 c spadek temperatury trwa 3-5min i agregat znowu startuje i tak w kolo...woda na powrocie ma tem 23,5c .Przy minusowych tem pompa wylaczy się 1-2raz na godz.
    Słuchaj, twój problem do rozwiązania, to nie na forum, tylko zadzwoń, do montażysty pompy, który Ci ją montował i wziąć kupę kasy i gwarancję wystawił. Niech się zjawi i problem rozwiąże, bo przecież jak Ci montował tę pompę to on odpowiada co zamontował i w jaką instalację. Po montażu w jego obowiązku było to sprawdzić ustawić i uruchomić tak, żeby to pracowało tak jak ma. A Ty powinieneś się cieszyć i co najwyżej zmienić temperaturę w domu, na reszcie się nie musisz znać.
    Masz modelowy dom, z instalacją do prawidłowej pracy pompy i to ma działać, a w jego obowiązku jest problem jak to zrobić.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    9kW w PV to sporo ale mamy w domu płyte indukcyjna ,suszarke do prania ,rekuperacje , 2tv 2lodowki itp basen tak samo bedzie
    Mam bojler elektryczny i ogrzewanie kablami (pół domu ogrzewam wyłącznie nimi), klimę (która sporo chłodziła latem i ogrzewa drugą połowę domu na spółkę z kozą, kable chyba w ciągu minionego roku tylko na korytarzu i w wiatrołapie pracowały w sumie kilkanaście godzin). Indukcja, rekuperacja, pralka, zmywarka itd. itp. I w ciągu roku zużyłem 8171kWh. To był pierwszy sezon grzewczy, czyli już powinno być mniej w kolejnym a do tego ciągle nie ociepliłem części stropu. Pewnie 7-7,5MWh rocznie będę zużywał. Z czego ze 2MWh na CWU.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Wiem, że to może mało ekonomiczne rozwiązanie ale można zrobić jeszcze tak : Kupujesz bufor z 1000l, przechodzisz na G12. W tanich okienkach pompa ładuję z max mocą bufor i wygrzewa wylewkę. Podczas drogiego okienka, wylewka sie wychładza a jak za szybko wtedy automatyka załącza pompy obiegowe bufora. Wtedy pompa nie będzie Ci taktować
    Taki bufor to juz w najgorszym wypadku ...ale pomysł moze i dobry.. a czy ktos orjetuje sie jaki jest koszt sprezarki wrazie jak by mi w przyszłosci padła..?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Ma Pan racje ...Przedstawiciel dobierał mi pompke do -20 i do tego chciał dołozyc jeszcze 9kw grzałek dobrze ze kazałem mu dołozyc tylko 6kw grzałki
    Akurat te grzałki ( określane jako BUH) lepiej zamontować 9 kW - ma to znaczenie z punktu widzenia równomierności obciążenia.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Słuchaj, twój problem do rozwiązania, to nie na forum, tylko zadzwoń, do montażysty pompy, który Ci ją montował i wziąć kupę kasy i gwarancję wystawił. Niech się zjawi i problem rozwiąże, bo przecież jak Ci montował tę pompę to on odpowiada co zamontował i w jaką instalację. Po montażu w jego obowiązku było to sprawdzić ustawić i uruchomić tak, żeby to pracowało tak jak ma. A Ty powinieneś się cieszyć i co najwyżej zmienić temperaturę w domu, na reszcie się nie musisz znać.
    Masz modelowy dom, z instalacją do prawidłowej pracy pompy i to ma działać, a w jego obowiązku jest problem jak to zrobić.
    Dobra odp tak powinienem zrobic w sumie to nowa pompa ma 6tyg i dostałem 3lata gwar tylko znajac zycie to beda sie zaraz tłumaczyc ze pompa działa...agregat sie kreci...a w domu ciepło jest...i nici z tego beda...Pewnie sporo osob tak ma z tym TAKTOWANIEM...tylko kto sie niezna to niewie ze to skraca zycie sprezarki...sam bym o tym nie wiedział ...bo myslałem ze to ma działac w inny sposob ... ze pompa sie załaczy raz na jakis czas i w domu bedzie ciepło , dopiero zaniepokoiło mnie to ze ten agregat sie co chwile włancza i wyłancza dopiero przy tem. 0 stopni działa stabilnie załaczy sie 1-2razy na godzine

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Tak jak pisałem wczesniej ..pompa wyłancza sie po 3-5minutach przy temperaturze zasilania około 23,5c i taka sama tem jest na powrocie ... , mam w domu jedna krotsza petle , nawet bardzo krotka... w całym domu prucz garazu mam roztaw petli co 10cm ale 1/3 garazu zrobiłem sobie ogrzewany co 20cm i ta petla idzie z kotłowni bezposrednio do garazu i ma rozstaw 20cm dlatego jest ta petla bardzo krotka..
    No dobra to ze przy 23,5 sie zalacza spowrotem to wiem.
    Pytalem o temperatury kilka sekund przed wylaczeniem !
    Pisałeś że nagrzewa sie do 29,6 i w tym momencie jaka ma temp.na powrocie.
    Jesli masz gdzies w tej pompie podglad na inne parametry to podaj tez w tym momencie czyli kiedy ma te 29st i jeszcze pracuje jaką moc produkuje lub na jakiej czestotliwosci wtedy pracuje pompa.
    Sprawdz czy rurka powrotna z tej petli do garażu nie jest cieplejsza od innych powrotnych

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mam bojler elektryczny i ogrzewanie kablami (pół domu ogrzewam wyłącznie nimi), klimę (która sporo chłodziła latem i ogrzewa drugą połowę domu na spółkę z kozą, kable chyba w ciągu minionego roku tylko na korytarzu i w wiatrołapie pracowały w sumie kilkanaście godzin). Indukcja, rekuperacja, pralka, zmywarka itd. itp. I w ciągu roku zużyłem 8171kWh. To był pierwszy sezon grzewczy, czyli już powinno być mniej w kolejnym a do tego ciągle nie ociepliłem części stropu. Pewnie 7-7,5MWh rocznie będę zużywał. Z czego ze 2MWh na CWU.
    Jak gmina daje dobre dofinansowanie to trzeba brac .. jak bym miał kupic 9kW ze swojej kieszeni..to nieopłacałoby sie)

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Jak gmina daje dobre dofinansowanie to trzeba brac .. jak bym miał kupic 9kW ze swojej kieszeni..to nieopłacałoby sie)
    A jakie zalety ma PC względem kabli? Skoro i tak kWh masz za damo, to PC nie dość, że duuużo droższa w instalacji, to jeszcze co roku pewnie ze 350 zł zapłacisz za przegląd gwarancyjny (+ materiały, jak trzeba będzie coś zrobić) i, jak widać po niniejszym wątku, problemy z użytkowaniem.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No dobra to ze przy 23,5 sie zalacza spowrotem to wiem.
    Pytalem o temperatury kilka sekund przed wylaczeniem !
    Pisałeś że nagrzewa sie do 29,6 i w tym momencie jaka ma temp.na powrocie.
    Jesli masz gdzies w tej pompie podglad na inne parametry to podaj tez w tym momencie czyli kiedy ma te 29st i jeszcze pracuje jaką moc produkuje lub na jakiej czestotliwosci wtedy pracuje pompa.
    Sprawdz czy rurka powrotna z tej petli do garażu nie jest cieplejsza od innych powrotnych
    W tej chwili jestem poza domem ale z tego co pamietam to tem. na powrocie jest prawie cały czas taka sama 23,5c bym wstawił fotke ale nie umie na tym forum dodawac zdjec.. bede w domu to napisze ...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jakie zalety ma PC względem kabli? Skoro i tak kWh masz za damo, to PC nie dość, że duuużo droższa w instalacji, to jeszcze co roku pewnie ze 350 zł zapłacisz za przegląd gwarancyjny (+ materiały, jak trzeba będzie coś zrobić) i, jak widać po niniejszym wątku, problemy z użytkowaniem.
    Nie o kablach tu piszemy tylko o taktowaniu PC w dodatnich tem. ..jak chce Pan popisac o kablach to prosze załozyc sobie temat i tam sie wypowiedza na temat kabli..

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jakie zalety ma PC względem kabli? Skoro i tak kWh masz za damo, to PC nie dość, że duuużo droższa w instalacji, to jeszcze co roku pewnie ze 350 zł zapłacisz za przegląd gwarancyjny (+ materiały, jak trzeba będzie coś zrobić) i, jak widać po niniejszym wątku, problemy z użytkowaniem.
    Tak, to wada, ale zalewając betonem kable a nie rury, skazałeś się na prąd. My, mając wodną podłogówkę możemy ją zasilać wodą ogrzaną prądem, drewnem, gazem i węglem. Pozostaje tylko kwestia ile nas to będzie kosztowało finalnie. Ale tego Ty też nie wiesz.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Nie o kablach tu piszemy tylko o taktowaniu PC w dodatnich tem. ..jak chce Pan popisac o kablach to prosze załozyc sobie temat i tam sie wypowiedza na temat kabli..
    Nie wściekaj się, na innych, tylko zadzwoń tak jaki ci powiedziałem do montażysty, bo to w jego zasran... obowiązku jest to tak ustawić, żeby to pracowało tak jak ma pracować, niezależnie od temperatur zewnętrznych. Jeszcze raz Ci powtarzam, że na podłogówce, nie ma to prawa taktować, masz bardzo dużą masę grzewczą z bardzo dużą bezwładnością, to nie instalacja grzejnikowa,lub mieszana, że wtedy idziemy na kompromisy i na jakieś tam ustępstwa się godzimy i wspólnie z montażystą wyciągamy jakiś kompromis.
    W twoim wypadku nie daj sobie wcisnąć kitu, że to dobrze pracuje, w innym wypadku dzwoń do przedstawiciela tych pomp i przedstaw swoją sytuację.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Nie o kablach tu piszemy tylko o taktowaniu PC w dodatnich tem. ..jak chce Pan popisac o kablach to prosze załozyc sobie temat i tam sie wypowiedza na temat kabli..
    Założyłem (link w sygnaturce). Tutaj pytam, co kierowało Tobą, że wybrałeś PC i to jeszcze tak przewymiarowaną?
    Szastasz dziesiątkami tysięcy, ale kilka stówek na OZC i analizę opłacalności różnych rozwiązań pożałowałeś?

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Pozostaje tylko kwestia ile nas to będzie kosztowało finalnie. Ale tego Ty też nie wiesz.
    Tego, co ma PV pokrywające >=100% zapotrzebowania używanie kabli przez następne 50-100 lat będzie kosztowało może z tysiąca, za wymianę sterowników na nowocześniejsze. Przy PC kilka razy trzeba będzie ją wymienić i regularnie robić przeglądy - razem pewnie ponad 100 tysięcy złotych kosztów.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-11-2019 o 15:04

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    A skąd wiadomo ile kosztowała mnie moja PC??? Ile dostałem dofinansowania z Czystego Powietrza? A jak powiem że kosztowała mnie mniej niż Twoje kable? Jak jeszcze dodam że nic mnie nie obchodzi co będzie za 50.... czekaj 50 lat? Bez jaj. Kaizen szanuję Twoją wiedzę, ale naprawdę uważasz że wiesz to wszystko lepiej ode mnie?
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    A jak powiem że kosztowała mnie mniej niż Twoje kable?
    Tak samo dostałbyś dopłatę z Czystego powietrza do kabli i bojlera elektrycznego. Więc nie wiem, czemu swoje warunki chcesz porównywać z moimi? Czy chodziło o to, że ten miś nie może być mały?
    Jak to klasyk ujął:

    - Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?
    - Podwójny...Stać mnie!?


    Tylko, że w tym przypadku Tobie zostaje miś... tfu. PC którą trzeba utrzymywać - a te 20% przytula ktoś inny.

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Jak jeszcze dodam że nic mnie nie obchodzi co będzie za 50.... czekaj 50 lat? Bez jaj.
    Mnie interesuje jaką wartość rezydualną będzie miał ten dom, gdy będę go sprzedawał. A to w dużej mierze zależy, jakich nakładów w bliskiej przyszłości będzie się spodziewał nabywca.

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Kaizen szanuję Twoją wiedzę, ale naprawdę uważasz że wiesz to wszystko lepiej ode mnie?
    Uważasz, że wiem lepiej od Ciebie? Skąd taka teza?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-11-2019 o 15:54

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    W wątku o PC oczekujemy raczej wywodów bardziej technicznych niż formalno-finansowych - te są dość względne...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    W wątku o PC oczekujemy raczej wywodów bardziej technicznych niż formalno-finansowych - te są dość względne...
    To czemu swoimi postami nie spełniasz swoich oczekiwań?

Strona 2 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony