dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 22
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 426
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    Około 1200mb rurki 16mm z tego 35m2 jest wyłączone ogrzewanie (garaż kotłownia i tam rurki są co 20cm) więc około 90 -100l grzeje). Po usunieciu 100l sprzegła defrostow jest mniej ale załącza obie grzałki. Bez bufora grzeje 100l wody mniej Nie wiem co lepsze grzanie 200l wody i defrost co 15-20min czy 100l i defrostu co 45-60min z grzałka i poborem 0.12kwh. Pan co dobieral pompę pracownik daikin polecił zmienić mi bufor na 40l tu widział problem. Hydraulik jak miał wycięty bufor dorobił 2 kolanka rurka w miejsce pompki i próba i tak to chodzi chwilowo na prowizorce.
    Grzeje pierwszy sezon dom zbudowany w 24mc
    Nieszczęśliwy znów wróciłem tu do Was
    Rozwiazania sa podobne wiec moze Ci to da jakis poglad w moim panasie 7kw na defrost sprezarka pobiera z gniazdka 0,06kwh i z obiegu c.o 0,3kwh ktore byly wytwozone np.z copem 3 czyli 0,1kwh wiec koszt jednego defrostu to ok.0,16kwh
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  2. #402

    Domyślnie

    dmdaikin
    Wcześniej miałeś bufor wpięty równolegle;
    - a wpięcie go na powrocie w szereg, spowoduje;
    a/ zwiększenie zładu do wielkości przewidzianych,
    b/ zmniejszenie temperatur zasilania a więc większy COP,
    c/ z pewnością defrost byłby rzadziej niż co 60 minut.
    I-wszy sezon - to zużycie jest wg;mnie w normie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 11-01-2021 o 18:19
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    (biufor na powrocie nic by tu nie zmienil)
    Odpowiedź z Panasonica;
    -Bufor 50 L nie jest konieczny, natomiast jest zalecany przez firmę Panasonic.
    Zbiornik pełni funkcję zładu wody, zapewnia dodatkową pojemność cieplną do
    celów okresowego rozmrażania wymiennika agregatu oraz zapewnia bardziej
    stabilną temperaturę wody na wejściu do Pompy Ciepła.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  4. #404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Odpowiedź z Panasonica;
    -Bufor 50 L nie jest konieczny, natomiast jest zalecany przez firmę Panasonic.
    Zbiornik pełni funkcję zładu wody, zapewnia dodatkową pojemność cieplną do
    celów okresowego rozmrażania wymiennika agregatu oraz zapewnia bardziej
    stabilną temperaturę wody na wejściu do Pompy Ciepła.
    Dokładnie tak jest.
    Mając odpowiedni zład wody i odpowiednio wysoka temperaturę wody na powrocie, pompa jest w stanie odmrozić się tylko przy użyciu zładu.
    Te małe pompki, o małym wymienniku, im może wystarczyć powiedzmy 100l wody w instalacji, bo wymiennik jest mały.
    Ale u mnie, gdzie mam pewnie ze 120l wody w układzie i temperaturę na powrocie mam 34st/c ( zasilanie 37 ), jeszcze nigdy nie zrobiła tego samym zładem, zawsze brakuje wody ( poniżej 26st/c przechodzi na sprężarkę ), po prostu jest duży wymiennik.
    Co innego gdy grzeje CWU i wtedy jest defrost, to wtedy bez najmniejszego problemu robi to na samym zładzie i to w mig, ale, wtedy potrafi ochłodzić wodę w zbiornik CWU o ok, 4st/c.
    Inna sprawa, to co mówiłem już wcześniej, u mnie defrost w najniekorzystniejszych warunkach występują nie częściej niż raz na 3 godziny, a pompa pracuje prawie non stop.
    Z tego względu dając bufor na powrocie ok. 100l ( jak kolega ), na bank zawsze bym miał defrost przy użyciu zładu wody, bo pompa nie była by w stanie schłodzic 100l, plus to co w obiegu wody, załóżmy z 32st/c do 26st/c. A grzałki to jeszcze nigdy mi sie nie załączyły.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  5. #405
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam!
    W pokojach gdzie mam na podłogach panele spadła temperatura i lekko podniosła krzywa 15/35 -15/29 pompa przy 0st na zewnątrz podaje 32-33st w instalację A defrostu odbywają się bez udziału grzałek. Przy zasilaniu 30 załączały się obie.
    Pytanie mam do Was przy defroscie pompa daikin uruchamia największy możliwy przepływ? Przy buforze jak był defrostu przepływ był 32l teraz po zmianie widzę 18.5l w chwili defrostu. Niestety dziś maszyna idzie na rekord pobiera 1.33kwh na 1h więc będzie grubo powyżej 30.

    Histeryza w zbiorniku cwu jak macie ustawioną jaka najkorzystniejsza ?
    Pozdrawiam serdecznie

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    Lekko podniosłem krzywa 15/35 ; -15/29,
    - pompa przy 0st na zewnątrz podaje 32-33st w instalację
    A defrostu odbywają się bez udziału grzałek.
    Przy zasilaniu 30 C załączały się obie.
    Przy buforze jak był defrostu przepływ był 32 l,
    teraz po zmianie widzę 18.5 l w chwili defrostu.
    Bufor na powrocie;
    - obniżył by temperaturę na ok; 30 C przy 0 C na zewnątrz,
    - ułatwił defrost,
    Jaki czas defrostu był wówczas a jaki teraz ?
    Jaki COP??
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #407
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Bufor na powrocie;
    - obniżył by temperaturę na ok; 30 C przy 0 C na zewnątrz,
    - ułatwił defrost,
    Jaki czas defrostu był wówczas a jaki teraz ?
    Jaki COP??
    Przed usunięciem bufora defrostów było sporo i trwał znacznie dłużej niż teraz. Obecnie defrostów jest mniej i trwa około 2min i po sprawie więc tu na plus lecz niestety wg. moich obserwacji zużycie niestety jeszcze wzrosło dziś doba 33kwh a 0st na dworze. Planuje dołoży jeszcze do tego MADOKE dedykowany sterownik pokojowy. Mam wrażenie, że sterowanie urządzeniem na podstawie temperatury zasilania/powrotu bez wiedzy urządzenia o aktualnej temperaturę wewnątrz powoduje niepotrzebna jej pracę a tym samym zużycie energii - czemu tak uważam? na podstawie obserwacji i zdarzeń które wystąpiły. Kolega Szymon tu z forum napisał mi dość długie podsumowanie postów i min. wskazał na niepotrzebność regulatorów pokojowych i dążenia do uzyskania zrównoważenia hydraulicznego aby maszyna parowała cały czas stabilnie co uczyniłem niestety tu tez zużycie wzrosło i oscylowało w okolicach 30kwH. Wróciłem do sterowania zaworem lecz tylko w salonie 70m2 zużycie spadło o około 5kwh stąd moje wrażenie, że maszyna ma nadprodukcję której niestety nie widać w pomieszczeniach bo temperatura zatrzymuje się na 21,5st i koniec.

  8. #408
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Bufor na powrocie;
    - obniżył by temperaturę na ok; 30 C przy 0 C na zewnątrz,
    - ułatwił defrost,
    Jaki czas defrostu był wówczas a jaki teraz ?
    Jaki COP??
    COP wg. danych z maszyny - dziele wyprodukowane ciepło przez zużyte kwh wychodzi 3,33.

  9. #409

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    COP wg. danych z maszyny - dziele wyprodukowane ciepło przez zużyte kwh wychodzi 3,33.
    Szczerze mówiąc nie wiem co chcesz osiągnąć. Grzejesz 150m2 , dom przeciętnie ocieplony. COP wysokie. Jeśli w domu masz stabilną temperaturę to masz zużycie adekwatne do wielkości domu i jego ocieplenia.

    Termostat nie jest potrzebny jak nie masz problemów z przegrzewaniem albo nie masz w domu wielkich przeszkleń które mocno wpływają na pracę pompy.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    COP wg. danych z maszyny - dziele wyprodukowane ciepło przez zużyte kwh wychodzi 3,33.
    Kolega, jeszcze dużo wiedzy musi przestudiować i utrwalić;
    - bo podawana na tacy, do niego nie dociera.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #411

    Domyślnie

    Jaki sterownik bezprzewodowy polecacie ? Mam dobrze zaizolowany dom z dużymi przeszkleniami i nawet w ujemnych temperaturach w słoneczną pogodę potrafi się przegrzać, co powoduje następnie taktowanie pompy. Myślę więc, że termostat pokojowy do jedyne rozwiązanie, które pozwoli to opanować.

  12. #412

    Domyślnie

    Ja mam euroster 4040
    Maly zgrabny wyswietlacz eink,nastawa dwoch temperatur w zakresie co 0,5h dowolnie na dowolny dzien tygodnia,korekta temperatury co 0,1st, ustawienie temperatury co 0,1st,histeryza minimalna 0,2st potem nastawa co 0,1st.reszte funkcji poczytaj w internecie
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  13. #413

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmdaikin Zobacz post
    COP wg. danych z maszyny - dziele wyprodukowane ciepło przez zużyte kwh wychodzi 3,33.
    Masz uruchomioną grzałkę w Daikinie? Ona potrafi podnieść zużycie prądu 10-15 kWh w ciągu doby, tylko do wspomagania przy odszranianiu wymiennika zewn.
    Przy uruchomionej grzałce pobór prądu zgadza się z tym pokazywanym na wyświetlaczu Althermy do 5-10%.

    Jak chcesz przyoszczędzić kWh to wyłącz grzałkę na bezpieczniku, ale wtedy realny pobór prądu w stosunku do tego co pokaże Altherma rozjeżdża się bardzo mocno - na zużyciu dobowym może być 20 kWh a Altherma pokaże 40 lub 60 kWh. Te różnice zwiększają się przy odszranianiu i w czasie mrozu. No i druga kwestia, że potem trzeba prognozy pogody obserwować i przy większych mrozach, grzałkę z powrotem uruchomić.
    A podstawa oszczędności to poprawienie izolacji termicznej domu i/lub wyeliminowanie mostków termicznych.

    Pisałem o zużyciu prądu już wcześniej, swoją Althermę obserwuję i przeliczam od października 2020r. m.in. tu: https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8004656

    U mnie są grzejniki to temp. wody wyższa, ale zasady pracy PC raczej się nie zmieniają.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 14-01-2021 o 12:05
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  14. #414

    Domyślnie

    Cytat Napisał RRR. Zobacz post
    Jaki sterownik bezprzewodowy polecacie ? Mam dobrze zaizolowany dom z dużymi przeszkleniami i nawet w ujemnych temperaturach w słoneczną pogodę potrafi się przegrzać, co powoduje następnie taktowanie pompy. Myślę więc, że termostat pokojowy do jedyne rozwiązanie, które pozwoli to opanować.
    Dedykowany firmowy od Daikina to MADOKA model BRC1HHDAW-S-K (W-S-K to chyba oznaczenia kolorów, dostępny z ramką białą, czarną, srebrną) - Madoka ma komunikację dwukierunkową, informuje PC o temp. aktualnej w domu. Koszt rzędu 500-600 zł w zależności od pośrednika. Madoka jest przewodowy - kabel dwużyłowy potrzebne 2 żyły po 1 mm2.

    Jak chcesz taniej to może być wymieniony wyżej Euroster - jak czytam forum, to więcej osób ma eurostery.

    Niezależnie który wybierzesz, podpinać to powinien serwisant Daikina - przez wzgląd na gwarancję.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 14-01-2021 o 11:42
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  15. #415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marco36 Zobacz post
    Masz uruchomioną grzałkę w Daikinie? Ona potrafi podnieść zużycie prądu 10-15 kWh w ciągu doby, tylko do wspomagania przy odszranianiu wymiennika zewn.
    Przy uruchomionej grzałce pobór prądu zgadza się z tym pokazywanym na wyświetlaczu Althermy do 5-10%.

    Jak chcesz przyoszczędzić kWh to wyłącz grzałkę na bezpieczniku, ale wtedy realny pobór prądu w stosunku do tego co pokaże Altherma rozjeżdża się bardzo mocno - na zużyciu dobowym może być 20 kWh a Altherma pokaże 40 lub 60 kWh. Te różnice zwiększają się przy odszranianiu i w czasie mrozu. No i druga kwestia, że potem trzeba prognozy pogody obserwować i przy większych mrozach, grzałkę z powrotem uruchomić.
    A podstawa oszczędności to poprawienie izolacji termicznej domu i/lub wyeliminowanie mostków termicznych.

    Pisałem o zużyciu prądu już wcześniej, swoją Althermę obserwuję i przeliczam od października 2020r. m.in. tu: https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8004656

    U mnie są grzejniki to temp. wody wyższa, ale zasady pracy PC raczej się nie zmieniają.
    Witam.
    Grzałki są włączone ale maszyna sporadycznie z nich korzysta defrosty przy temperaturze zasilania 31/32st. Są realizowane bez grzałek A jak już je włączy to na kilka sekund.
    Pomału się poddaje i zaczynam akceptować zużycie. Zona mi chce łózko do kotlowni wstawic.
    Dołożą madoke i na tym koniec.
    Podsumowując mam kłopot na własne życzenie obstawilem się matołami bo szukałem oszczędności i teraz nawet mądrzejszego niema aby to dokładnie wszystko zweryfikował bo żaden bladego pojęcia o tym niema.

  16. #416
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Kolega, jeszcze dużo wiedzy musi przestudiować i utrwalić;
    - bo podawana na tacy, do niego nie dociera.
    P. Andrzeju wiedza do mnie dociera i doceniam wszystkie posty które mi Pan tutaj napisał. Bufor jest i czeka na swoja kolej. Aktualnie obserwuje co się dzieje bez bufora kotłownia jest połączona prowizorycznie więc mogę zrobić jeszcze wszystko.
    Pompa pracowała już z 200l i defrostów było zdecydowanie więcej lecz inaczej był wmontowany w układ niż P. zaleca.

    Przy tych 3 dniach zimy zużyłem odpowiednio 36 - 42 - 55 KWH. Dziś już 28.

  17. #417
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dmdaikin

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Kłobuck
    Kod pocztowy
    42-100
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam,
    Dołożyłem jeszcze do pompy Daikin alherma III w lutym 2021 sterownik dedykowany MADOKA maszyna już nigdy nie przekroczyła zużycia 30KWH a były nawet dni gdzie spadła temperatura w nocy-10st aktualnie przy temperaturach 0/8st pompa zużywa w okolicy 10-15KWH dziennie w domu mam 23st. Cały rok (15-11-2020 do 15-11-2021 na podliczniku 4800kwh. Mam nadzieję, że już tak będzie. Ten sterownik ustabilizował prace maszyny może i izby się wygrzały .

  18. #418

    Domyślnie

    Witam,
    Od października 2021 posiadam Daikina Altherma 3: 8kW + grzałka 9kW. Posiadam sterownik Madoka. Mam pewien problem - w ostatnich dniach jak temperatura jest w przedziale -2 do 4 to urządzenie zużywa sporo energi w stosunku do tego co produkuje tzn. pobiera np. 6kW w dwie godziny i produkuje 12-14kW. Grzeję wg krzywej 28 przy +15 i 35 przy minus 15. Instalator ustawił mi włączanie dodatkowej grzałki przy bodajże -15. W domu wszystkie pomieszczenia są ogrzewane podłogówką - zastanawia mnie jedno - pompa nie dogrzewa wody na zasilaniu do 28 - zwykle jest to między 24a26 stopni. Temperatura zadana na Madoce 21 stopni.
    Instalacja bez sprzęgła, bez bufora, bez dodatkowego sterowania w pomieszczeniach - zład wody w instalacji ok 250-270L.
    Czy ktoś z Was może wie w czym może być problem?

    Dom: powierzchnia po podłodze do ogrzewnia ok. 230m2, 20cm grafitu na ścianach, 20 grafitu na podłodze, 40cm wełny na poddaszu, aktualnie wentylacja grawitacyjna - wkrótce będzie rekuperacja z odzyskiem ciepła

  19. #419

    Domyślnie

    Cytat Napisał astridg2energo Zobacz post
    Witam,
    Od października 2021 posiadam Daikina Altherma 3: 8kW + grzałka 9kW.
    Grzeję wg krzywej 28 przy +15 i 35 przy minus 15.
    Instalator ustawił mi włączanie dodatkowej grzałki przy bodajże -15.
    W domu wszystkie pomieszczenia są ogrzewane podłogówką - zastanawia mnie jedno
    - pompa nie dogrzewa wody na zasilaniu do 28 - zwykle jest to między 24 a 26 stopni.
    Temperatura zadana na Madoce 21 stopni.
    Instalacja bez sprzęgła, bez bufora, bez dodatkowego sterowania w pomieszczeniach - zład wody w instalacji ok 250-270L.
    Czy ktoś z Was może wie w czym może być problem?

    Dom: powierzchnia po podłodze do ogrzewnia ok. 230m2, 20cm grafitu na ścianach, 20 grafitu na podłodze, 40cm wełny na poddaszu, aktualnie wentylacja grawitacyjna - wkrótce będzie rekuperacja z odzyskiem ciepła
    Masz b;duży zład;
    - wymagany minimum 160 litrów,
    - należy zwiększyć ustawienie krzywej z 35C na 40 C przy minus 15
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  20. #420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Masz b;duży zład;
    - wymagany minimum 160 litrów,
    - należy zwiększyć ustawienie krzywej z 35C na 40 C przy minus 15
    Zmiana nachylenia krzywej nie spowoduje ze dla ok 0 oC uzyskamy 28 oC wazny jest punkt początkowy tej krzywej, byc moze trzeba te krzywa podniesc.

Strona 21 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony