dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 426
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Nierównomierne grzanie płyt podłogowych wcale nie jest oznaką awarii... Jeśli we wszystkich pokojach pętle ułożono z takim samym rozstawem (najczęściej bez obliczeń) to regulacja przepływu jest metodą na regulację temperatury w pomieszczeniu. Przecież w łazience podłoga jest wyraźnie ciepła, a w sypialni jest trochę chłodniej niż w salonie...
    Podłogówka będzie grzała jeśli będzie jakaś różnica temperatur podłogi i powietrza - im większa tym bardziej grzeje. Kiedy pokój się nagrzeje zmaleje różnica temperatur i w efekcie samoregulacji strumień cieplny oddawany przez podłogówkę zmnijszy się. Zatem jeśli do podłogówek wpuścimy wodę o temperaturze niższej niż płyta podłogowa to taka sama temperatura wróci do pompy.... Ne ma zapotrzebowania to nie ma odbioru. To prosta fizyka którą można skomplikować lub po prostu wykorzystać.
    Żeby było śmiesznie, to jeszcze się podniesie bo ją podłoga zagrzeje
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Panowie, a o co w tym wątku chodziło, bo już się w tych postach pogubiłem...
    Dobrze, że przed podjęciem decyzji o montażu pompy ciepła, swoja wiedzę o tych urządzeniach czerpałem z innych źródeł, bo gdybym wcześniej trafił na to forum, to bym całkowicie zgłupiał, nie obrażając nikogo.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Założyłem (link w sygnaturce). Tutaj pytam, co kierowało Tobą, że wybrałeś PC i to jeszcze tak przewymiarowaną?
    Szastasz dziesiątkami tysięcy, ale kilka stówek na OZC i analizę opłacalności różnych rozwiązań pożałowałeś?



    Tego, co ma PV pokrywające >=100% zapotrzebowania używanie kabli przez następne 50-100 lat będzie kosztowało może z tysiąca, za wymianę sterowników na nowocześniejsze. Przy PC kilka razy trzeba będzie ją wymienić i regularnie robić przeglądy - razem pewnie ponad 100 tysięcy złotych kosztów.
    ,,Kabelek"ja niczego niepozalowalem zaloz sobie nowy temat o tych swoich kabelkach bo znudziło mi się czytać twoje posty.. Pompka może i przewymiarowana dla tego szukam jakiegoś rozwiązania na tym forum .. czekam jeszcze na wypowiedź CNC i jutro zaczynam działać ..

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    ,,Kabelek"ja niczego niepozalowalem zaloz sobie nowy temat o tych swoich kabelkach bo znudziło mi się czytać twoje posty.. Pompka może i przewymiarowana dla tego szukam jakiegoś rozwiązania na tym forum .. czekam jeszcze na wypowiedź CNC i jutro zaczynam działać ..
    Słuchaj, a czy to Ci zamontował CNC?, czy jakiś inny fachowiec. dlaczego nie dochodzisz swoich praw, u tego co ci to zamontował. Przecież tak nie może to działać na podłogówce i każdy kto choć trochę zna się na pompach ci to powie.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  5. #45

    Domyślnie

    Pompe na CO wczoraj wyłaczyłem o godz 17j , prawie 15godz była wyłaczona ,temperatura w domu spadła zaledwie o niecały stopień.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    ,,Kabelek"ja niczego niepozalowalem
    To wrzuć OZC. I reklamacja do tego, co tak policzył, albo na podstawie właściwych obliczeń dobrał taką pompę.

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    znudziło mi się czytać twoje posty..
    To wrzuć mnie do ignorowanych.

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Pompka może i przewymiarowana dla tego szukam jakiegoś rozwiązania na tym forum ..
    Radę Ci napisałem w pierwszym moim zdaniu w tym wątku.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Pompe na CO wczoraj wyłaczyłem o godz 17j , prawie 15godz była wyłaczona ,temperatura w domu spadła zaledwie o niecały stopień.
    T ja teraz włącz i sprawdź jak pracuje, a zapewniam cię, że mając nawet 20KW, przy sprawnej pompie i układzie grzejnym ( podłogówce ), ona musi grzać bez przerwy ( daj na wyjściu dla świętego spokoju temperaturę najniższą ), przynajmniej parę godzin, żeby taka masę zagrzać, to że, ci temperatura w domu spadła tylko o stopień o niczym nie świadczy ( jest ciepło na dworze ), poza tym przecież, jak się domyślam miałeś zagrzana podłogę ( bo nie wiem, co chciałeś udowodnić, że masz ciepły dom, przy tych nakładach to musi być ciepły ).
    Tak jak ci mówię ma to grzać kilka godzin bez przerwy, jak tak będzie, to wtedy montuj termostat podłogi i grzej wg. tego termostatu, ewentualnie ustawiacz czasy grzania i postojów. Ale domyślam się, że masz coś spierdzielone i pozostaje uderzyć do fachowca od montażu pompy lub podłogówki ( ale przy spieprzonej podłogówce, fachowiec od pompy nie powinien tego oddać do użytku ).
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Sprawdź filtr na powrocie CO

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    A jak mam to sprawdzić czy wszystkie obiegi podłogokwi grzeją jednakowo? Wszystkie rotanometry w rozdzielaczach mam otwarte na max i na każdym rotanometrze jest taki sam przepływ .Jak wchodze w ustawienia pompy i z chwila kiedy agregat sie wylaczy to widze szybki spadek wody zasilania z okolo 30c do około 23,5 c spadek temperatury trwa 3-5min i agregat znowu startuje i tak w kolo...woda na powrocie ma tem 23,5c .Przy minusowych tem pompa wylaczy się 1-2raz na godz.
    Tego wczoraj nie doczytałem, ale jak po wyłączeniu pompy ciepła, pompa obiegowa tak szybko ci wyrównuje temperatury, to znaczy, że grzeje jakiś mały obieg ( jedną pętlę, tam gdzie ma najmniejsze opory) tak jak ci gdzieś to wcześniej pisałem. Przyczyną może być zapowietrzenie pętli, lub jakaś inna przyczyna, ale nie czepiaj się pompy i jej przewymiarowania, bo to musi grzać.
    Ale do tej pory, pewnie problem rozwiązałeś, jeśli uderzyłeś do instalatora tej pompy, a on się choć trochę na tym zna
    Powiedz jeszcze jak ci instalator tej pompy ten układ oddawał do użytku, to czy to działało poprawnie, bo po 6 tygodniach masz już jakieś doświadczenie z pracą tej pompy.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  10. #50

    Domyślnie

    Na pompach się nie znałem i nie wiedziałem jakie ma zasady działania. .myślałem że prawidłowe działanie pompy to ze agregat się załączy np.na 30mi i później odpoczywa z 1-2godz dlatego zaniepokoilo mnie to że ten agregat co chwile się włącza i wylancza ..w domu było ciepło tylko to taktowanie ...przez te 6tyg pompa prawie działała ciągle tak samo..dopiero ze spadkiem tem pompa działała prawidłowo. .w tej chwili zrobiłem harmonogram i mam obserwować. .

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tak jak opisujesz nie powinna pracowac PC z Inverterem. Moze juz pytalem... masz sterownik/termostat pokojowy producenta w np. w salonie?

    Jezeli masz... kozystasz z funkcji pogodowej? Masz ustawiona "krzywa" i.e jaka temp przy np +15* a jaka przy -15* ?
    Jaka temperature masz zadana w pomieszczeniu? 22*, 23* 24* ?
    Brak sterownika daikina kable wyciągiem do sterownika w salonie ale jeszcze nie kupiłem

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Mysle ze to by zmienilo sytuacje, gdybys mial i tam sobie wszystko poustawial. Myslalem ze taki sterownik jest juz w "pakiecie".
    Termostat pokojowy który masz na myśli to w zasadzie dodatkowy sterownik i nazywa się Madoka. Nie realizuje on de facto sterowania pogodowego, bo to jest zintegrowane w seryjnym sterowniku Althermy wbudowanym w hydroboks. Ma możliwość modulowania temperatury oszacowanej przez pompę, ale mnie osobiście jakoś to nie przekonało...Pozostałem przy zwykłym sterowaniu pogodowym.

    Dla chcących się bardziej zagłębić w sterowanie Althermy i Madokę: https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...herma-serii-c/
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 05-11-2019 o 07:23
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Hm... myslalem ze takie cos ma podobne ustawienia jak moj... tylko ze ladniej wyglada

    Ja mam takie cos


    ( Zdjecia z sieci )

    Na nim ustawiam krzywa... dla kontroli temp na wyjsciu w zaleznosci od temp zewnetrznej. np +15* 45* -15* 60*...
    Potem ustawiam zadana temp w pomieszczeniu np. 22* lub 23*
    PC sie wlancza wtedy kiedy temp spadnie o 0,5* i zatrzyma sama kiedy dopnie 0,5* ponad zadana na sterowniku... chyba ze CWU przerwie
    prace i jezeli jest blisko zadanej temp to nie wroci do grzania.
    Myslalem ze tu jest podobna mozliwosc.
    To ze sterowanie pogodowe, sama krzywa mozna ustawic w hydroboxie, OK . PC musi jednak wiedziec do jakiej temp ma ogrzac dom.
    Ustawianie krzywej pozwoli kontrolowac okresy, dlugosc, "ciaglej" pracy PC - tak jest przynajmniej u mnie.
    Tak samo w tym samym sterowniku ustawiam CWU, DT etc. nie mam innej mozliwosci ustawien na jednostce wewnetrznej.

    Ale mniejsza o to, "karbon" ( szkoda ze jakos go juz nie ma na fm ) opisal co jak mozna poustawiac i jak sterowac. Mysle ze Nowa Altherma jest sprytniejsza od mojej starej.
    A wiec mozna ustawic zasilanie, dT, ustawic sobie krzywa... tak aby PC miala dluzsze okresy pracy. No bo co fizycznie powoduje w tutejszym przypadku ze PC sie wylancza? I co daje jej sygnal aby wrocila do grzania?
    Jak wchodzę na PC w Czujniki i gdy agregat się załączy to Woda Zasilająca ma około 24c sprężarka ja nagrzewa przez 3min do 29c i agregat się wylancza , mija niecałe 5min jak tem.wody spadnie do okolo 24c (tyle samo stopni 24 ma woda na powrocie)i znowu agregat się załącza i tak w koło przy dodatnich tem.na zew. Mam wrażenie ze powodem tak szybkiego spadku tem. wody z 29 do 24 jest podłogowka na parterze gdzie mam 100% płytki i ta płtyka nie jest ciepła , tak jak by to ona schładzala wodę do tych 24c (takie mam wrażenie ..może się myle) znajdę chwile to zamknę zasilanie na rozdzielaczu parteru zostawię otwarte pietro i napisze co się stanie..

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie brzmi to poprawnie... dlaczego miala by sie wylonczyc zaraz po osiagnieciu 29* na zasilaniu.
    Osobiscie uwazam ze powinna sie zalonczyc i chodzic az osiagnie ta temperature ktora chcesz miec w pomieszczeniu. ( ale nie masz termostatu ).
    Alternatywnie powinna chodzic ze stala temp na wyjsciu ( jaka ustalisz ) w takich przedzialach czasowych jak ustalisz, sam wiedzac co jak ustawic aby utrzymac dana temp w domu.
    Jest pewnie jeszcze opcja ustawienia krzywej ktora wyreguluje temp na wyjsciu zaleznie od temp zewnetrznej... ale cos musi PC wlanczyc i wylonczyc...
    I chyba nie powinna to byc temp na "wyjsciu"
    Albo "timer" okresow grzania ... albo nie osiagnieta temp w pomieszczeniu. Jak cos przegapilem to prosze mnie poprawic
    Kolega ma włączony harmonogram i krzywą... Nie wiem czy dołożenie termostatu da lepszy efekt niż "kaganiec" harmonogramu. Ja niejako jestem zmuszony do pracy według harmonogramu, z dużymi różnicami temperatur, może dlatego nie taktuje.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Taktuje jak nic...Ja zasugerowałem ograniczenie czasu pracy harmonogramem...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał areczekk83 Zobacz post
    Jak wchodzę na PC w Czujniki i gdy agregat się załączy to Woda Zasilająca ma około 24c sprężarka ja nagrzewa przez 3min do 29c i agregat się wylancza , mija niecałe 5min jak tem.wody spadnie do okolo 24c (tyle samo stopni 24 ma woda na powrocie)i znowu agregat się załącza i tak w koło przy dodatnich tem.na zew. Mam wrażenie ze powodem tak szybkiego spadku tem. wody z 29 do 24 jest podłogowka na parterze gdzie mam 100% płytki i ta płtyka nie jest ciepła , tak jak by to ona schładzala wodę do tych 24c (takie mam wrażenie ..może się myle) znajdę chwile to zamknę zasilanie na rozdzielaczu parteru zostawię otwarte pietro i napisze co się stanie..
    Ty tego układu podłogówki nie wyłączają ( zamykają), bo to on jest twoim problemem, skoro podłoga parteru zimna to nie grzeję i nie odbiera ciepła i dlatego Ci pompa traktuje. Grzejesz tylko jakiś mały układ, a a resztę masz nie sprawną, np.zapowietrzoną, ale Ty sobie z tym nie poradzisz. Tak jak Ci wcześniej pisałem ściągnąć instalatora pompy, to jego obowiązek. Czego się boisz. To on Ci kazał coś spisywać, co to za fachowiec

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    U mnie jadę na samej krzywej, bez harmonogramu(choć zastanawiam się czy nie ustawić) i bez termostatu zewnętrznego( instalator w mówił mi że owszem można podpiąć termostat zewnętrzny, ale będzie wtedy pompa pracowała jak on off. Niby nieda się w Samsungu połączyć krzywej z termostatem). Pompa przy temp +10 taktuje ale już przy 5 stopniach pracuje zdecydowanie dłużej.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ty tego układu podłogówki nie wyłączają ( zamykają), bo to on jest twoim problemem, skoro podłoga parteru zimna to nie grzeję i nie odbiera ciepła i dlatego Ci pompa traktuje. Grzejesz tylko jakiś mały układ, a a resztę masz nie sprawną, np.zapowietrzoną, ale Ty sobie z tym nie poradzisz. Tak jak Ci wcześniej pisałem ściągnąć instalatora pompy, to jego obowiązek. Czego się boisz. To on Ci kazał coś spisywać, co to za fachowiec
    Tu kolega ma chyba rację.
    Pytanie jest jaka jest temperatura powrotu z podłogówki, gdy następuje wyłączenie pompy? Wiemy, ze zasilanie jest 29C
    Jeżeli jest rzeczywiście zbliżona do zasilania - to pompa się wyłączy bo nie może modulować niżej.
    Jeżeli tak jest - to ciepła woda wpada na jakąś krótką pętlę i wraca momentalnie ciepła - i bach pompa się wyłącza.
    Sprawdź przepływy na rotametrach!!!
    PULSAR NF40, powierzchnia 185m2 (wg normy) + garaż 36m2 w bryle budynku.
    W całym domu podłogówka 230m2, rozstaw rurek 15cm i 10cm.
    Rekuperacja Renovent Excellent 400, PC Mitsubishi Zubadan 11,2kW
    Ściany: porotherm 25 + styropian grafitowy 22cm (0,031), podłoga na gruncie: 30cm styro + 10cm wylewki, podłoga na stropie: 12cm styro + 8cm wylewki, poddasze wełna 40cm (0,033), okna 3 szybowe.
    Kominek bez płaszcza wodnego z lekkim grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Ty tego układu podłogówki nie wyłączają ( zamykają), bo to on jest twoim problemem, skoro podłoga parteru zimna to nie grzeję i nie odbiera ciepła i dlatego Ci pompa traktuje. Grzejesz tylko jakiś mały układ, a a resztę masz nie sprawną, np.zapowietrzoną, ale Ty sobie z tym nie poradzisz. Tak jak Ci wcześniej pisałem ściągnąć instalatora pompy, to jego obowiązek. Czego się boisz. To on Ci kazał coś spisywać, co to za fachowiec
    Parter mam 100%płytki ale one są chłodne a w pokojach około 23c miezone termometrem zwykłym. .i laserowym ,na parterze jest ciepło ale płytki chłodne.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Tu kolega ma chyba rację.
    Pytanie jest jaka jest temperatura powrotu z podłogówki, gdy następuje wyłączenie pompy? Wiemy, ze zasilanie jest 29C
    Jeżeli jest rzeczywiście zbliżona do zasilania - to pompa się wyłączy bo nie może modulować niżej.
    Jeżeli tak jest - to ciepła woda wpada na jakąś krótką pętlę i wraca momentalnie ciepła - i bach pompa się wyłącza.
    Sprawdź przepływy na rotametrach!!!
    Gdy następuje wyłączenie pompy tem. powrotu ma około 23.2c zasilanie spada z 29 do 23c i znowu agregat startuje

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony