dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Brak wentylacji. Brak kominów w mieszkaniu.

    Mam problem. Mieszkanie KOMPLETNY BRAK WENTYLACJI. ZERO KOMINÓW. Kamienica 100 lat. Tylko 2 dziury w ścianie na wylot na zewnątrz. To są zwykle dziury, Jedna dziura w ubikacji jest kratką która wychodzi na wiatrołap. Druga dziura w kuchni średnica 16 cm. Pod nią będzie okap. I może w te dziurę rekuperator włożę bo mam już kupiony Prana 150. Okna PCV. Mega szczelne bez nawiewinikow. W całym domu nie mam drzwi między pomieszczeniami tylko w łazience są i mają kratkę na dole. W kuchni dodatkowo jeszcze jedna otwarta przestrzeń wychodząca na salon taki kwadrat 1x1metra.
    W lato jak okna mam uchylone non stop to problemu nie ma. Natomiast wystarczy zamknąć okna i czuć po jednym dniu że całe mieszkanie "nie oddycha". Co mam zrobić żeby jakoś wdrożyć wentylację w tym mieszkaniu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191103_122414_524-1.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	436637
    Ostatnio edytowane przez Marcins1981 ; 03-11-2019 o 16:37

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Które piętro? co nad tobą? gdzie są ściany zewnętrzne mieszkania?
    I umieść fotki na muratorze a nie na obcych serwerach jeszcze nie podlinkowanych! bo komu się chce szukać w sieci to co masz na myśli? a jak to są jakieś zawirusowane skróty?
    Zobacz jakie to proste.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	72,3 KB
ID:	436630
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Wysoki parter. Ściany zewnętrzne widać na schemacie. Nade mną sąsiad taki sam układ mieszkania.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Wydaje się, że jak uruchomisz Pranę 150 to problem zniknie, przewidziana jest do mieszkania o ok 60 m2 więc w Twoim sprawdzi się znakomicie. Natomiast w łazience może okazać się konieczność montażu termostatycznego nawietrzaka.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony