dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie rozprężanie się wełny Isover

    Witam. Mam dość wkurzający problem. Robię zabudowę poddasza. Profile odsunąłem od konstrukcji dachu o 35 cm. Zakupiłem wełnę Isovera Uni mate 150mm. Ułożyłem pierwszą warstwę wełny pomiędzy krokwiami odsuwając ją od deskowania. I teraz mam taki problem że kładąc drugą warstwę dociska ona poprzednią wełnę i likwiduje mi szczelinę wentylacyjną. Po sprawdzeniu okazuje się że wełna rozpręża się nawet do 19-20 cm. Czy ona tak ma. Czy siądzie. Od razu dodam że wełna jest kupiona cała więc jej nie zmienię.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Po waszych licznych opiniach, radach i sugestiach napisałem maila do Isovera. Dość szybko zadzwonili do mnie. Pan powiedział że różnica wysokości nie może wynosić tyle i chętnie przyjedzie i sprawdzi sytuacje. Poprosił tylko aby złożyć reklamacje w Castoramie aby miał podkładkę po co jedzie i że niby oni załatwiają sprawę ze sklepem a sklep ze mną (jakby nie można było bez pośrednika ale dobra nie znam się). Zapytałem od razu jakie są możliwości załatwienia tej sytuacji bo połowa dachu już jest ocieplona. Dostałem odpowiedź, że na pewno zrobią abym był zadowolony, Ok więc złożyłem reklamacje w castoramie. Po 2 dniach roboczych pan zjawił się u mnie.Ogólnie tu muszę pochwalić szybkość reakcji Isovera bo kontakt był natychmiastowy.

    W dniu dzisiejszym był u mnie przedstawiciel porobił zdjęcia, zrobił pomiary obejrzał. Napisał protokół i tu oczywiście zaczynają się schody. Pan bardzo próbował omijać stwierdzenia że to jest wełna 20 cm. ciągle mówił (no i pisał) że to jest 15 co się za mocno się rozprężyła. No i najlepsze powiedział że mogę tylko liczyć na wymianę rolek a założenie to już ich nie interesuje. Uparłem się aby wpisał jednak zdanie że chciałbym aby praca przy rozkładaniu rolek też była ujęta no i tak w końcu zrobił ale z zaznaczył że tu by na nic nie liczył

    Jak będę miał dalsze informacje to napiszę. Na razie jestem mocno wkurzony tyle roboty poszło na marne. Prace wstrzymane , mróz się zbliża szlak by to trafił.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	436934Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191106_182709762.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	436935

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Dlatego do ocieplania skosów lepiej używać wełny prasowanej w płytach.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A zabezpieczyłeś tą szczelinę sznurkiem rozpiętym pomiędzy krokwiami?
    jedno pole tak zrobiłem ale to nic nie dawało, bo sznurek na takiej długości daje radę ugiąć. Trzeba by tak robić z linką stalową albo nabijać po środku listewkę i do niej też łapać sznurek.
    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Dlatego do ocieplania skosów lepiej używać wełny prasowanej w płytach.
    być może ale i tak mogą wepchnąć do paczki płyty innej grubości i trzeba by mierzyć każdą z osobna.

    PS. Przedstawiciel Isovera chciał aby zmierzyć długość rolki aby się upewnić jak grubość znaduje się w paczce. Przy 15cm powinna mieć 5 metrów a 20cm 3,80m. Wrzucam filmik z mierzenia.
    https://www.youtube.com/watch?v=X2AjdfL293A
    https://www.youtube.com/watch?v=czyJ60--ku4

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Błąd produkcyjny ?
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Błąd przy pakowaniu/metkowaniu.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Błąd przy pakowaniu/metkowaniu.
    No właśnie nie, bo rolka ma 5m i 20cm wysokości, więc wygląda na błąd produkcyjny.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Data serii produkcji może wiele wyjasnić. Okolice Jana, Anrzeja, Marii... imię mistrza zmiany...
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 14-11-2019 o 15:30 Powód: imie...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    wychodzi że mistrz zmiany to Edward lub Teofil, bo faktycznie wełna jest z jednej daty produkcji. Więc miałbym prośbę aby teraz pan Edward (lub teofil) przyszedł i zdjął ocieplenie co zostało już położone i założył odpowiednie. Pół dachu zrobione i zonk. Nie dość że trzeba będzie wszystko zdejmować to muszę czekać na decyzje i robota stoi. Na razie wolę niczego nie dotykać bo jeszcze uznają to co pan od Isovera mi wmawiał że co ja narzekam dostałem więcej wełny to tylko się cieszyć. Ogrzewać nie mogę bo bez sensu listopad jeszcze łaskawy ale kurde to też do czasu. Szlak mnie trafia. Czy ktoś się orientuje czy jest szansa na to aby Isover poczuł się do odtworzenia stanu jaki był czyli do ułożenia wełny odpowiedniej ?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    Czy ktoś się orientuje czy jest szansa na to aby Isover poczuł się do odtworzenia stanu jaki był czyli do ułożenia wełny odpowiedniej ?
    Prawnie jest zobowiązany do naprawienia szkody, idźszybko do Rzecznika Praw Konsumenta w swoim powiecie.
    Nadal uważam, że masz prawa odnośnie rękojmi (czyli do sprzedawcy) albo gwarancji (do producenta). Jednak gwarancję musiśz poznać, a jej zapewne nie otrzymałeś razem z produktem. Może być bardzo skromna, a także nie musi być udzielana, zależy to od dobrej woli producenta.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    Czy ktoś się orientuje czy jest szansa na to aby Isover poczuł się do odtworzenia stanu jaki był czyli do ułożenia wełny odpowiedniej ?
    Fajnie by było i tego Ci życzę, ale prędzej znajdą gdzieś zapis, że przed użyciem masz sprawdzić towar.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    znaleźli jeszcze lepszy. Szkoda słów ochłonę to napisze co wyszło

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    A nie próbowałeś rozdzielić tej wełny na 15 i 5 cm?
    Hehe dobre! Ja myślę, że zaczęli dokładać w gratisie 25% bo wiedzą, że o tyle osiądzie po pięciu latach. Zachować spokój, odsłonić za pięć lat i grubość będzie jak ta lala. W sumie to i tak za pięć lat wymiana na piankę więc nic się nie dzieje.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Ok a więc sytuacja skończyła się następująco.Sklep gdzie zakupiłem wełne dostał odpowiedź z Isovera że reklamacja jest bezzasadna. Według nich z wełną wszystko jest ok. Odchylenia grubości mieszczą się w ich normie (przypomne raptem +5cm)więc klient po prostu się czepia. Jednak dzięki tylko i wyłącznie temu, że Isover długo współpracuje z marketem gdzie zakupiłem towar to dobrodusznie w "geście handlowym" zaakceptuje bezzasadne i chamskie oskarżenia klienta o wadę wełny z tej wspaniałej firmy. Poczytałem sobie po stronach i rzeczywiście szanse na ugranie coś z nimi są minimalne (takie zapisy mają w kartach produktów że musiałby być dobry prawnik) do tego budowa idzie do przodu każdy przestój jest dla mnie dużą stratą finansową więc pokornie odebrałem pieniądze i z przyjemnością zakupię towar u innej firmy. Nie wiem chyba tylko cieszę się, że sam układałem to ocieplenie bo jakby firma to robiła to albo upchaliby ściskając wszystko albo kazali by se zapłacić i by se poszli, a wtedy szukaj drugiej firmy na cito. Najczęściej przecież firma bierze za całość poddasza to co w trakcie układania wychodzi taka szopka to przecież idą na inne roboty a ty człowieku nie dość że musisz zapłacić im za to co zrobione to jeszcze czekaj aż im się zrobi luka w robocie i wrócą i zaczną od początku. Nie wyobrażam sobie. Z mojej strony mogę jedynie odradzić tą firmę. Nie dość że sprzedają badziewie które jak już się kupi to trzeba rozwinąć każdą rolkę i mierzyć po 5 razy i najlepiej nagrywając bo przecież jeszcze wam powiedzą że plakietki podmieniliście to i tak później dojdziecie do wniosku że to bez sensu bo i tak wam nie uznają żadnej gwarancji bo przecież ich normy przyjmą wszystko.

    TRAGEDIA ODRADZAM TĄ FIRMĘ.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odp2.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	437488

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony