dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Remont kapitalny dom z lat70

    Kochani moi, mogę za tak zwane psie pieniądze zakupić dom z lat70. Cena praktycznie zerowa z powodu rodzinno/sentymentalnych, dom był cały czas zamieszkany. Pow. Teraz uzytkowa to jakies 120m2, piwnica i strych z dachem czterospadowym nie zagospodarowana wiec tych metrów może być więcej.
    Do zrobienia jest dużo, prawie wszystko dach,piec,ocieplenie,okna były wymieniane 10lat temu ale pewnie tez, elektryka,kanalizacja,woda itp... Itd... Znając życie to zostaną tylko cztery ściany i to tez z lekkim wyburzeniem jednej
    No ale ze koszt domu byłby praktycznie zerowy to można się pokusić i wynieść się w końcu z tego chowu klatkowego. Wiec moi mili powiedzcie tak pi razy drzwi o jakich kosztach mówimy w takim przypadku generalnego.
    Bardzo dziekuje za pomoc i udzielone odpowiedzi może chociaż to pomoże spojrzeć na to chłodnym okiem.

    Ps.lokalizacja super, podwórko duże z garażem,warsztatem itp...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Remont pochłonie tyle ile jesteś w stanie w niego wpompować uwzględniając to do czego będziesz dążył .

    Generalnie mniej niż 200 tyś+ (sporo własnej roboty ) , 300 tyś+ (ekipy na wszystko) nie licz , w średnim standarcie . Można za mniej ale to będzie budżetowy ulep . Można wydać więcej , kwestia co chcesz osiągnąć i ile masz kasy . Rozrzut dostępu do kasy ma też znaczenie ...
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 03-11-2019 o 09:11
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz wykonać naprawdę solidny remont, i dostosować budynek do współczesności to myślę ze koszt porównywalny z budową od podstaw lub trochę więcej.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jeżeli chcesz wykonać naprawdę solidny remont, i dostosować budynek do współczesności to myślę ze koszt porównywalny z budową od podstaw lub trochę więcej.
    W grudniu zeszłego roku zakupiłem podobny budynek z lat 70tych z działką 600m .U mnie dach , elewacja z ociepleniem i kilka nowych okien było już zrobione. W trakcie remontu jak kasa leciała to żałowałem decyzji i myślałem , że jednak lepiej byłoby stawiać chate od nowa. (Cena tego domu wynosiła 300k) Teraz jednak wiem , że w życiu nie wybudowałbym domu w tych pieniądzach. Głównym aspektem jest ziemia budowlana , u mnie trzeba liczyć za taki kawałek 120-150k . Druga sprawa ,że teraz większość domów buduje się bez piwnic , bardzo mi się podobają takie budowle ale z mojego punktu widzenia i z wielkości rodziny 2+3 wynika , że piwnice są niezbędne.U mnie ważny był jeszcze czas , od sierpnia już mieszkamy u siebie. W tej cenie miałem ogród, ogrodzenie, bramę, kostkę, podjazd czego nikt nie podaje przy budowie domu od zera .


    Mam garaż +40m2 piwnic gdzie muszę trzymać 5 rowerów, sanki, hulajnogi , narzędzia, przetwory i kupę rzeczy , których nie używam codziennie.

    Ja wpakowałem ok 150k w remont , (kocioł , OP , wylewki,gładzie,2x łazienka,5x pokój, kuchnia,meble,drzwi wejściowe i wew, 4x okna, nowa instalacja wod-kan,elektryczna, panele podłogowe , schody drewniane, sufity podwieszane i pewnie wiele innych o których zapomniałem) cześć zlecona a część wykonywana samemu.(piwnice od środka w sumie nietknięte , dopiero teraz zaczynam sobie tam dłubać) Jeśli u Ciebie dojdzie wymiana wszystkich okien, dach i elewacja to 200k z pewnością pęknie.

    W obecnych czasach za mieszkanie z generalnym remontem o 2x mniejszej powierzchni zapłacisz pewnie zbliżoną kwotę 200-250k więc jak masz fajną lokalizację to myślę że warto.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak ci chów klatkowy przeszkadza to nad czym się zastanawiasz. Nie od razu musisz zrobić tam wszystko piszesz że tam mieszkano do teraz to chyba nie jest konieczne robienie instalacji wodkan i elektryki? Zrób najważniejsze tj ogrzewanie dach izolacja i zapoznawaj się z domem stopniowo go ulepszać. No chyba że to rudera to 150 - 200 tys pln minimum

    Jak lokalizacja fajna, garaż warsztat to tylko zazdrościć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony