dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    Poszło

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    - posadzka (styropian 15cm + wylewka) = 10 000 zł
    0,15*200=6000zł - sam styropian, bez robocizny, folii, piany.
    4000/200= 20zl/m2 wylewki? To chyba z dekadęmtemu. Nawet ceny-wabiki naportalach są dużo wyższe.

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    - ocieplenie dachu pianą 20 cm + zabudowa gk = 10 000 zł
    20cm to nawet mInimum WT2014 nie spelnia. Najtansza oferta z rok temu to było 2,9zł/cm/m2. 2,9*20*150m2=8700zł. Nie wierzę, że gk ktoś zrobił za 1300zł

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    - instalacja elektryczna - 4 000 zł
    W 2017 miałem najtańszą ofertę 4200. Na samą robociznę przy układaniu kabli. Najtańsza na materiał z robocizną - 7200zł. A to i tak bida wersja a dom prawie 2x mniejszy. Do tego osprzęt (gniazda, włączniki) i teleinfrmatykę trzeba doliczyć.

    Zapomniałeś jeszcze o termoizolacji ścian i elewacji.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post

    - ogrzewanie centralne (podłogówka + grzejniki + piec na pellet) = 20 000 zł
    - posadzka (styropian 15cm + wylewka) = 10 000 zł
    - ocieplenie dachu pianą 20 cm + zabudowa gk = 10 000 zł
    - instalacja elektryczna - 4 000 zł
    - tynki gipsowe twarde (400m2) - 11 500 zł
    - rekuperacja - 14 500 zł

    suma 70 000 zł
    Ile lat temu robione? Ceny wg mnie nie realne.
    Dwa tygodnie temu widziałem wycenę na pianę na poddaszu gr.25 cm nie wielki domek - 11 tyś, a + stryszek 14 tyś. Gdzie kasa na g-k?
    Prąd za 4 tyś...... ile punktów ma taka instalacja? Jedno gniazdo w pom. i jeden kabel do światła?

    Zastanawia mnie, że w wątkach o cenach z rewelacjami cenowymi pojawiają się praktycznie zawsze nowi użytkownicy. Nie widać ludzi którzy tu piszą, pytają że zrobili coś super tanio, jeżeli już komuś się uda to jeden -dwa elementy a nie "cała" budowa. Jak to jest że tylko poza FM takie ceny ?

  4. #24

    Domyślnie

    Spokojnie Panowie

    Styropian 15cm daje jedynie na parter 100 m2. Na piętrze jest akustyczny 5cm. Wycenę na wylewki dostałem na 6000 zł.
    Pianka i zabudowa gk jeszcze przede mną. Dostałem wycenę 8000 zł za 20 cm. Może warto dorzucić te 5 cm.. Temat jeszcze otwarty. Z gk będę bawił się sam.

    Elektryka proszę mi nie obrażać. Tynkarz chwalił Materiał 2000 zł, Robocizna 2000 zł. Wpadł z synem, 3 dni roboty i po sprawie. Nie mam po jednym gniazdku w pokoju heh. Nawet nie wiem ile mam punktów bo powiedział mi cenę za całość.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Spokojnie Panowie
    Styropian 15cm daje jedynie na parter 100 m2. Na piętrze jest akustyczny 5cm. Wycenę na wylewki dostałem na 6000 zł.
    Pianka i zabudowa gk jeszcze przede mną. Dostałem wycenę 8000 zł za 20 cm. Może warto dorzucić te 5 cm.. Temat jeszcze otwarty. Z gk będę bawił się sam.

    Elektryka proszę mi nie obrażać. Tynkarz chwalił Materiał 2000 zł, Robocizna 2000 zł. Wpadł z synem, 3 dni roboty i po sprawie. Nie mam po jednym gniazdku w pokoju heh. Nawet nie wiem ile mam punktów bo powiedział mi cenę za całość.
    Widzisz nie można porównywać cen jednej budowy do drugiej. Bo jedna jest zrobiona dobrze, a druga źle. Metry nic tu nie mają do rzeczy. W tej zrobionej źle też możesz być szczęśliwym, głównie dlatego, że nie będziesz nawet świadomy błędów i fuszerek które zostały na niej popełnione. No i teraz pytanie czy warto dążyć do idealizmu? Ja uważam, że tak i inaczej budować bym się nie umiał. Też nie ustrzegłem się błędów, ale myślę, że jestem ich świadomy i w razie problemów, będę wiedział gdzie najpierw szukać
    No i dodam na koniec, jak to mam w zwyczaju- 2 tys. za materiał na elektrykę to wydaje się na akwarium lub budę dla psa, a nie dom Pzdr.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Elektryka proszę mi nie obrażać. Tynkarz chwalił Materiał 2000 zł, Robocizna 2000 zł. Wpadł z synem, 3 dni roboty i po sprawie.
    W trzy dni pociągnęli kable, zamontowali włączniki, gniazda, rozdzielnicę, uzbroili ją i odpalili wszystko? Zdolni. Materiał też tani jak pół barszczu.
    Może jeszcze coś pociągnęli do furtki, bramy, ogrodu w tym i szpadlem machali?
    Czy może to cena za samo okablowanie (co najwyżej z puszkami)? Tylko, że rozmawiamy o stanie deweloperskim - czyli razem z gniazdami, włącznikami, rozdzielnią i na zewnątrz tym, co deweloper normalnie sprzedaje.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W trzy dni pociągnęli kable, zamontowali włączniki, gniazda, rozdzielnicę, uzbroili ją i odpalili wszystko? Zdolni. Materiał też tani jak pół barszczu.
    Może jeszcze coś pociągnęli do furtki, bramy, ogrodu w tym i szpadlem machali?
    Czy może to cena za samo okablowanie (co najwyżej z puszkami)? Tylko, że rozmawiamy o stanie deweloperskim - czyli razem z gniazdami, włącznikami, rozdzielnią i na zewnątrz tym, co deweloper normalnie sprzedaje.
    Kurcze ja trochę ponad 2 lata temu zapłaciłem ponad 2 tyś za same włączniki i gniazdka Berkera :/
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czy może to cena za samo okablowanie (co najwyżej z puszkami)?
    Możesz mieć rację, rozłożenie kabli po ścianach (bez bruzd) i wypuszczenie ich w puszkach bez łączenia , tu by mniej więcej i cena i czas się zgadzał.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Spokojnie Panowie


    Elektryka proszę mi nie obrażać. Tynkarz chwalił Materiał 2000 zł, Robocizna 2000 zł. Wpadł z synem, 3 dni roboty i po sprawie. Nie mam po jednym gniazdku w pokoju heh. Nawet nie wiem ile mam punktów bo powiedział mi cenę za całość.

    Normalnie cuda na kiju...Ty pewnie wybudujesz dom na gotowo za 150 tys....

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorro128 Zobacz post
    Normalnie cuda na kiju...Ty pewnie wybudujesz dom na gotowo za 150 tys....
    Mam znajomego elektryka który pracuje na co dzień w dużej firmie ,a po godzinach i weekendy robi fuchy. Jak pytałem to za 2 tyś zrobiłby instalację w domu i materiał załatwił na firmę szefa z dużym rabatem.
    A tak wogóle firma która wam zrobi instalację dorzuci sobie dodatkowo 20% za to że przywiezie materiał ze sklepu. Taki biznes jedni płacą inni się bogacą.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał brazylia29 Zobacz post
    Mam znajomego elektryka który pracuje na co dzień w dużej firmie ,a po godzinach i weekendy robi fuchy. Jak pytałem to za 2 tyś zrobiłby instalację w domu i materiał załatwił na firmę szefa z dużym rabatem.
    A tak wogóle firma która wam zrobi instalację dorzuci sobie dodatkowo 20% za to że przywiezie materiał ze sklepu. Taki biznes jedni płacą inni się bogacą.
    A ja mam z 10 znajomych elektryków i jeden z nich zrobił mi elektrykę w domu kompleksowo i co z tego...Tutaj nie chodzi o cenę usługi ,bo to może zrobić ktoś z rodziny nawet za darmo ale o cenę materiałów-nierealne...

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał brazylia29 Zobacz post
    Mam znajomego elektryka który pracuje na co dzień w dużej firmie ,a po godzinach i weekendy robi fuchy. Jak pytałem to za 2 tyś zrobiłby instalację w domu i materiał załatwił na firmę szefa z dużym rabatem.
    A tak wogóle firma która wam zrobi instalację dorzuci sobie dodatkowo 20% za to że przywiezie materiał ze sklepu. Taki biznes jedni płacą inni się bogacą.
    Ja do domu ok 280m zakupilem osprzet (kontakty,wlaczniki,sciemniacze,etc) firmy Simon za ok 6 tys zl ,kupowal elektryk na siebie ze sporym rabatem,
    To co piszecie tutaj o cenach to dla mnie jakies abstrakcje...
    U mnie cala elektryka,w tym ogrod,podjazd,caly dom,podswietlenia LED (schody,sufity,lazienki) Szafka rack RTV/Siec,okablowanie pod alarm i kamery,LAN w całym domu,dosc rozbudowana elektryka i instalacje Sat/TV,okablowanie HiFi w sufitach,rozdzielnica,wszystko na dobrych markowych osprzetach/kablach to ok 50 tys zł
    Oczywiscie niech nikt nie bierze za wzorzec mojej instalacji ,bo troche mnie tutaj "poniosło" i nie kazdy tyle potrzebuje ale litości pisanie,że ktos wydal za elektryke 4 tys zł to juz jest zwykła nieprawda,wprowadzanie w bład przyszłych inwestorów.
    Ostatnio edytowane przez peter08 ; 07-11-2019 o 22:09

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał brazylia29 Zobacz post
    materiał załatwił na firmę szefa z dużym rabatem.
    A tak wogóle firma która wam zrobi instalację dorzuci sobie dodatkowo 20% za to że przywiezie materiał ze sklepu.
    Dobrze, że o tym wspominasz. Materiał częściowo sam kupowałem, częściowo na zniżki elektryka - ale sam przywoziłem (bo biedaczyna prawka został pozbawion, a to trochę waży). Raz w hurtowni przy stanowisku obok słyszałem rozmowę elektryka ze sprzedawcą. Znali się widać od dawna - a rozmowa była tego typu:
    - To te drobiazgi dorzucić do WZ?
    - Nie, to dla mnie, to rozliczymy się osobno.
    - To na to WZ ceny z Twoimi zniżkami, czy standardowe?
    - Standardowe...

    No i standardowo taki DehnSchield kosztuje ponad 1200zł brutto. Ja zapłaciłem 30% mniej.

    Ile zapłaciłeś za SPD? Masz chociaż iskiernik, czy kolega w nosie miał Twoje bezpieczeństwo?

  14. #34

    Domyślnie

    Chodziło mi o samo rozprowadzenie kabli.
    Elektryka miałem z polecenia. Nie negocjowałem z nim kwoty przed robotą, bo wiedziałem już wcześniej że nie bierze cen z kosmosu. Kable raczej standardowe, płaskie. Nie wiem, nie znam się na kablach i nie pytałem o to. Na takich robi wszędzie. Elektryka była rozciągana w wakacje.
    Wyczuwam u niektórych swędzenie w pewnym miejscu. Nie mam interesu wciskać tu jakiś bajek. Każdy sobie buduje jak chce i za ile chce. Nie uważam że dziaduje na swojej budowie. Niektórzy są bardzo bojowo nastawieni w temacie kosztów

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    6 pokojowych, 2 łazienkowe
    Podłogówka w wiatrołapie, salonie, kuchni, korytarzu i łazienkach. Robocizna w całości free.
    Przypomina mi się pewien żarcik jak dwie kobiety gadały i licytowały się ile wydały na budowę ich domu. Jedna mówi że prawie za darmo zrobiła , bo za robociznę nie płaciła , bo ... płaciła w naturze robotnikom

    I tutaj taka sama "licytacja" ..

    Zawsze ten kto zrobi sam lub ktoś mu za darmo to wykona będzie miał taniej niż ktoś kto zatrudni fachowca i ten zrobi mu to kompleksowo , więc takie podawanie kosztów nie ma żadnego sensu ...
    Obecnie najdroższa jest robocizna. Znalezienie taniego fachowca (który będzie fachowcem a nie partaczem lub osobą która nie ma pojęcia o tym) jest prawie nierealne w obecnych czasach.
    Po prostu za dużo osób się buduje i to wykonawcy teraz wybierają sobie klientów i wybierają tych co zapłacą najwięcej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter08 Zobacz post
    Ja do domu ok 280m zakupilem osprzet (kontakty,wlaczniki,sciemniacze,etc) firmy Simon za ok 6 tys zl ,kupowal elektryk na siebie ze sporym rabatem,
    To co piszecie tutaj o cenach to dla mnie jakies abstrakcje...
    U mnie cala elektryka,w tym ogrod,podjazd,caly dom,podswietlenia LED (schody,sufity,lazienki) Szafka rack RTV/Siec,okablowanie pod alarm i kamery,LAN w całym domu,dosc rozbudowana elektryka i instalacje Sat/TV,okablowanie HiFi w sufitach,rozdzielnica,wszystko na dobrych markowych osprzetach/kablach to ok 50 tys zł
    Oczywiscie niech nikt nie bierze za wzorzec mojej instalacji ,bo troche mnie tutaj "poniosło" i nie kazdy tyle potrzebuje ale litości pisanie,że ktos wydal za elektryke 4 tys zł to juz jest zwykła nieprawda,wprowadzanie w bład przyszłych inwestorów.
    Chodziło mi o cenę robocizny,bo tutaj rozpiętość cenowa jest spora. Jeden elektryk weżmie 2-3 tyś inny za tą samą robotę weżmie 10 tyś ,pytałem się dlaczego tak dużo kasuje to stwierdził ,że potrzebuje kasę na wykończenie domu córki.

  17. #37

    Domyślnie

    ''Po prostu za dużo osób się buduje i to wykonawcy teraz wybierają sobie klientów i wybierają tych co zapłacą najwięcej ... ''
    Racja.

    Przypuszczam że niebawem się to zmieni. Banki podniosą stopy i skończy się eldorado kredytowe. Firmy będą musiały obniżyć ceny usług bo zmniejszy się popyt, a konkurencja będzie za duża. Jednocześnie skoczy nam inflacja. Prawdopodobnie wiele firm zakończy karierę.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    A wtedy część fachowców wyjedzie i znowu ceny poszybują w górę, a terminy będą tylko dla cierpliwych. Koło się zamyka.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    ''Po prostu za dużo osób się buduje i to wykonawcy teraz wybierają sobie klientów i wybierają tych co zapłacą najwięcej ... ''
    Racja.

    Przypuszczam że niebawem się to zmieni. Banki podniosą stopy i skończy się eldorado kredytowe. Firmy będą musiały obniżyć ceny usług bo zmniejszy się popyt, a konkurencja będzie za duża. Jednocześnie skoczy nam inflacja. Prawdopodobnie wiele firm zakończy karierę.
    jest mnóstwo ludzi którym zależy "na czasie" i zapłacą każde pieniądze aby jak najszybciej się do tego domu wprowadzić .
    A koszty ? Co za problem , co najwyżej większy się ... kredyt weźmie ..

    A wykonawcy widzą że ludzie chcą jak najszybciej wiec nie przestrzegają przerw technologicznych , ale przecież oni tam nie będa mieszkali ...
    Potem powie się że "dom pracuje" , "tak ma być" i klient to łyknie
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Bo ja wiem. Nie przestrzegają chyba tylko u klientów, którym się spieszy. U mnie SSO ciągnął się od kwietnia do stycznia. Jak ekipa jest dobra, to sobie ustawia kilka robót i przeskakuje z jednej na drugą, trzecią...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony