dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Faktura VAT po dłuższym czasie.

    Witam,

    Dwa lata temu pewna firma budowlana postawiła mi budynek, mam pokwitowanie przekazania każdej kwoty pieniężnej
    na umowie z podpisem, firma po postawieniu mi budynku wystawiła jedna fakturę na 1/4 sumy po czym szef zażądał żebym mu jeszcze zapłacił podatek od tej pierwszej faktury. Wysłałem chyba że 2 wezwania odnośnie wystawienia faktur na resztę kwoty na które mam dokumenty,Niestety bez rezultatu. W sumie chciałem sprawe olać lecz po 2 latach wyszło mnóstwo wad w budynku... Czy mam możliwość w jakiś sposób ruszyć ta sprawę? Czy Może wykonawca jest bezkarny?
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 04-11-2019 o 20:15

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Urząd kontroli skarbowej - potwierdzenia przelewów, umowa i informacja o braku faktury pomimo wezwań (kopie). Niech likwidują lukę.
    Do tego sprawa cywilna - rzeczoznawcę wnioskuj dopiero do sądu, bo wcześniej spora szansa że podważą i drugi raz trzeba będzie robić ekspertyzy i płacić.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli że od wykonania usługi minęło już przykładowo ok 2 lata to nadal mogę takiemu delikwentowi zaszkodzić?

    Mam umowę, mam pokwitowany na papierze odbiór kasy przez wykonawce. W dodatku okazało się że firma która widnieje na umowie o roboty budowlane nigdy nie istniała

    Wykonawca czuje się na tyle pewny że potrafi nas straszyć że jeżeli nie damy mu spokoju to niegdy nie ukończymy naszej budowy....

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Czyli że od wykonania usługi minęło już przykładowo ok 2 lata to nadal mogę takiemu delikwentowi zaszkodzić?

    Mam umowę, mam pokwitowany na papierze odbiór kasy przez wykonawce. W dodatku okazało się że firma która widnieje na umowie o roboty budowlane nigdy nie istniała

    Wykonawca czuje się na tyle pewny że potrafi nas straszyć że jeżeli nie damy mu spokoju to niegdy nie ukończymy naszej budowy....
    Jak skarbówka się o tym dowie to w tempie ekspresowym będzie ci wystawiał fak z datą wsteczną a on będzie szybciutko robił korekty zeznań podatkowych.
    Ale z tego co piszesz to albo taki z niego kozak albo jeszcze nie ma doświadczenia z takimi sprawami, stawiam na to drugie. W najlepszym wypadku czeka go zapłacenie vat od pobranych zaliczek i zapłacenie podatku dochodowego plus odsetki.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    W dodatku okazało się że firma która widnieje na umowie o roboty budowlane nigdy nie istniała
    A to już podpada pod prokuraturę i oszustwo. Chyba, że to jednoosobowa DG - to najprawdopodobniej stan faktyczny byłby taki, że działalność prowadził, tylko "zapomniał" zarejestrować, co też jest karalne.

  6. #6

    Domyślnie

    No to jednoosobowa działalność gospodarcza. WYSTAWILI mi jedna fakturę i to jako zupełnie inna firma a po naszej przygodzie i ta firma przepadła, czyli zbiera się trochę tej patologii w tym przypadku... I w dodatku jaka pewność siebie panuje po tej niegrzeczne stronie, potrafią straszyć, obrażać inwestora i ogólnie chamstwo z ich strony. NIESTETY człowiek z małą wiedzą jest łatwym kąskiem dla takich ludzi...
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 04-11-2019 o 21:21

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli reasumując,

    Czyli po dłuższym czasie mogę takiego delikwenta zgłosić do US że nie wystawił mi faktur VAT?
    Jak dowód posiadam czytelne pokwitowania odbioru zaliczek zapisane na umowie i oczywiście list wzywając do wystawienia faktur

    Mam umowę na której widnieją podpisy moje i wykonawcy plus nazwa firmy która nigdy nie istniała co najlepsze delikwent podczas podpisywania umowy wogóle nie miał zarejestrowanej żadnej firmy. Czyli z tym do prokuratury?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Może wystawił a tylko nie przesłał?
    Ale raczej to wątpliwe jest.

    W umowie były podane ceny nett + VAT = brutto czy tylko cena bez doprecyzowania?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Napewno nie zapomniał skoro po wystawieniu faktury na 1/4 kwoty którą od nas otrzymał zarządzał żebym mu zapłacił jeszcze za podatek dochodowy który musiał zapłacić ( wystawił jedna fakturę oczywiście jako zupełnie inna firma niż ta która widniał na umowie)

    Na umowie jest wpisana tylko kwota nie ma zaznaczone czy to netto czy brutto więc przyjmuje się że brutto z tego co wiem.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Napewno nie zapomniał skoro po wystawieniu faktury na 1/4 kwoty którą od nas otrzymał zarządzał żebym mu zapłacił jeszcze za podatek dochodowy który musiał zapłacić ( wystawił jedna fakturę oczywiście jako zupełnie inna firma niż ta która widniał na umowie)

    Na umowie jest wpisana tylko kwota nie ma zaznaczone czy to netto czy brutto więc przyjmuje się że brutto z tego co wiem.
    Na każdej umowie/ fakturze czy to miedzy firmami czy to miedzy firma a osobą prywatną podaje sie ceny brutto.
    Skoro gość nie wystawił FV a przyjał kase na co masz dowod w postaci jego podpisów to US nie będzie miał zadnych skupułów i w prosty sposób nałoży na niego wielotysięczne mandaty plus zalegle podatki. A to że wystawił fv przez podstawioną firmę której nigdy nie widziałeś to już wątek kryminalny. Gość najwyrażniej po prostu jest ciemny skoro grozi ci z zupełnie przegranej pozycji. Jego odpowiedzialnosc podatkowa wobec US wynosi min 5 lat.

  11. #11

    Domyślnie

    Warto takiego delikwenta ostrzec co zamierzam zrobić? (żeby dać mu ostatnia szansę,Wiem mam dobre serce) czy lepiej robić to bez ostrzeżenia bo cwaniak może się jakoś wykręcić/uchronić .

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wzywałeś? Odczekałeś? Jeśli po dwakroć tak, to na co czekasz? Wiesz co oznacza miętkie serce? To d.pa musi być twarda.

  13. #13

    Domyślnie

    Czyli wiadomo co z takim delikwentem zrobić...
    Napisze Szczerze że moja żona to chce zostawić tą sprawę w spokoju żeby nie robić wojny ale przecież przez tego człowieka straciliśmy tyle zdrowia, czasu i pieniędzy. Jak wy drodzy forumowicze byście się zachowali w tej sytuacji?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Alarm+ monitoring (dla bezpieczeństwa żony, tej żony) a potem kodeksowo = mecenas itd.
    Zakładam, że jakieś przedsądowe wezwania były, więc śmiało i bez skrupułów.
    Walczysz o krwawicę!

    Chyba, że szmal spada ci z nieba jak gołębie @ranie. To olej temat.

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki Bertha za odpowiedź ja też jestem tego zdania że takim typom nie wolno darować czyli pierwszy krok to US. A co zrobić z faktem że facet podpisuje fikcyjne umowy na roboty budowlane tzn jako firmy która nigdy nie istniała, z tym na policję czy do prokuratury? A może gdzieś indziej?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Pierwsze kroki do US.
    Upewnij się jednak że to nie Ty będziesz musiał uzupełnić konta US o brakujący VAT czy podatki.

    "Wykonawca" - możesz jednak trafić na człowieka (wykonawcę) który będzie chciał się mścić.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17

    Domyślnie

    Ja prowadzę legalną firmę i płace podatki..


    No co najwyżej może spróbować mnie napaść i pobić
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 20-11-2019 o 06:53

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    No co najwyżej może spróbować mnie napaść i pobić
    Niestety tak, to (lub podobne niecne działania) miałem na myśli
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #19

    Domyślnie

    d7d za pobicie niestety są też paragrafy..

    W sumie to my inwestorzy uczymy wykonawców bezkarnosci bo często machamy ręką na ich fuszerki a taki cwaniaczek jak zobaczy że raz się udało to dlaczego kolejny raz ma się nie udać i suma sumarum myśli że jest bezkarny....
    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 20-11-2019 o 11:38

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Masz racje ale paragraf nie naprawi szkód fizycznych i psychicznych.
    Czasamie takie osobniki są nieobliczalne.
    Niestety też sami pozwalamy na fuszerki.
    Niektórzy chętnie kupują usługi bez rachunku bo taniej.
    A później krzyczą o innych - "złodzieje".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony