dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    necak

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    5

    Domyślnie Pomoc w realizacji marzenia :) budowa domu!

    Witam,
    Mam na imię Jarek i rozpoczynam realizację swojego marzenia, czyli budowę własnego domu.
    Działke kupiłem w wakacje. W lesie, działka budowlana.
    Dzialka: 23m x 47m

    Jestem teraz na etapie projektowania dom. Wstępny projekt już mam.
    Oto on:
    https://iv.pl/image/Grw1oC7
    https://iv.pl/image/Grw12Tp

    Co byście w nim poprawili? Proszę o wszelkie sugestie ponieważ nie znam się za bardzo na budowie domów. Budżet jaki mamy to 450-500tys. Czy wystarczy nam taki budżet na budowę tego domu? Tzn. za tą kwotę już byśmy chcieli się wprowadzić ogrzewanie gazowe, woda że studni,szambo. Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    necak

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    5

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    projektant ci taki dom narysował? Czy to twoja własna twórczosć?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do stanu deweloperskiego licz min. 3 tys/m2 Z wykończeniem pod klucz więcej, ale zależy od standardu.

    ***
    Komin pieca gazowego - taniej jest wypuścić przez ścianę rurę koncentryczno-spalinową, zamiast budować komin.
    Gdybyś zlikwidował drzwi do kotłowni, mógłbyś przysunąć dom o 1 m w stronę granicy.
    W wiatrołapie praktycznie brak miejsca na szafę na kurtki.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-11-2019 o 20:59

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mieszanie wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną to zły pomysł. A tu wykonanie nielegalne (strefa z wentylacją grawitacyjną musi być szczelnie oddzielona od mechanicznej).
    To ma być dom z poddaszem użytkowym? Jak dach skośny, to kominy daleko od kalenicy będą słabo wyglądały. Do tego jak dasz je najniższe, jakie dopuszcza prawo, to dym z kominka będzie brudził dach.
    Ja się w pół miliona nie zmieściłem - a mam w sumie tyle, co u Ciebie na parterze. Jak dorzucę wiatę garażową, domek narzędziowy i jeszcze kilka drobiazgów to 550K pęknie. A odkąd zacząłem budować ceny prawie wszystkie znacznie wzrosły (za wyjątkiem styropianu, który kupowałem akurat po wybuchu w fabryce BASFa i ceny były z kosmosu i teraz są chyba ciągle niższe).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał necak Zobacz post
    Witam,
    Mam na imię Jarek i rozpoczynam realizację swojego marzenia, czyli budowę własnego domu.
    Działke kupiłem w wakacje. W lesie, działka budowlana.
    Dzialka: 23m x 47m

    Jestem teraz na etapie projektowania dom. Wstępny projekt już mam.
    Oto on:
    https://iv.pl/image/Grw1oC7
    https://iv.pl/image/Grw12Tp

    Co byście w nim poprawili? Proszę o wszelkie sugestie ponieważ nie znam się za bardzo na budowie domów. Budżet jaki mamy to 450-500tys. Czy wystarczy nam taki budżet na budowę tego domu? Tzn. za tą kwotę już byśmy chcieli się wprowadzić ogrzewanie gazowe, woda że studni,szambo. Z góry dzięki za pomoc!
    Wg. mnie budżet jaki masz pozwala na wybudowanie domu do wprowadzenia ok 120 m2. To co wkleiłeś ma chyba ponad 200 po podłogach. Wg mnie nie realne przy dzisiejszych cenach, no chyba, że wszystko zamierzasz robić sam.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby zlikwidować drzwi kotłowni można z drugiej strony zrobić ryzalit ze strefą wejściową.


  8. #8

    Domyślnie

    powinieneś skontaktować się z firmą, bo my możemy tylko gdybać ile będzie to kosztować. Popytaj różnych firm i zobacz ile by chcieli. Ja mogę zaproponować abyś skontaktował się z [spam], bo firma jest rzetelna i na pewno zbudują twój dom marzeń
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-11-2019 o 17:17 Powód: polecenie nie\wiarygodne - zerowy dorobek na forum, jedynie reklama firmy

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Bart01
    jest aż tak źle z firmą, że natarczywie musisz ją reklamować w każdym z Twoich wpisów ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony