dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Domyślnie Turbiny DGP - jaka jest ich żywotność

Witam.
    Mam pytanie do użytkowników turbin DGP. Sam takie użytkuje od 10 lat i zaobserwowałem, że właśnie w tym momencie
    "padła" mi już trzecia taka turbina. Czyli średnio co 3,5 roku. Czy wy też tak macie? Czy są jakieś sposoby na wydłużenie ich żywotności?
    Nie są w końcu tanie. Dodam, że mam doświadczenie tylko z Dospelem 600.

pozdr i dzięki za odpowiedzi
    DW

Domyślnie

Primo- Masz 5 lat gwarancji , więc w czym problem ?

Secundo - Jeżeli skończyła Ci się gwarancja , nie leć jak baran do serwisu tylko sam wymień kondensator za 5 zeta i będziesz miał spokój przez kolejne minimum 10 lat.

Tertio-Jeżeli tak często Ci padają , to raczej masz problem ze Swoim prądem a nie z jakością turbin.

Mam dwie turbiny . Jedna od klienta 10 lat padła + po wymianie kondensatora pracuje u mnie ósmy rok

pzdr.

Druga Darco , w domu kończy 10 sezon i końca jej nie widać
    festina lente

Domyślnie

Ooo dzięki za tak optymistyczne wieści czyli wtopiłem kasę przez niewiedzę. Tylko jeszcze poszukam co to kondensator i gdzie on jest i jak się go wymienia bo pojęcia nie mam. Dodam tylko, że przedmuchałem turbinę sprężonym powietrzem trochę nią potrząsłem, i jeden dzień działała znowu. Zobaczymy co dalej ale jak padnie na dobre to pokombinuje z tym kondensatorem. A czy poza kondensatorem mogą być inne przyczyny? Bo ona padła w ten sposób, że przestała kręcić ale nadal buczała. Potem ruszyła ale dmuchała bardzo słabo - czy są jeszcze jakieś rzeczy do zrobienia z nią?

Gwarancji nie mam bo durny zerwałem taką naklejkę która w razie reklamacji ma pokazać, że turbo nie było przegrzewane.
    Tak w ogóle to chyba z prądem wszystklo u mnie gra - korków nie wywala inne urządzenia nie padają itp. Może ona się raczej przegrzewa bo wkład potrafi zrobić ogień.

Dzięki i pozdrawiam
    DW

Domyślnie

Prawie na bank kondensator Rozkręć obudowę a od razu go zobaczysz. Takie cóś - https://www.google.com/search?q=kond...h=750&dpr=1.25 Dobierz tylko prawidłowo milifarady i będzie hulał przez lata

pzdr.
    festina lente

Domyślnie

Dziękuję bardzo za porady. Jak na razie ta turbina jakoś chodzi więc póki co jej nie ściągałem i nie rozbierałem ale zauważyłem, że tak po ok 1 godz działania jak całość dobrze się nagrzeje turbina zaczyna jakoś inaczej buczeć i spadają jej obroty co zmierzyłem dzicięcym wiatraczkiem na wylotach słabo dmucha tak o ok.30% i tak już do końca działania az się wyłączy. Czy nadal ma sens ją rozebrac i wymienić kondensator czy to coś innego?

Domyślnie

Oj lubisz kombinować jak koń pod górę . Okręcasz kilka śrub , zdejmujesz kawałek blachy i spisujesz uF kondensatora. Kupujesz gdzieś po drodze do pracy i montujesz . Wydatek 15-20 min. roboty i koszt kilku złotych . Nawet jeżeli nie to jest przyczyną ( wątpię ) , to strata śmieszna w stosunku do ceny nowej turbiny. A ja raczej nie jestem Jackowski , żeby na wyrost dawać gwarancję

pzdr.
    festina lente

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

Kod pocztowy
    64-610

Domyślnie

Jedną z częstych przyczyn opisanych objawów jest "siadanie" łożysk w turbinach. Im lepiej grzejesz, tym szybciej można je wykończyć.

Domyślnie

Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Jedną z częstych przyczyn opisanych objawów jest "siadanie" łożysk w turbinach. Im lepiej grzejesz, tym szybciej można je wykończyć.
    To moze byc bo dzis w końcu wymienilem ten kondensator i jest dalej to samo. Godzine pochodzi na full a potem zaczyna troche słabiej dmuchać tak o 30%.. Czyli może te łożyska. Da sie to jakos naprawić czy tylko nowa turbina?

Domyślnie

Pisałem tez dziś do serwisu Dospela i dostałem info, że to silnik się przegrzewa i nowy kosztuje 270 netto + przesyłka i pewnie jeszcze robocizna za wymianę czyli kasa prawie jak za nowy wentylator. Coś nie mogę znaleźć w necie żadnych innych serwisów turbin - może ktoś coś podeśle jakiś namiar?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia