dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Turbiny DGP - jaka jest ich żywotność

    Witam.
    Mam pytanie do użytkowników turbin DGP. Sam takie użytkuje od 10 lat i zaobserwowałem, że właśnie w tym momencie
    "padła" mi już trzecia taka turbina. Czyli średnio co 3,5 roku. Czy wy też tak macie? Czy są jakieś sposoby na wydłużenie ich żywotności?
    Nie są w końcu tanie. Dodam, że mam doświadczenie tylko z Dospelem 600.

    pozdr i dzięki za odpowiedzi
    DW

  2. #2

    Domyślnie

    Primo- Masz 5 lat gwarancji , więc w czym problem ?

    Secundo - Jeżeli skończyła Ci się gwarancja , nie leć jak baran do serwisu tylko sam wymień kondensator za 5 zeta i będziesz miał spokój przez kolejne minimum 10 lat.

    Tertio-Jeżeli tak często Ci padają , to raczej masz problem ze Swoim prądem a nie z jakością turbin.

    Mam dwie turbiny . Jedna od klienta 10 lat padła + po wymianie kondensatora pracuje u mnie ósmy rok

    pzdr.

    Druga Darco , w domu kończy 10 sezon i końca jej nie widać
    festina lente

  3. #3

    Domyślnie

    Ooo dzięki za tak optymistyczne wieści czyli wtopiłem kasę przez niewiedzę. Tylko jeszcze poszukam co to kondensator i gdzie on jest i jak się go wymienia bo pojęcia nie mam. Dodam tylko, że przedmuchałem turbinę sprężonym powietrzem trochę nią potrząsłem, i jeden dzień działała znowu. Zobaczymy co dalej ale jak padnie na dobre to pokombinuje z tym kondensatorem. A czy poza kondensatorem mogą być inne przyczyny? Bo ona padła w ten sposób, że przestała kręcić ale nadal buczała. Potem ruszyła ale dmuchała bardzo słabo - czy są jeszcze jakieś rzeczy do zrobienia z nią?

    Gwarancji nie mam bo durny zerwałem taką naklejkę która w razie reklamacji ma pokazać, że turbo nie było przegrzewane.
    Tak w ogóle to chyba z prądem wszystklo u mnie gra - korków nie wywala inne urządzenia nie padają itp. Może ona się raczej przegrzewa bo wkład potrafi zrobić ogień.

    Dzięki i pozdrawiam
    DW

  4. #4

    Domyślnie

    Prawie na bank kondensator Rozkręć obudowę a od razu go zobaczysz. Takie cóś - https://www.google.com/search?q=kond...h=750&dpr=1.25 Dobierz tylko prawidłowo milifarady i będzie hulał przez lata

    pzdr.
    festina lente

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za porady. Jak na razie ta turbina jakoś chodzi więc póki co jej nie ściągałem i nie rozbierałem ale zauważyłem, że tak po ok 1 godz działania jak całość dobrze się nagrzeje turbina zaczyna jakoś inaczej buczeć i spadają jej obroty co zmierzyłem dzicięcym wiatraczkiem na wylotach słabo dmucha tak o ok.30% i tak już do końca działania az się wyłączy. Czy nadal ma sens ją rozebrac i wymienić kondensator czy to coś innego?

  6. #6

    Domyślnie

    Oj lubisz kombinować jak koń pod górę . Okręcasz kilka śrub , zdejmujesz kawałek blachy i spisujesz uF kondensatora. Kupujesz gdzieś po drodze do pracy i montujesz . Wydatek 15-20 min. roboty i koszt kilku złotych . Nawet jeżeli nie to jest przyczyną ( wątpię ) , to strata śmieszna w stosunku do ceny nowej turbiny. A ja raczej nie jestem Jackowski , żeby na wyrost dawać gwarancję

    pzdr.
    festina lente

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Jedną z częstych przyczyn opisanych objawów jest "siadanie" łożysk w turbinach. Im lepiej grzejesz, tym szybciej można je wykończyć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Jedną z częstych przyczyn opisanych objawów jest "siadanie" łożysk w turbinach. Im lepiej grzejesz, tym szybciej można je wykończyć.
    To moze byc bo dzis w końcu wymienilem ten kondensator i jest dalej to samo. Godzine pochodzi na full a potem zaczyna troche słabiej dmuchać tak o 30%.. Czyli może te łożyska. Da sie to jakos naprawić czy tylko nowa turbina?

  9. #9

    Domyślnie

    Pisałem tez dziś do serwisu Dospela i dostałem info, że to silnik się przegrzewa i nowy kosztuje 270 netto + przesyłka i pewnie jeszcze robocizna za wymianę czyli kasa prawie jak za nowy wentylator. Coś nie mogę znaleźć w necie żadnych innych serwisów turbin - może ktoś coś podeśle jakiś namiar?

  10. #10

    Domyślnie

    Turbina padła całkowicie zakupiłem właśnie nową tym razem Darco. Trzy padnięte Dospele mi na razie wystarczą zobaczymy jak konkurencja się sprawdzi. Zauważyłem taki niuans. Przy mojej turbinie dolot był fi 150 a wylot miał założoną redukcję na 125 bo takie przewody potem idą. Jak sądzicie czy to mogło byc przyczyną krótkiej żywotności turbin? Bo tak na logikę to turbo w jednym czasie dostawało ciut więcej gorącego powietrza niż było w stanie wydmuchać - czy się mylę? Na nową turbinę założę redukcje do 125 też na dolocie żeby było po równo. Co o tym myślicie?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidos108 Zobacz post
    Turbina padła całkowicie zakupiłem właśnie nową tym razem Darco. Trzy padnięte Dospele mi na razie wystarczą zobaczymy jak konkurencja się sprawdzi. Zauważyłem taki niuans. Przy mojej turbinie dolot był fi 150 a wylot miał założoną redukcję na 125 bo takie przewody potem idą. Jak sądzicie czy to mogło byc przyczyną krótkiej żywotności turbin? Bo tak na logikę to turbo w jednym czasie dostawało ciut więcej gorącego powietrza niż było w stanie wydmuchać - czy się mylę? Na nową turbinę założę redukcje do 125 też na dolocie żeby było po równo. Co o tym myślicie?
    Taki układ powodował nieprawidłową pracą silnika. Więc jest bardzo prawdopodobne, że przyczyną awarii turbin był niedouczony "majster".

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidos108 Zobacz post
    Bo tak na logikę to turbo w jednym czasie dostawało ciut więcej gorącego powietrza niż było w stanie wydmuchać - czy się mylę?
    Na logikę to dostawało dokładnie tyle powietrza ile mogło wydmuchać.

    Na nową turbinę założę redukcje do 125 też na dolocie żeby było po równo. Co o tym myślicie?
    Załóż 150. Ale takie przewężenie powinno mieć marginalny wpływ.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Taki układ powodował nieprawidłową pracą silnika.
    Krótki odcinek 125 stawia taki sam opór jak dłużysz 150 więc odległości tez są ważne.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Krótki odcinek 125 stawia taki sam opór jak dłużysz 150 więc odległości tez są ważne.
    Gratuluję wiedzy w temacie turbin! Rozumiem że co najmniej kilkanaście na kwartał musiałeś montować, by zdobyć TAKIE doświadczenie....

  15. #15

    Domyślnie

    Założyłem już nową. Zrobiłem po obu stronach redukje na 125. Nie mogę dać 150 bo mam zamontowane przewody 125 do pomieszczeń (tak mi kiedyś majster założył i one są obudowane regipsem , musiałbym pruć sufity w 2 pomieszczeniach żeby je wymienić i zabudować na nowo. Też się zastanawiam czy jak turbina ma oryginalnie 150, a ja ją redukuję po obu stronach do 125 to dobrze robię ale z jednej 150 a z drugiej 125 już miałem i i padały po 3 latach. Może też przyczyna była inna. Za kilka lat odgrzeje temat i napiszę jak się sprawdziło Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Gratuluję wiedzy w temacie turbin! Rozumiem że co najmniej kilkanaście na kwartał musiałeś montować, by zdobyć TAKIE doświadczenie....
    Dlaczego turbina ma się popsuć jak sugerujesz jeżeli będzie odcinek 125?? Napisz co i jak żeby było jasno.

    Co do oporu i strat ciśnienia, to jeżeli ktoś ma odciek np. 20cm 125 (od turbiny do rozdzielacza), to da mniej więcej taki sam spadek ciśnienia jak 40cm rury 150 - więc jak wspominałem wcześniej prócz średnicy ważna jest jeszcze długość rury.

    Podziel się swoją wiedzą i napisz co takiego niszczy te turbiny.


    A co do montażu, to pracownik w fabryce może i 1000 silni,ów złożyć i nie będzie umiał zaprojektować żadnego, podobnie jak murarz może położyć i milion cegieł i wylać 100 stropów, a i tak nie zaprojektuje żadnego budynku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony