dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pytlar

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-317
    Posty
    1

    Domyślnie Salon z aneksem i loggią (30m). Szukam pomysłów na ustawienie kuchni

    Witam wszystkich,

    Zakupiliśmy mieszkanie 68 m2, wciąż w budowie . Układ podoba się nam (na razie 2 dorosłe osoby) z wyjątkiem salonu z aneksem kuchennym, oraz loggią. To co developer zaproponował i wybuduje jest skrajnie niefunkcjonalne. Kuchnia bez zmian byłaby minimalna i niewygodna.
    Myślałem nad wyburzeniem stojącej na środku pokoju ścianki oraz wnęki pod lodówkę i zastąpieniu obydwu elementów ścianą długości 3m od pionu kuchennego. Jednakże przetnie mi to salon na pół.

    Okna są problemem, zaczynają się 20cm nad podłogą, nie da się nic pod nimi umieścić.

    W salonie chciałbym mieć kanapę, TV najlepiej na ścianie i gdzieś biurko do pracy pod komputer. Stół wystarczyłby jeden, dla 4 osób, ew zintegrowany z blatem kuchni.
    Tak wygląda stan aktualny, jeden obrazek z koncepcja developera, drugi z wymiarami:




    A tu mój wstępny pomysł po rozmowie z ludźmi z salonów z kuchniami, wybaczcie narzędzie, nie mam talentów. Jak widać, główna zmianą jest postawienie ścianki właściwie oddzielającej kuchnie od salonu. Obawiam się jednak, że za dużo stracę przestrzeni.


    Będę wdzięczny za podzielenie się waszymi pomysłami.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    przy czym ścianka TV wcale nie musi być do sufitu

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli się da to przesunęłabym ścianę łazienki likwidując wnękę w aneksie - wtedy po prawej stronie okna można zrobić dłuższy ciąg zabudowy a wyspa/półwysep po drugiej stronie nie będzie zbyt daleko.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	436871

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Można rozważyć też taki pośredni wariant.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	437544

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony