dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Niech Instalator zmiena kocioł z Immergas Victrix EXA 24 na VICTRIX 20 X TT 2 ErP. Jeśli będzie kręcił nosem to jako inwestor chyba masz w tej sprawie cokolwiek do powiedzenia.
    Cena jest raczej jednakowa, a hurtownie oferują sprzedaż w pakietach z zasobnikiem, mieszaczem DIM oraz sterownikiem CAR-2.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #62

    Domyślnie

    Ok, co do zasobnika to tego Biawara bym wolał bo lepszy. I nie będzie problemu z taktowaniem tego kotła jak podłączą tam siłowniki na pętle ?

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Kocioł 20kW ma mniejszą moc minimalną więc o jakimkolwiek taktowaniu nie ma mowy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #64

    Domyślnie

    A te 20kW na 150l wystarczy ?

    Bo jeśli mają być siłowniki na pętlach to można wziąć też Vaillanta, tylko on ma ciut większą tą moc minimalną, tylko mieszacz, pompę i sprzęgło, by trzeba złożyć samemu ?

    Czyli wyszło by:
    - Kocioł Vaillant VC 206/5-5
    - multiMATIC VRC 700
    - VR 70

    + sprzęgło i pompa i mieszacz

    To wyszło by taniej niż immergas z dim'em chyba ? Tylko co będzie lepsze ? Czy Vaillant nie za bardzo do pracy z siłownikami na pętlach ?

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Wszystko jest uzależnione od rodzaju i ceny sterowania. Do pracy z siłownikami VR70 jest zbędny, a wystarczającym jest tu mieszacz z zaworem termostatycznym czyli ograniczającym temperaturę dla podłogówki.
    Sterowanie pogodowe fabryczne kotła jest także zbędne ponieważ odpowiada ono za zmianę temperatury wody w obiegu podłogówki oraz wcześniejsze załączenie kotła gdy na zewnątrz nastąpi spadek temperatury.
    Dziś w dobie zaawansowanych sterowników ogrzewania podłogowego to listwa która steruje zaworami i kotłem ma czujnik temperatury zewnętrznej więc wprowadzanie do takiego systemu dodatkowej niezależnej zmiennej w postaci temperatury czynnika grzewczego jest błędem.
    Dlatego użycie do tego celu fabrycznego modułu DIM Immergas-a nie ma sensu i jest podniesieniem kosztów, gdyż użycie zwykłej grupy pompowo mieszajacej która ma możliwość sterowania oraz listwy systemu TECH wraz z modułem ST-431N załatwia sprawę zarówno obnizenia temperaturydla podłogówki w instalacjach łączonych oraz osobne sterowanie kilkoma strefami bądź pomieszczeniami.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #66

    Domyślnie

    Czyli w tedy zamiast sterowania pogodowego brać*na obie rozdzielnie siłowniki tak ? Dobrze rozumiem? Bo czytałem ze ta pogodówka dla bezwładności podłogówki jest lepsza?

  7. #67

    Domyślnie reklama

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Niech Instalator zmiena kocioł z Immergas Victrix EXA 24 na VICTRIX 20 X TT 2 ErP. Jeśli będzie kręcił nosem to jako inwestor chyba masz w tej sprawie cokolwiek do powiedzenia.
    Cena jest raczej jednakowa, a hurtownie oferują sprzedaż w pakietach z zasobnikiem, mieszaczem DIM oraz sterownikiem CAR-2.
    Za promocje tych Immergasów wam płacą czy co

  8. #68

    Domyślnie

    Wybór padł jednak na Junkersa, odpuszczę sterowanie górą, taki zestaw:

    https://zapodaj.net/images/57f11d5854549.png

    Czyś byście zmienili ? Mogę*za miast Grundfosa dać pompy LFP EXPERIA 25/40 i LFP POMPA EXPERIA L 25/60 ? Jakie naczynie zbiorcze do tego ?

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzesiek17bn

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    72

    Domyślnie

    To znaczy że bedziesz ustawiac jedna temperature dla piwnicy, parteru, piętra i poddasza?

  10. #70

    Domyślnie

    Tak, tylko pogodówka a na grzejnikach termostaty

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.312

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek17bn Zobacz post
    To znaczy że bedziesz ustawiac jedna temperature dla piwnicy, parteru, piętra i poddasza?
    Ustawiać może a czy taka będzie to czas pokaże.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony