dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Rekuperatory spełniające wymagania programu Czyste powietrze

    Witam.
    Proszę o info na temat modeli rekuperatorów które spelniaja wymagania owego programu i jego producent wystawia taka deklaracje na fany model.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    wanas 250 i 350
    thessla green air/home wszystkie modele
    jan-gaz 350
    provent mistral smart 300
    brink renovent exellent 300
    kinetic advance s
    alnor ministair 250 oraz premair 350
    aeris 350 next

    ja wybieram z tej listy i nie mogę się zdecydować, ale chyba wezmę wanas 350 lub kinetic advance s

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    wanas 250 i 350
    thessla green air/home wszystkie modele
    jan-gaz 350
    provent mistral smart 300
    brink renovent exellent 300
    kinetic advance s
    alnor ministair 250 oraz premair 350
    aeris 350 next

    ja wybieram z tej listy i nie mogę się zdecydować, ale chyba wezmę wanas 350 lub kinetic advance s
    Na stronie thessla do pobrania są dokumenty o godnosci z czystym powietrzem ale tylko dla kilku modeli dla home nie ma.
    Podejrzewam że jak by mieli przebadane to tez by zamiescili.
    Napisalem do ich przedstawiciela zobaczę co odpisze.

    Samo stwierdzenie ze ma ponad 85 sprawnosci nie wystarczy musi byc kwit na to.
    I chodzi o sprawnosc nie w odzysku ciepla a o jakąs temperaturowa,do tego jakis stosunek poboru energi i jeszcze jakas automatyka ma byc co dostosowuje prace do zapotrzebowania.
    Producent izzi naprzyklad podaje ze ich reku z odzyskiem wilgoci jak i wiekszosc innych firm z odzyskiem nie spełniaja tych warunków.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze podzwonie do nfosig i popytam czy wystarczy pismo wystawione przez oroducenta tak jak w przypadku Wanasa czy ma byc dokument z badan przeprowadzonych w jakims centrum badan (tak jak to bylo np.jak ludzie zakladali kotly z jakas tam klasa tez mialy byc badania z jakiegos akredytowanej jednostki badawczej)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    wanas 250 i 350, jan-gaz 350, provent mistral smart 300- info na na ich stronie www o spełnieniu wymagań programu.
    na @ przysłali mi info o spełnianiu wymagań programu przez brink renovent 300 , kinetic advance oraz alnot ministar i premair
    czyli te powyżej pewne na 100%

  6. #6

    Domyślnie

    Dopytalem nfosigw i wychodzi ze nie musi byc pisma z badan w jakims labolatorium bo te badania sa dla firmy i nie musza ich udostepniac ale ma byc kwit ze:
    Producent danej centrali i podany model zaswiadcza ze centrala spelnia wymogi wg normy PN EN 308 minimum 85% i ma byc podane ile tych procent ma ,tak samo ma byc podane jaki ma SFP i ma byc mniejszy równy 0,5 i jest wyposażenie w układ automatyki sterującej umożliwiającej dostosowanie wydajności do aktualnych potrzeb.

    Nie wystarczy napis ze spelnia warunki programu czyste powietrze!!!

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Skoro producent ma dokument o spełnianiu wymogów programu to powinien udostępnić dokument o zbadanej sprawności, itp.
    Rozmawiałem z handlowcem wanasa to powiedział, żeby przy zamówieniu poinformować o tym, ze kupuje na czyste powietrze. Wówczas dostarczą razem potrzebną dokumentację.
    Masz już wybranego faworyta?
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  8. #8

    Domyślnie

    Ja potrzebuje jakis maly mam domek 90m2 narazie czytam o Thessla chyba dosyc popularne są wiec mozna zawsze jakiejs rady zasiegnac na forum.
    Narazie obstawiam Home 200 h.
    Ale fajnie ze podales mi jakies modele to sie zaznajomie.
    Bo ja calkiem zielony jestem w tych reku.
    Napewno bede szukal takiego co ma wentylatory DC ebm papst,
    Jeszcze wybrac se reku to jedno ale znalezc ekipę z okolicy która akurat taki zamontuje w normalnej cenie to drugie.
    Ale juz to z pompa ciepla przerabialem to i to przerobię

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Czy to prawda, że aby skorzystać z programu czyste powietrze należy być zameldowanym w domu? Czy budynek musi mieć końcowy odbiór?

  10. #10

    Domyślnie

    Meldunek na bank i to trzeba jeszcze zaswiadczenie z gminy ze sie jest zameldowanym oraz dokument zaplaty podatku od nieruchomosci za ostatni rok .
    Co do nowych domów niepodpowiem

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Jak budynek nowo budowany to musi do końca roku 2019 spełniać warunki techniczne obowiązujące od 1 stycznia 2021 (izolacja, okna). Od 2020 roku chyba nie będzie dofinansowania dla nowych domów.
    W budynku może nie być nikt zameldowany. Wniosek składa właściciel działki nawet jeśli w tym domu mieszka syn z rodziną, itp.
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  12. #12

    Domyślnie

    No a ja skladalem wniosek i tak mi kazali zaswiadczenie o zameldowaniu i ten o podatku wiec jakas rozbierznosc jest

    I jeszcze najpierw wniosek potem mozna dopiero zaczynac robic nie odwrotnie
    Ostatnio edytowane przez codix ; 07-11-2019 o 12:00

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    tak dla uspokojenia was. Ja złożyłem wniosek 8 lutego do dziś dnia dostałem łącznej dotacji 0,00 (słownie zero zł zero groszy). Dzwonie do nich co tydzień i ciągle ta sama śpiewka utknęło gdzieś na górze albo leży w analizach nie wiemy co dalej trzeba się uzbroić w cierpliwość. Szlak człowieka trafia

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Na stronie thessla do pobrania są dokumenty o godnosci z czystym powietrzem ale tylko dla kilku modeli dla home nie ma.
    Podejrzewam że jak by mieli przebadane to tez by zamiescili.
    Napisalem do ich przedstawiciela zobaczę co odpisze.

    Samo stwierdzenie ze ma ponad 85 sprawnosci nie wystarczy musi byc kwit na to.
    I chodzi o sprawnosc nie w odzysku ciepla a o jakąs temperaturowa,do tego jakis stosunek poboru energi i jeszcze jakas automatyka ma byc co dostosowuje prace do zapotrzebowania.
    Producent izzi naprzyklad podaje ze ich reku z odzyskiem wilgoci jak i wiekszosc innych firm z odzyskiem nie spełniaja tych warunków.
    I co odpisał cos? Zwykle Airpacki faktycznie mają.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    Czy dla nowo budowanych budynków rekuperator również może być objkęty dotacją ? Machnąłem się we wniosku i wpisałem 2 kotły gazowe, z myślą w tej drugiej pozycji o kosztach całej instalcji ogrzewania podłogowego, ale jak się okazuje to nie jest objęte dotacją. Mam zatem przyznan kwotę na 2x kocioł i przyłącze i teraz się zastanwaiam czy mogę ten jeden kocioł zamienić na rekuperację, ktoś się orientuje ?

    Dodzwonić się do wfoś nie ma opcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony