dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jaki fundament

    Witam , zamierzam postawić ,domek na zgłoszenie 500 x 700 w Bieruniu Starym , podłoże to jakieś 20 cm ziemi i reszta to piasek (nic tam nie chce rosnąć , a podlewać można w nieskończoność i wiecznie sucho nawet po kilkugodzinnej ulewie)
    Teraz pytanie jak głęboki zrobić fundament dla domku parterowego z pustaka max wys 2,7 m , z dachem jednospadowym z blachodachówki , czy taka ława musi być zaizolowana czy wystarczy tylko wykop wrzucić zbrojenie i zalać to betonem

  2. #2

    Domyślnie

    Szkody górnicze bierzesz pod uwagę?

  3. #3

    Domyślnie

    Mój znajomy budował w Bieruniu to miał bardzo duże wymagania odnośnie szkód górniczych więc najsensowniej było by zrobić płytę.

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem właśnie co zrobić , mój wujek (dom obok mojej działki) ma garaż 500 x 600 od 15 lat zalał dziurę 40 cm x 40 cm betonem z betoniarki bez zbrojenia , na tą chwilę nic się z tym garażem nie dzieje , więc myślę żeby nie wydać na ten domek za dużo niepotrzebnie na funadment

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    A ja Ci polecę, zrób zgodnie z projektem. Tak wiem to bud na zgłoszenie, nie znaczy bez projektu.

  6. #6

    Domyślnie

    projektu brak

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anna_Tomaszewska

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-301
    Posty
    9

    Domyślnie

    Moim zdaniem najsensowniej było by zrobić płyte

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A po co marnować przestrzeń na pustaki, zrób szkielet drewniany. Możesz to nawet na bloczkach na ziemi postawić jak zrobisz podłogę szkieletową. Chociaż jak już kiedyś pisałem, jakbym jeszcze raz budował to bym zrobił płytę fundamentową.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony