dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Domyślnie

Cytat Napisał hechter Zobacz post
    Ho ho ho, nie spodziewałem się takie aktywności, dziękuję bardzo za wszelkie odpowiedzi i komentarze
    Po kolei: firma gwarantuje roczne zapotrzebowanie na ciepło około 15kWh/m2/rok. Zaprezentowany przeze mnie projekt jest na chwilę obecną rozważany przeze mnie, a nie przez nich. Oczywiście będę mógł przeprowadzić test szczelności.
    Ogrzewanie elektryczne akumulacyjne w płycie fundamentowej.
    Funkcja długiego korytarza? Dotarcie do pokojów.
    Tak, garaż poza bryłą, zarówno ze względów kosztowych, jak i spełnienia warunków energooszczędności.
    Oczywiście, że planuję ogrzewać dom słońcem, mało okien od strony południowej?
    Dużo drzwi? W sensie, że mam zrezygnować z drzwi do łazienki? Czy któregoś z pokojów?
    EUco - wybacz Kaizen, ale trochę nie rozumiem tego wskaźnika "zapotrzebowanie budynku na energię potrzebną do ogrzewania wnętrza oraz przygotowywania ciepłej wody" - a co jak będę sobie grzał wodę na herbatę 20 razy dziennie? To EUco mi zrobi skyrocket?
    Parametry określiłem w pierwszym poście:
    1. Płyta fundamentowa grzewcza - wraz ze skanem - Chyba widać wyraźnie 30cm EPS200? Styropian 30cm?
    2. Okna: 3 szyby U=0,8, ciepły montaż
    3. Izolacja poddasza: 80cm celulozy
    4. Rekuperator
    No to chyba nie jest wkładanie kół z bolidu do malucha?
    Pokój 2,65x4m to dla dziecka.

Ogólnie, to poszukam jeszcze czegoś bardziej kwadratowego, z doklejonym garażem od północnej strony - jakieś propozycje?
    Rób jak uważasz.
    Widzę że wyznajesz zasadę nauki na własnych błędach.
    Moim zdaniem, ten dom nie ma szans na standard domu pasywnego, ale życzę powodzenia.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maaszak

Kod pocztowy
    61-315

Domyślnie

Funkcja długiego korytarza? Dotarcie do pokojów.
    Ja to zrozumiałem tak, że też innym chodziło nie tyle o "funkcję" co o "funkcjonalność". Niekoniecznie należy postawić tam ścianę z drzwiami aby uzyskać funkcję.
    Dobrze więc sobie to też zwizualizować w jakieś darmowej aplikacji do modelowania 3D, wraz z wyposażeniem. To daje inną perspektywę i nowe pomysły.

Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To nie ciasne mieszkanie w czworaku po co w wiatrołapie szafa ??? Wiatrołap słuzy do przebrania się i pozostawienia np wilgotnej kurtki a nie upychanie jej w szafie, ma też oddzielić dom od przeciągów stąd nazwa.
    Ale też każdy nie ma jednej kurtki, którą nosi non stop. Troche tych okryć wierzchnich potrafi się nazbierać. Wygodniej jest je trzymać w szafie przy wejściu niż w garderobie gdzieś w drugim końcu domu.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gawel

Domyślnie

Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ja to zrozumiałem tak, że też innym chodziło nie tyle o "funkcję" co o "funkcjonalność". Niekoniecznie należy postawić tam ścianę z drzwiami aby uzyskać funkcję.
    Dobrze więc sobie to też zwizualizować w jakieś darmowej aplikacji do modelowania 3D, wraz z wyposażeniem. To daje inną perspektywę i nowe pomysły.

Ale też każdy nie ma jednej kurtki, którą nosi non stop. Troche tych okryć wierzchnich potrafi się nazbierać. Wygodniej jest je trzymać w szafie przy wejściu niż w garderobie gdzieś w drugim końcu domu.
    Wygodniej bo co , proszę Cie nie po to budowałem dom żeby trzymać rzeczy w szafie od tego sa garderoby
    Dom "kanadyjczyk" z 2003 roku, z poddaszem użytkowym powierzchnia podłóg 130m², prosty, ogrzewanie konwektorami elektrycznymi ATLANIC F-18 sterowane centralnie zegarem w tablicy o łącznej mocy 6kW, podłogówka elektryczna w łazience+ 2 drabinki grzejne (łącznie ok 1 kW), Ocieplenie: Podłoga 10 cm styro; ściany 15 cm wełny + 10 cm styro; poddasze 18 cm wełny. Garaż 25 m2 nie ogrzewany z osobnym wejściem. od 2019 roku Instalacja PV - 4KW Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    maaszak

Kod pocztowy
    61-315

Domyślnie

Wygodniej bo co , proszę Cie nie po to budowałem dom żeby trzymać rzeczy w szafie od tego sa garderoby
    Nie po to będę budował dom, żeby taszczyć z garderoby przez pół chaty kurtkę jak tylko chcę wyjść, a tu okazało się że zaczęło padać albo przypiździło bardziej. Plus wariacje w zależności od okazji.
    Ostatnio edytowane przez maaszak ; 08-11-2019 o 01:23
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Domyślnie

Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Nie po to będę budował dom, żeby taszczyć z garderoby przez pół chaty kurtkę jak tylko chcę wyjść, a tu okazało się że zaczęło padać albo przypiździło bardziej. Plus wariacje w zależności od okazji.
    Poco kurtki w garderobie?

Garderoba jest na gacie i pory a na kurtki szafa w wiatrołapie

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

To nie ciasne mieszkanie w czworaku po co w wiatrołapie szafa ??? Wiatrołap słuzy do przebrania się i pozostawienia np wilgotnej kurtki a nie upychanie jej w szafie, ma też oddzielić dom od przeciągów stąd nazwa.
    ja mam kurtki w wiatrołapie. Trochę bez sensu latać po nie do sypialni, gdzie są garderoby.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

54

Domyślnie

"Po kolei: firma gwarantuje roczne zapotrzebowanie na ciepło około 15kWh/m2/rok. " - nie widząc projektu? Serio, nie zapaliła ci się lampka ostrzegawcza?

Domyślnie

Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    "Po kolei: firma gwarantuje roczne zapotrzebowanie na ciepło około 15kWh/m2/rok. " - nie widząc projektu? Serio, nie zapaliła ci się lampka ostrzegawcza?
    Nie musi widzieć projektu. Odpowiednio tą pasywność wyceni jak przyjdzie do rozliczenia

Domyślnie

Dzięki Kaizen za sensowne komentarze.
    Odnośnie EPS - to standard wykonania w tej firmie, mogę zamówić extra XPS, czy nawet szkło, ale to dodatkowa kasa. Poza tym, gdzie tu na forum czytałem, że EPS szybciej i bardziej nasiąka, ale również i szybciej wysycha. I czytałem wątek, że XPS mocniej po iluś latach nasiąkł. Więc może ten EPS nie jest taki zły? Za XPS musiałbym dopłacić około 6kPLN - uważasz, że warto?
    Co do celulozy na poddaszu nieużytkowym - te 80 cm to również w standardzie - podpytam, czy 40 cm nie zrobi różnicy i czy można z 40cm taniej... Może zamienić te 40 cm celulozy na XPS...
    Czy pomieszczenia z kanalizacją za bardzo rozstrzelone? W sumie nie wiem, jedynie duża łazienka jest w pewnej odległości od pozostałych, no, ale raczej słabo by wyglądało wszystko blisko siebie.
    Pokoje dzieci są, jakie są - mam fajną parkę i chcę, co by wszystko razem z rodzicami robiły w salonie.

Elfir - jak już wcześniej napisałem firma buduje według pasywne, według NF15 - to jest mój projekt, zanim im przedstawię, wolałem najpierw Was się poradzić. Liczę, że tak obmyślą budowę, co by ten parametr spełnić - należą do http://www.pibp.pl/?page_id=94 więc raczej wiedzą, co robią.

Czy ktoś ma PV na skosach E-W? Jak tu kształtują się uzyski?

I co do samej bryły domu. Działka ma wzjazd od zachodu, szerokość 22m. Biorą od strony północnej 3m+6,5m garażu+4m od strony południowej zostaje jedynie 8,5m na bryłę budynku. Trochę mało aby zbudować dom "po szerokości" działki.

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    122

Domyślnie

I czytałem wątek, że XPS mocniej po iluś latach nasiąkł. Więc może ten EPS nie jest taki zły?
    Pod domem masz w zazwyczaj stałe warunki (o ile nie podchodzą wody gruntowe). Wody opadowe warto "odsunąć" od domu opaską. Grunt jednak nie jest idealnie suchy - zależy od miejsca i rodzaju gruntu. Więc argument o wysychaniu nie ma żadnego znaczenia. Niestety, producenci XPS trochę przeginają twierdząc, że "nie nasiąka, i kropka". Pytanie jest takie, jak wolno nasiąka i jaką ma lambdę gdy osiągnie wilgotność "docelową" w danych warunkach. A, niestety, bez tych informacji trudno ocenić co pod tym względem będzie lepsze i o ile lepsze (czyli czy/kiedy zwróci się dopłata).
    Natomiast EPS co do zasady ma określanych parametrów wytrzymałościowych (np. naprężenia ściskające dla obciążenia trwałego w długim okresie) i aprobaty producenta na zastosowanie pod płytę. Dyskusji o dopuszczalności EPS pod płytą było wiele. Nie wiem, czy wnioski aktualne i czy nadal jest jeden wyjątek.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7457598
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7291009

Co do celulozy na poddaszu nieużytkowym - te 80 cm to również w standardzie - podpytam, czy 40 cm nie zrobi różnicy i czy można z 40cm taniej... Może zamienić te 40 cm celulozy na XPS...
    Oglądałeś filmiki na bdb, które wrzucałem? Ocieplenie ma być spójne - nie ma większego sensu 80cm celulozy na górze, jak po bokach masz "tylko" 30cm.

Czy pomieszczenia z kanalizacją za bardzo rozstrzelone? W sumie nie wiem, jedynie duża łazienka jest w pewnej odległości od pozostałych, no, ale raczej słabo by wyglądało wszystko blisko siebie.
    To popatrz na Arosa II. Chodzi głównie o cyrkulację - żeby nie tracić ciepła z CWU. A jak są bardzo krótkie odległości, to można rozważyć rezygnację z cyrkulacji .

Pokoje dzieci są, jakie są - mam fajną parkę i chcę, co by wszystko razem z rodzicami robiły w salonie.
    Całować się ze swoimi sympatiami mają też z rodzicami w salonie? Nawet, jak będą pełnoletni, ale jeszcze pod dachem rodziców?

Nie ma sensu silenie się na NF15, bo niektóre wymogi są bezsensowne albo ich spełnienie to czapka pieniędzy i czas zwrotu liczony w setkach lat.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia