dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hechter Zobacz post
    I czytałem wątek, że XPS mocniej po iluś latach nasiąkł. Więc może ten EPS nie jest taki zły?
    Pod domem masz w zazwyczaj stałe warunki (o ile nie podchodzą wody gruntowe). Wody opadowe warto "odsunąć" od domu opaską. Grunt jednak nie jest idealnie suchy - zależy od miejsca i rodzaju gruntu. Więc argument o wysychaniu nie ma żadnego znaczenia. Niestety, producenci XPS trochę przeginają twierdząc, że "nie nasiąka, i kropka". Pytanie jest takie, jak wolno nasiąka i jaką ma lambdę gdy osiągnie wilgotność "docelową" w danych warunkach. A, niestety, bez tych informacji trudno ocenić co pod tym względem będzie lepsze i o ile lepsze (czyli czy/kiedy zwróci się dopłata).
    Natomiast EPS co do zasady ma określanych parametrów wytrzymałościowych (np. naprężenia ściskające dla obciążenia trwałego w długim okresie) i aprobaty producenta na zastosowanie pod płytę. Dyskusji o dopuszczalności EPS pod płytą było wiele. Nie wiem, czy wnioski aktualne i czy nadal jest jeden wyjątek.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7457598
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7291009

    Cytat Napisał hechter Zobacz post
    Co do celulozy na poddaszu nieużytkowym - te 80 cm to również w standardzie - podpytam, czy 40 cm nie zrobi różnicy i czy można z 40cm taniej... Może zamienić te 40 cm celulozy na XPS...
    Oglądałeś filmiki na bdb, które wrzucałem? Ocieplenie ma być spójne - nie ma większego sensu 80cm celulozy na górze, jak po bokach masz "tylko" 30cm.

    Cytat Napisał hechter Zobacz post
    Czy pomieszczenia z kanalizacją za bardzo rozstrzelone? W sumie nie wiem, jedynie duża łazienka jest w pewnej odległości od pozostałych, no, ale raczej słabo by wyglądało wszystko blisko siebie.
    To popatrz na Arosa II. Chodzi głównie o cyrkulację - żeby nie tracić ciepła z CWU. A jak są bardzo krótkie odległości, to można rozważyć rezygnację z cyrkulacji .

    Cytat Napisał hechter Zobacz post
    Pokoje dzieci są, jakie są - mam fajną parkę i chcę, co by wszystko razem z rodzicami robiły w salonie.
    Całować się ze swoimi sympatiami mają też z rodzicami w salonie? Nawet, jak będą pełnoletni, ale jeszcze pod dachem rodziców?


    Nie ma sensu silenie się na NF15, bo niektóre wymogi są bezsensowne albo ich spełnienie to czapka pieniędzy i czas zwrotu liczony w setkach lat.

  2. #42

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony