dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie Pasywna parterówka

    Dobry, taka parterówka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-1.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	436696

    Na takiej działce (137/30)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AWymiary.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	436697

    Dom maksymalnie przysunięty do północnej strony.

    1. Płyta fundamentowa grzewcza, o taka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przekrój płyta EPS.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	436698

    2. Okna: 3 szyby U=0,8, ciepły montaż
    3. Izolacja poddasza: 80cm celulozy
    4. Rekuperator
    5. CWU: Bojler elektryczny
    6. Garaż dostawiony, nieocieplony (drzwi do domu ciepłe)
    7. Dach: 22 stopnie, na dachu PV 10kW (mam zestaw mocno po taniości)

    Co myślicie Panowie? Planuję budowę w 2021.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-1.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	85,2 KB
ID:	436695  

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, chociaz nie jestem panem i nie wiem czy mogę się wypowiadać.
    Chyba ten projekt nie był robiony przez architekta, bo zawiera podstawowy błąd. Drzwi od łazienki muszą być zawsze otwierane na zewnątrz.
    Garaż powinien być odizolowany od domu.
    Można zrobić drzwi od garderoby po środku ściany dłuzszej, była by bardziej funkcjonalna oraz mogła by być wspólną garderobą na 2 pokoje.
    Tak samo z wiatrołapem, drzwi wejściowe przesunąć na środek ściany i wtedy z boku moze być miejsce na wieszaki.
    A co to za ścianka między kuchnią a salonem?
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 05-11-2019 o 22:00
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    umebluj sobie te pomieszczenia - czy wejdą ci planowane meble i sprzęty

    Wiatrołap - przy takim układzie drzwi nie ma miejsca na szafę.

    Pokoje mają okna od północy.

    To twój rysunek a nie projekt profesjonalisty zajmującego się pasywnością?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie trzymałam się ściśle proporcji - ale chciałam przedstawić zamysł:


    odsuń garaż od domu i połącz go szklaną werandą (zimną). Będzie ona pełniła rolę wiatrołapu.
    Wówczas nie musisz robić osobnego pomieszczenia wiatrołapu w samym domu.

  5. #5

    Domyślnie

    Po jaki czort 80cm celulozy w stropie skoro 35cm daje U=0,1 ...

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    Po jaki czort 80cm celulozy w stropie skoro 35cm daje U=0,1 ...
    niekotryz lubia wydawać kase.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i komentarze, oczywiście wypowiedzi Pań również przeczytam z wielką przyjemnością.
    Co do domu. Rzeczywiście projekt wymyśliłem sam, pierwotnie miał być w poddaszem użytkowym, ale finalnie stanęło na parterówce - jest lekko tańsza i bez skosów.
    Garaż, uważam, że jest odizolowany od domu - pomiędzy nim a domem jest 24cm gazobetonu i 30cm styropianu. Przejście przez ciepłochronne drzwi.
    Moja rodzina to 2+2, pokój rodziców to ostatni, na ścianie Wsch-Pd, oddzielony właśnie dodatkowo garderobą.
    Ścianka między kuchnią a salonem to ścianka kończąca ciąg mebli kuchennych.
    Rzeczywiście pokoje są od północy, ale to jedyna dla mnie sensowna opcja. Dzięki Elfir z Twój rysunek, spróbuję go sobie rozrysować, co by orientację w centymetrach mieć. Raczej odsunięcie garażu od domu takim wiatrołapem nie wchodzi w grę - nie chcę już bardziej go powiększać, bo działka nie jest zbyt duża - 22x31,5 metra.
    Co do ocieplenia poddasza - 80cm jest w standardzie firmy budującej pasywniaki, ale podpytam, czy mnie celulozy nie będzie wystarczające i tańsze.
    Dodałem szafę w wiatrołapie, ma wymiary 160x60cm.

    Zaktualizowałem projekt, jak poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-1.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	436738

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem czy uda ci się uzyskac standard pasywny z tymi oknami na kazdej elewacji

  9. #9

    Domyślnie

    A powiedz czemu sie uparłeś że dom musi być pasywny? Nie może byc po prostu bardzo enegooszczedny i przede wszystkim wygodny?
    Teraz bedziesz mial 7metrowy dlugi pasek ogrodu, bez sensu. Jak ci się jeszcze sąsiad z boku wybuduje z oknami na pietrze wychodzącymi ci na taras to będziesz jak na widelcu. Ja bym wybrała dom z tarasem od zachodu, jak najbardziej dom wysunąc do drogi wtedy z tyłu bedzie normalny ogród.
    https://projekty.muratordom.pl/proje...2161,0%2C0.htm cos w tą strone, zwarty na planie kwadratu, garaż z przodu i jakis pokój a kuchnia, salon z tyłu , jest taki projekt w muratorze ale nie moge go teraz znalezć, ma 4 sypialnie, garaż 2 stanowiskowy i własnie salon z kuchnią z tyłu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Projekt bez sensu. Pokój 2,57x3,07 =7,88 w głębokiej komunie w blokach nie było takich. Gratuluje.

  11. #11

    Domyślnie

    Elfir - założeniem jest dom pasywny, w rzeczywistości chcę, aby całość zapotrzebowania na energię (CO, CWU, prąd bytowy) była realizowana z PV. Firma wykonawcza liczy sobie tylko 130PLN/m2 więcej niż za energooszczędny, za dostosowanie do standardu pasywnego (grubsza izolacja fundamentu i ścian, lepsze okna, lepszy reku)

    Nowa7, celne spostrzeżenie, mnie również trochę martwi ten 7 metrowy pasek ogrodu tuż przy działce sąsiada. Ale chciałbym mieć jak najwięcej słońca, również popołudniem, a w Twoim projekcie okna tarasowe są na stronę, która popołudniami będzie zacieniona. Coś za coś, ale faktycznie, poszukam jeszcze bardziej kwadratowych domów. Kolejnym powodem, dla którego dom jest taki podłużny to kalenica prostopadła do drogi, aby zamontować PV. Chociaż, czytałem, że uzyski z orientacji E-W są minimalnie mniejsze... Ze względów kosztowych, garaż musi być poza bryłą budynku.
    Stos, faktycznie zły wymiar z oknem tarasowym, w rzeczywistości to 180x210cm.
    Jajmar, ten pokój to pokój gościnny, dla kogoś, kto raz na ruski rok przyjedzie, przespać się. Szczerze, to po Olimpie forum i najlepszy doradcy trochę więcej można by się spodziewać.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał hechter Zobacz post
    Elfir - założeniem jest dom pasywny, w rzeczywistości chcę, aby całość zapotrzebowania na energię (CO, CWU, prąd bytowy) była realizowana z PV. Firma wykonawcza liczy sobie tylko 130PLN/m2 więcej niż za energooszczędny, za dostosowanie do standardu pasywnego (grubsza izolacja fundamentu i ścian, lepsze okna, lepszy reku)
    .
    czyli pasywny z nazwy. W pasywnym nie potzrebujesz ogrzewania (w teori), cięzko ci bedzie uzyskać parametry pasywnego z tymi przeszkleniami. Bardziej nad tymi "lepszymi izolacjami" jakie ci promonuje firma przypatrzyłbym sie jak je wykona, bo mozesz dac i 50 cm styropianu na sciane a i tak gdzies ci zrobia mostek i projekt pasywny idzie w siną dal.

  13. #13

    Domyślnie

    To doświadczona w budownictwie energooszczędnym firma, działa od około 10 lat, 70 domów w tej technologii zbudowanych.
    Odwiedzałem również poprzednich inwestorów, każdy jest zadowolony.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak definiują pasywny? Sądząc po oknach nie projektują pod tym kątem.

    Jakie EUco+w obiecują?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Kaizen
    ten rzut oszczędnościowo "zaprojektował" sam przyszły użytkownik budynku sądząc, że skoro "włoży" okna U=0,8 ( + 80cm celulozy ) to osiągnie budynek "pasywny".
    - jak wytłumaczyć ( ? ), że jeśli włoży się koła z bolidu do samochodu osobowego, to nie znaczy, że można startować w F1 ( jeśli ruszy się takim samochodem ).

    hechter
    bez urazy - poszukaj projektanta. który wcześniej projektował obiekty pasywne, ale pamiętaj, że zarówno projekt jak i obiekt nie będą " po taniości ", o tym możesz zapomnieć.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Witam, chociaz nie jestem panem i nie wiem czy mogę się wypowiadać.
    Chyba ten projekt nie był robiony przez architekta, bo zawiera podstawowy błąd. Drzwi od łazienki muszą być zawsze otwierane na zewnątrz.
    Nie "muszą", a "powinny", jeśli już odnosimy się do zapisu w WT
    Też mam do wewnątrz (tak chciałem)- architekt narysował.
    W dobie małych i ciasnych łazienek PRLowskich i gazowych podgrzewacczy wody miało to sens, by osoba, która ew.zasłabła nie zablokowała drzwi.
    W obecnych czasach sens tego zapisu jest wątpliwy.

    Z drugiej strony u znajomych byłem świadkiem równania: drzwi otwierające się na korytarz + łuk brwiowy biegnącego dziecka = 4 szwy.
    To też oczywiście sytuacja ekstremalna i rzadko spotykana.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-11-2019 o 10:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Projekt bez sensu. Pokój 2,57x3,07 =7,88 w głębokiej komunie w blokach nie było takich. Gratuluje.
    blok rok 77 budowy, pokój 2 x 3,2 m

    można spróbować zrobić dom na planie trójkąta (otwarty na południowy wschód). Albo zrezygnować z idei parterówki i wyeksmitować na piętro dzieci.

    Tak czy inaczej, niech kombinuje architekt.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-11-2019 o 10:58

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    „ Z drugiej strony u znajomych byłem świadkiem równania: drzwi otwierające się na korytarz + łuk brwiowy biegnącego dziecka = 4 szwy.
    To też oczywiście sytuacja ekstremalna i rzadko spotykana. „

    Bardzo fajnie napisane, ale mamy Warunki Techniczne gdzie drzwi od toalety, czy łazienki mają wymóg otwierania na zewnątrz. Przepis dawno powinien być zmieniony ( ale zdroworozsądkowo ! ) . Chyba się wziął z czasów minionych i ( może ? ) z przypadku, że jeśli ktoś zasłabnie wewnątrz pomieszczenia np. toalety, to przy drzwiach otwieranych do wewnątrz pomieszczenia nie ma szans na udzielenie mu pomocy.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał hechter Zobacz post
    Jajmar, ten pokój to pokój gościnny, dla kogoś, kto raz na ruski rok przyjedzie, przespać się. Szczerze, to po Olimpie forum i najlepszy doradcy trochę więcej można by się spodziewać.
    Pytanie czy na pewno potrzebujesz dodatkowego pokoju, bo ktoś na "ruski rok" przyjedzie? Każdy m2 kosztuje... lub każdy m2 można wykorzystać lepiej niekoniecznie zamykając go w ciasnym pokoju.
    Korytarz, jak niektórzy wskazywali, też można poprawić. Albo w ogóle z niego zrezygnować. Rozumiem chęć wydzielenia strefy prywatnej od salonu i jadalni, ale można by ten efekt uzyskać też subtelniej odpowiednim umeblowaniem i aranżacją typu np. http://cdn.home-designing.com/wp-con...ding-doors.jpg
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał hechter Zobacz post
    Dobry, taka parterówka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-1.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	436696.
    Łazienka w salonie, zaraz przy kuchni? Cudownie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony