dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie Milcząca zgoda

    Witam 15.10.2019 złozyłem zgłoszenie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków 5.11.2019 zadzwoniłem dopytać czy jest jakaś decyzja w tej sprawie Pani ze Starostwa poinformowała mnie ,że będę musiał dostarczyć jeszcze pozwolenie wodnoprawne co znacznie wydłuży cały proces. Przeczytałem ,że organ ma 21 dni na wniesienie sprzeciwu ja tak owego w tym czasie nie dostałem czy w tej sytuacji ten sprzeciw Starostwa jest zasadny(milcząca zgoda) dodam ,że niczego na piśmie nie otrzymałem???

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin0812 Zobacz post
    Witam 15.10.2019 złozyłem zgłoszenie budowy przydomowej oczyszczalni ścieków 5.11.2019 zadzwoniłem dopytać czy jest jakaś decyzja w tej sprawie Pani ze Starostwa poinformowała mnie ,że będę musiał dostarczyć jeszcze pozwolenie wodnoprawne co znacznie wydłuży cały proces. Przeczytałem ,że organ ma 21 dni na wniesienie sprzeciwu ja tak owego w tym czasie nie dostałem czy w tej sytuacji ten sprzeciw Starostwa jest zasadny(milcząca zgoda) dodam ,że niczego na piśmie nie otrzymałem???
    Jeżeli chcesz oczyszczone ścieki odprowadzać do jakiegoś rowu lub cieku wodnego to musisz mieć pozwolenie wodno prawne i oczywiście zgodę właściciela tego rowu , załatwienie tych papierów trochę kosztuje i trochę trwa .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ścieki będą odprowadzane do gleby w granicy mojej działki natomiast po upływie 21 urząd informuje mnie o braku dokumentacji czy nie za późno ?Czy ustawowy termin 21 dni został za howany?

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję to do takiej oczyszczalni nie potrzeba pozwolenia wodno prawnego. Tu jest wykaz dokumentów potrzebnych do takiej instalacji nie wiem czy w 100 % aktualny. https://www.bioires.pl/montaz-oczysz...waAhUBEALw_wcB

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Trochę to nie aktualne tego pozwolenia raczej nie przeskocze chodzi o drenaż dla urzędu jest to urządzenie wodne swoją szansę upatruje w tym że minął termin 21 dni na wniesienie sprzeciwu a ja nic nie otrzymałem żadnego pisma Pani z urzędu poinformowała mnie że takie pismo otrzymam tylko pytanie czy jeżeli wyślą po terminie czy ten sprzeciw będzie zgodny z prawem?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro106 Zobacz post
    Z tego co się orientuję to do takiej oczyszczalni nie potrzeba pozwolenia wodno prawnego. Tu jest wykaz dokumentów potrzebnych do takiej instalacji nie wiem czy w 100 % aktualny. https://www.bioires.pl/montaz-oczysz...waAhUBEALw_wcB
    Jaro, z tego co wiem niestety takie pozwolenie jest również wymagane w przypadku, gdy odprowadzasz oczyszczone ścieki do gleby. Nowe przepisy. Między innymi z tego powodu nie decydujemy się na oczyszczalnię.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin0812

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Sokołowice
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał libra100 Zobacz post
    Jaro, z tego co wiem niestety takie pozwolenie jest również wymagane w przypadku, gdy odprowadzasz oczyszczone ścieki do gleby. Nowe przepisy. Między innymi z tego powodu nie decydujemy się na oczyszczalnię.
    czas 21 dni jest liczony od dnia nastepnego po dniu w który nastąpiło zdarzenie ( zgłoszenie )czyli od 16.10.2019 termin na wniesienie uwag dla urzędu upływał 5.11.2019 a Pani urzędniczka wysłała pismo 5.11.2019 czyli w ostatnim dniu ja otrzymałem 6.11.2019 i o jeden dzień przegrałem ;
    libra100
    Możesz powiedzieć co bierzecie w zamian biologiczną?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony