dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anatema

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    136

    Domyślnie Rozliczenie Energa

    Na dniach otrzymam zaświadczenie o podpięciu instalacji do sieci (licznik już wymieniony) i czeka mnie ostatnia rzecz tj. aneksowanie umowy z Energa.
    Pytanie, czy ten dostawca stosuje jakieś kruczki prawne przy okazji takiego aneksu, typu podsuwa jakieś nowe warunki np. jakieś niechciane opłaty handlowe itp.? Na co ewentualnie uważać?
    Dotychczas miałem 2 miesięczny okres rozliczeniowy? Czy, mając FV, zostać przy nim, czy lepiej przejść na inny typ rozliczeń?
    Załatwialiście aneks osobiście, w siedzibie Energa, czy przez zgłoszenie internetowe?

  2. #2

    Domyślnie

    Energa nie stosuje żadnych kruczków jedno ale, możesz wybrać tylko okres rozliczeniowy co 2 miesiące.
    Ja 5 lat temu aneks i umowę kompleksową otrzymałem pocztą.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Witam, korzystając z wątku mam pytanie odnośnie pierwszej faktury. Własnie wystawiono mi fakturę rozliczeniową za okres 26.08-07.11, od 13.09 jestem prosumentem (podpisana umowa,zmieniony licznik) i niestety faktura przyszła normalna- nie uwzględnili wprowadzonej energii do magazynu. Czy to normalne, że przy pierwszej fakturze tak jest, czy jednak coś jest nie tak ?
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  4. #4

    Domyślnie

    Jak nowa instalacja to normalne że nie zawiera produkcji.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    Witam, korzystając z wątku mam pytanie odnośnie pierwszej faktury. Własnie wystawiono mi fakturę rozliczeniową za okres 26.08-07.11, od 13.09 jestem prosumentem (podpisana umowa,zmieniony licznik) i niestety faktura przyszła normalna- nie uwzględnili wprowadzonej energii do magazynu. Czy to normalne, że przy pierwszej fakturze tak jest, czy jednak coś jest nie tak ?
    z czego wynika ta data 13.09? Co się wtedy konkretnie stało?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    13.09 został założony licznik dwukierunkowy, od tego czasu była uruchomiona instalacja, kilka dni po tym otrzymałem pocztą certyfikat i od razu przez internet podpisałem umowę kompleksową.
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    13.09 został założony licznik dwukierunkowy, od tego czasu była uruchomiona instalacja, kilka dni po tym otrzymałem pocztą certyfikat i od razu przez internet podpisałem umowę kompleksową.
    Ok rozumiem, ja umowę podpisałem 3 tygodnie temu ale czekam na wymianę licznika do 18 listopada. Z tego co wiem to każdy odczyt w PGE w tym wymiana licznika powoduje automatyczne wystawienie faktury rozliczeniowej. Z tego co się doczytałem to produkcja jest rozliczna 2 razy do roku w okresach 1 stycznia -30 czerwca
    1 lipaca -31 grudnia. W moim przypadku pierwsze rozliczenie produkcji i przyznanie opustu/bonifikaty powinno nastąpić za okres 18 listopada-31 grudnia. w twoim przypadku od 13 września do 31.12.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    W enerdze są 2miesięczne okresy rozliczeniowe. I po 13.09 powinienem mieć uwzględnioną w rozliczeniu energię wprowadzoną do magazynu (jakieś 300 kW) a nie ma nic o tym i normalny rachunek.
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    W enerdze są 2miesięczne okresy rozliczeniowe. I po 13.09 powinienem mieć uwzględnioną w rozliczeniu energię wprowadzoną do magazynu (jakieś 300 kW) a nie ma nic o tym i normalny rachunek.
    Produkcja jest rozliczna 2 razy do roku bez względu na częstotliwość odczytów dlatego 2 miesięczne okresy rozliczeniowe sa nieopłacalne dla prosumenta bo droższe a i tak robione zdalnie. W umowie prosumenckiej nie płaci się prognoz wiec 2 miesięczny okres rozliczeniowy oznacza jedno i sory że to napisze pozytywne zaliczenie testu łosia

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    To w takim razie jak energa liczy okres 365 dni na wykorzystanie zmagazynowanej energii skoro odczyty są tylko 2 razy w roku? Jeśli Ci wiadomo to w jakich terminach są odczyty

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    Poza tym energa ma tylko okresy rozliczeniowe jedno i dwumiesieczne

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Produkcja jest rozliczna 2 razy do roku bez względu na częstotliwość odczytów dlatego 2 miesięczne okresy rozliczeniowe sa nieopłacalne dla prosumenta bo droższe a i tak robione zdalnie. W umowie prosumenckiej nie płaci się prognoz wiec 2 miesięczny okres rozliczeniowy oznacza jedno i sory że to napisze pozytywne zaliczenie testu łosia
    Gaweł czy ty nie rozumiesz że w Energa nie ma możliwości wyboru innego okresu rozliczeniowego niż 2 miesiące? Nie ma nie było i nie będzie a chcieć to Ty sobie możesz ja też chce i co z tego?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson90 Zobacz post
    Poza tym energa ma tylko okresy rozliczeniowe jedno i dwumiesieczne
    zwracam honor energa może mieć inny regulamin ja mam PGE

  14. #14

    Domyślnie

    W moich stronach sytuacja zbiorowa: odbiory porobione od 20.09 do 15.10 - do takich dat też powystawiane stare faktury, aneksy powysyłane, a obecnie otrzymujemy faktury bez uwzględnienia październikowych produkcji. Aplikacja "Mój Licznik" pokazuje np 400kW wprowadzone do sieci w październiku, a na fakturze o tym ani śladu...
    Dwieście kilkadziesiąt instalacji ludzie - koty zakładali ze 3-4 tygodnie (brawo), potem wielmożni panowie w jasnych koszulach robili dokumentację powykonawczą półtora miesiąca (jaka to ciężka praca!), później musiał upłynąć spory czas zanim pojawił się pan z Energa na odbiór (po co się śpieszyć jak licznik bije). Teraz pewnie się uruchomiły jakieś procedury uprawomocnienia - sam już nie wiem... ale widzę że to jawna gra na czas...
    ręce opadają.....

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    @paabu
    tego co poinformowało mnie BOK PGE w Konstancinie to w umowach prosumenckich częstotliwość odczytów to jedna kwestia a rozliczenie poprzez udzielenie opustu 80% lub 70% następuje 2 razy do roku od 1 st do 30 cz oraz 1 lip do 31 gru. Bonusem jest to że w umowach prokonsumenckich nie ma obowiązku płacenia prognoz zaliczek. w praktyce za prąd płaci się 2 razy do roku natomiast dodatkowe rozliczenie nastąpi po wymianie licznika na 2 kierunkowy oraz w przedziale od tej dato do 31 gr lub 30 cz. Jeżeli uważasz że Energa źle działa to powołaj podstawę prawną i napisz do nich nawet majla a nie bijesz pianę i walasz fochy bo to słabe i nic nie wnoszące do tematu.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    w swojej sprawie dodam, że złożyłem wczoraj reklamacje faktury, dziś już przyszła korygująca ( z 315 na 64 zł) i informacja o ich błędzie.
    Słoneczna Polana m106a, posadzka niestety 10 cm, ściany 20cm, strop 42 cm, kocioł immergas victrix 12 tt PROPAN, 100% OP, rekuperacja Frapol Onyx 400, PV 3,1 kWp

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kysztof_2

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wzajemne zaufanie co do uczciwości i przejrzystości w interesach to podstawa i ogólnie dobra rzecz - natomiast kontrola to jeszcze lepsza sprawa!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony