dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja a sufit podwieszany w łazience

    Witam
    Podczas remontu łazienki i obniżania sufitu o 25cm wzgledem pierwotnego sufitu zdałem sobie sprawę iż przykryje kratkę wentylacyjną I zastanawiam się jak to rozwiązać najlepiej czy grawitacyjnie tzn rurą spiro z kratki pociągnąć do otworu w kart-gips, czy mechanicznie kupić wentylator sufitowy i zamontować to w kart-gips? Czy w drugim przypadku muszę jeszcze jakieś pracę wykonać? Czy sam wentylator wystarczy?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Jeśli nie ma przeciwwskazań kominiarza (np z powodu podgrzewacza wody z otwartą komorą spalania) to możesz sobie wentylator montować a do prac dodatkowych zaliczysz poprowadzenie przewodu. Możesz też zamurować stary otwór i wykuć nowy pod sufitem. Możesz również rurą spiro czy czymś podobnym o odpowiednim przekroju nad sufitem.

  3. #3

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać że kratka jest zamontowana w ścianie nośnej i powietrze wchodzi/wychodzi na podwórko , popularny junkers mam zamontowany ale w pokoju obok. Czyli rozumiem że spokojnie wentylator mogę montować? Te powietrze które będzie zassysał i które będzie krążyło między sufitem pierwotnym a podwieszanym prędzej czy później wyleci tą kratką wentylacyjną?
    Pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    1 - z tego co mi mówią kominiarze, jeżeli w mieszkaniu jest cokolwiek z otwartą komorą spalania,wentylatory są zabronione.
    2 - jak chcesz zostawić stary otwór w kominie nad sufitem, to do niego pomiędzy nim a kratką w suficie musi być rura.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony