dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37

Temat: Ozc

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Black_tom

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    17

    Domyślnie Ozc

    Witam wszystkich
    Zacząłem budowę w tym roku. Dom parterowy 92 m2. Ściana silka 18 cm ocieplona styropian grafit 20 cm. Podłoga 20 cm styropianu. Wiązary, dach kopertowy dachówka. Strop ocieplony 30 wełny. Fundamenty tradycyjne ocieplone 15 cm xps. Zleciłem OZC i wyniki słabe przez mostek na styku silka i fundament. Niestety ściany już w budowie więc tego nie zmienię. Proszę o radę co mogę zmienić by polepszyć .

    Podstawowe wyniki obliczeń budynku:
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 92,3 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 249,1 m3
    Projektowa strata ciepła przez przenikanie ΦT: 3474 W
    Projektowa wentylacyjna strata ciepła ΦV: 647 W
    Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 4096 W
    Nadwyżka mocy cieplnej ΦRH: 0 W
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 4096 W

    Wskaźniki i współczynniki strat ciepła:
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do powierzchni φHL,A: 44,4 W/m2
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do kubatury φHL,V: 16,4 W/m3

    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 150,0 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 30,75 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8543 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 92 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 249,1 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 333,3 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 92,6 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 123,5 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 34,3 kWh/(m3·rok)

  2. #2

    Domyślnie

    Ty naprawdę wierzysz w te bzdury

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ty naprawdę wierzysz w te bzdury
    Sa tacy którzy wierzą w te bzdury, są tacy którzy pozjadali wszystkie rozumy, na wszystkim znają sie najlepiej. Moze cos napisz o wielkosci błedów ich rodzajach, niemozliwe abys na tym sie nie znał.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Rozmawiałem z inwestorami, którzy swego czasu zainwestowali w bloczki Isomur i jednoznacznie potwierdzili, że koszt takich bloczków jest po prostu nieopłacalny. Możnaby zastosować tańszy zamiennik, ale przy metrażu Twojego domu nie widzę kompletnie sensu. Nie przejmowałbym się tym mostkiem zbytnio. Jest to moja subiektywna opinia , zapewne znajdą się inne osoby o odmiennym zdaniu. Może kolega asolt wypowie się w tej kwestii?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Rozmawiałem z inwestorami, którzy swego czasu zainwestowali w bloczki Isomur i jednoznacznie potwierdzili, że koszt takich bloczków jest po prostu nieopłacalny. Możnaby zastosować tańszy zamiennik, ale przy metrażu Twojego domu nie widzę kompletnie sensu. Nie przejmowałbym się tym mostkiem zbytnio. Jest to moja subiektywna opinia , zapewne znajdą się inne osoby o odmiennym zdaniu. Może kolega asolt wypowie się w tej kwestii?
    Moze sie i wypowie, chyba rozmawiałem na ten temat. Jednak nie sądze aby tu ktos na forum wiele pomógł bo ma za mało danych. Same wyniki nie mówią wiele.
    Co do mostka to sciany juz istnieją i nie ma co dywagosc na temat isumuru czy innych zamienników. Jezeli mozna cokolwiek poprawic to w innych przegrodach, szczelnosci budynku, rekpueratorze o lepszej sprawnosci. Pozostaje kwestia opłacalnosci tych udoskonalen

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Black_tom Zobacz post
    Witam wszystkich
    Zacząłem budowę w tym roku. Dom parterowy 92 m2. Ściana silka 18 cm ocieplona styropian grafit 20 cm. Podłoga 20 cm styropianu. Wiązary, dach kopertowy dachówka. Strop ocieplony 30 wełny. Fundamenty tradycyjne ocieplone 15 cm xps. Zleciłem OZC i wyniki słabe przez mostek na styku silka i fundament. Niestety ściany już w budowie więc tego nie zmienię. Proszę o radę co mogę zmienić by polepszyć .

    [...]

    Sezonowe zapotrzebowanie na energię na ogrzewanie
    Strumień powietrza wentylacyjnego-ogrzewanie Vv,H: 150,0 m3/h
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 30,75 GJ/rok
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8543 kWh/rok
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 92 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 249,1 m3
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 333,3 MJ/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 92,6 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 123,5 MJ/(m3·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 34,3 kWh/(m3·rok)
    To zupełnie się nie klei. Straty przez przenikanie może i w miarę się zgadzają (raczej jednak zawyżone). Za to te 8,5MWh/r na ogrzewanie to kosmos. Po stratach na wentylacji wnioskuję, że masz rekuperację. Nawet, jak wywalę całą izolację od gruntu i ściany zamienię na silkę + 20 cm grafitu to mi EUco+w wzrasta z 23 do do 33,5kWh/m2/r. Nie wiem, z czego to może wynikać, ale IMO kilkakrotnie zawyżone masz QH,nd. Zamówiłbym obliczenia u kogoś innego.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze sie i wypowie, chyba rozmawiałem na ten temat. Jednak nie sądze aby tu ktos na forum wiele pomógł bo ma za mało danych. Same wyniki nie mówią wiele.
    Co do mostka to sciany juz istnieją i nie ma co dywagosc na temat isumuru czy innych zamienników. Jezeli mozna cokolwiek poprawic to w innych przegrodach, szczelnosci budynku, rekpueratorze o lepszej sprawnosci. Pozostaje kwestia opłacalnosci tych udoskonalen
    Chodziło mi bardziej o wielkość takiego mostka przy małej powierzchni budynku np 90m2 .
    Moim zdaniem poniesiony koszt w rozwiązania, które umożliwią się jego pozbycie jest zbyt wysoki i kompletnie nie opłacalny.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To zupełnie się nie klei. Straty przez przenikanie może i w miarę się zgadzają (raczej jednak zawyżone). Za to te 8,5MWh/r na ogrzewanie to kosmos. Po stratach na wentylacji wnioskuję, że masz rekuperację. Nawet, jak wywalę całą izolację od gruntu i ściany zamienię na silkę + 20 cm grafitu to mi EUco+w wzrasta z 23 do do 33,5kWh/m2/r. Nie wiem, z czego to może wynikać, ale IMO kilkakrotnie zawyżone masz QH,nd. Zamówiłbym obliczenia u kogoś innego.
    Nie zgadza sie z wzorcem, a od kiedy ocenę poprawnosci uzalezniamy tylko i wylącznie od Twoich obliczen w Buliddesku? Nie wiedziałem z Builddesk jest najdokladniejszy, badania porównawcze na AGH pokazały akurat co innego. Ale cóz pracownicy naukowi z AGH i PW moga o tym wiedziec, Kazien zaraz by ich naprostował, a przy okazji wiele mogli by sie od niego nauczyc autorzy Audytora notabene byli i obecni pracownicy naukowi wydziału budownictwa Politechniki Warszawskiej.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Chodziło mi bardziej o wielkość takiego mostka przy małej powierzchni budynku np 90m2 .
    Moim zdaniem poniesiony koszt w rozwiązania, które umożliwią się jego pozbycie jest zbyt wysoki i kompletnie nie opłacalny.
    Zgadza sie, ceny isomuru nie uzasadniają jego stosowania.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie zgadza sie z wzorcem, a od kiedy ocenę poprawnosci uzalezniamy tylko i wylącznie od Twoich obliczen w Buliddesku? Nie wiedziałem z Builddesk jest najdokladniejszy, badania porównawcze na AGH pokazały akurat co innego. Ale cóz pracownicy naukowi z AGH i PW moga o tym wiedziec, Kazien zaraz by ich naprostował, a przy okazji wiele mogli by sie od niego nauczyc autorzy Audytora notabene byli i obecni pracownicy naukowi wydziału budownictwa Politechniki Warszawskiej.
    Gdybyś był szczery napisałbyś, że wszystkie obliczenia na tym etapie, są tylko teoretyczne i nie mają potem i tak pokrycia w rzeczywistości. I to z różnych powodów.

    Dziwię się ludziom tylko, że wydają na to kasę.... To już lepiej założyciel tematu by do Silki 24cm dołożył te pieniądze.

    moderowano
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-11-2019 o 07:07 Powód: Brak związku z tematem. wa

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Co na to kierownik?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Niestety, chcąc zapobiec kolejnej awanutrze zostałem zmuszony do usunięcia ostatniego postu. Kolego donvitobandito, proszę ograniczyć swoje posty do merytorycznych wypowiedzi. Ataki na forumowiczów lub ich poglądy łamią regulamin forum. Proszę potraktować to jako pierwsze ostrzeżenie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-11-2019 o 07:31 Powód: Korekta
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Niestety, chcąc zapobiec kolejnej awanutrze zostałem zmuszony do usunięcia ostatniego postu. Kolego donvitobandito, proszę ograniczyć swoje posty do merytorycznych wypowiedzi. Ataki na forumowiczów lub ich poglądy łamią regulamin forum. Proszę potraktować to jako pierwsze ostrzeżenie.
    Ozywiscie ze moderacja jest potrzebna, tylko dlaczego dziwnym trafem odbiera sie mi mozliwosc odpowiedzi na posty innym, posty niemerytoryczne. Wyglada to tak ze innym sie daje ostrzezenia moje posty sie kasuje. Taka sobie selektywnosc, ale musi byc promocja braku wiedzy, gdyban i przypuszczen. Nie rozumiem tego.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Gdybyś był szczery napisałbyś, że wszystkie obliczenia na tym etapie, są tylko teoretyczne i nie mają potem i tak pokrycia w rzeczywistości. I to z różnych powodów.

    Dziwię się ludziom tylko, że wydają na to kasę.... To już lepiej założyciel tematu by do Silki 24cm dołożył te pieniądze.

    moderowano
    A dopłata do silki 24 będzie kosztować to 400zl ? Zresztą - po co budować taki domek z siiikatu 24cm ? Dla większej powierzchni mostka na styku z fundamentem ?
    Mnie OZC się sprawdziło - miałem policzone dla dwóch wersji ocieplenia, mogłem ocenić, czy warto doloźyć do lepszego.

    Mam od autora domu większy o 17m2dom, niemal tak samo ocieplony, jedyna różnica, że na płycie, bez dużych użytków od słońca (okna E-W)
    Sezonowe zapotrzebowanie to niespełna 5MWh.
    Te 8,5MWh autora wyglądają dość nieprawdopodobnie
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-11-2019 o 08:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W każdej z podobnych sytuacj, a przerabiałem ich już tu na forum sporą ilość jest podobnie. Osoby nie bezpośrednio związane z tematem próbują udowodnić sobie nawzajem swoje racje i to z pominięciem autora wątku. Przyznacie, że tak nie powinno być.
    EOT
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie zgadza sie z wzorcem, a od kiedy ocenę poprawnosci uzalezniamy tylko i wylącznie od Twoich obliczen w Buliddesku?
    Przelicz to jeszcze raz. 92m2 ocieplone 20cm grafitu z pięciu stron i 30cm wełny z szóstej nie może potrzebować 8,5MWh ciepła. Nawet nie uwzględniając XPS na fundamencie (BTW ile on kWh zaoszczędził?). To nie jest kwestia dokładności rzędu 20-30% to jest 2, 3 albo i 4x za dużo. To gołym okiem widać, że coś jest nie tak. Nie wiem, czy zapomniałeś uwzględnić zyski słoneczne i bytowe czy gdzieś palec się omsnął i o jedno zero za dużo czy za mało w danych wejściowych. Ale błąd tu jest ewidentny. Dlatego radzę, by ktoś inny to przeliczył.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Black_tom Napisz jakie masz U przegród zewnętrznych dla porównania.
    Ja mam w sumie 106m2 ale w tym garaż 26m2 liczony na 15stC i obciążenie cieplne wyszło 3229W. Straty przez przenikanie 2555W, kubatura 297m3
    U ściany - 0,12, podłóg - 0,22 w domu 0,32 w garażu, strop 0,11, drzwi zewn 0,87, brama garażowa 1,30, okna od 0,69 do 0,83 z tym że te ostatnie to dwa małe 80x80cm.

    W podłodze mam 15cm dom 10cm garaż 0,036 a na ścianach 18cm 0,031 styro. Strop 30cm wełny 0,033.

    Na gorszym ociepleniu 20cm strop, 10cm podłogi 17cm ściany i okna dwuszybowe) mój dom ma w projekcie zapotrzebowanie roczne na ciepło 7000kWh więc jak pisze Kaizen, gdzieś zapewne jest błąd...albo masz okna jednoszybowe
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 23-11-2019 o 09:45

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Mam od autora domu większy o 17m2dom, niemal tak samo ocieplony, jedyna różnica, że na płycie, bez dużych użytków od słońca (okna E-W)
    Sezonowe zapotrzebowanie to niespełna 5MWh.
    Te 8,5MWh autora wyglądają dość nieprawdopodobnie
    Jedyna róznica, zasadnicza róznica. Wartosc liniowego mostka termicznego scianie z silki jest duzo wyzsza od sciany na płycie. Jezeli normy są zawyzone to niestety bic na to nie poradzę. Kolejna sprawa to zawyzone normy wentylacyjne, tez nie mam na to wpływu, kolejna rzecz to podobno powolne ocieplanie klimatu, czy jest to uzwglednione w srednich statystycznych najblizszej stacji meteo tego nie wiem, kolejna rzecz to wielkosc zysków bytowych, nie wiedziec dlaczego podniesiono ich wielkosc, sprzety w w domu są coraz bardziej energooszczedne, mieszkancy generują tę samą moc skąd z 3 W/m2 zrobiło sie nagle 6,8 W/m2 nie wiem, ale jak przyjmuje do obliczen te nizszą wartosc. Zawyzanie nieuzsadnione tej wielkosci powoduje sztuczne obnizenie zapotrzebowania na ciepło a tym samym rzekomo budynek staje sie nagla jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki bardziej energooszczednym. To takie oszukiwanie samego siebie Moze nadzszedl czas na aktualizacje norm, ale to temat nie do mnie

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    W każdej z podobnych sytuacj, a przerabiałem ich już tu na forum sporą ilość jest podobnie. Osoby nie bezpośrednio związane z tematem próbują udowodnić sobie nawzajem swoje racje i to z pominięciem autora wątku. Przyznacie, że tak nie powinno być.
    EOT
    Trudno przyjac ze jestem nie bezposrednio zwiazany z tematem skoro to liczyłem, trzeba duzo zlej woli aby tak twierdzic. Moze by pasowało nieco zagłebic sie w temat aby rozwazniej podejmowac decyzje o selektywnym kasowaniu postów.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie o to mi chodziło, chodziło mi o nie potrzebną wymianę zdań pomiędzy Tobą a kolegą donvitobandito. Wesz dobrze, że wymiana zdań, przepychanki mogłyby trwać bez końca. Proszę nie szukajcie drugiego dna tam gdzie go nie ma.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony