dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Ulga termomodernizacyjna a rozbudowa domu.

    Witam,
    Miałbym pytanie odnośnie ulgi termomodernizacyjnej związanej z remontem/rozbudową domu mieszkalnego. Jestem posiadaczem starego domu mieszkalnego, w którym planuje gruntowny remont oraz rozbudowę. Z ulgi termomodernizacyjnej skorzystać można co do domów już istniejących - teoretycznie warunek spełniony, ale w przypadku rozbudowy odliczyć można tylko tą cześć która dotyczy budynku już istniejącego. Ktoś wie jak to rozliczyć tą część? Np. w przypadku dachu, który będzie zmieniany istotna jest aktualna powierzchnia dachu, a wszystko ponad tą powierzchnie liczone jest jako rozbudowa i nie można tego odliczyć? Podobnie w przypadku np. ocieplenia czy wymiany instalacji CO. Ma ktoś może praktyczną wiedzę jak to najlepiej załatwić? Pytałem w krajowej informacji skarbowej ale otrzymałem informację ze możliwość odliczenia dotyczy budynku już istniejącego i części już istniejącej, jak to oszacować i policzyć już nikt nie powiedział bo pewnie sam nie do końca wie. Kto w ogóle będzie kontrolował czy zostało to prawidłowo oszacowane o ile w ogóle ktokolwiek będzie sprawdzał czy prace zostały wykonane?
    Z góry dziękuje za udzielenie jakichkolwiek informacji i rad
    Ostatnio edytowane przez KUBAS777 ; 17-10-2020 o 02:20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony