dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 61
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1212
  1. #781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zychu - w Szwajcarii rosną powszechnie w parkach cedry atlantyckie i laurowiśnie, które u nas przemarzają.
    To może mieć wpływ na grubości ocieplenia.

  2. #782

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kolega podwoził Ciebie (codziennie?) do pracy Porsche Cayene za dwie dniówki.
    Za jego dwie dniówki? Zarabia dziennie 200 tys. PLN i dla relaksu podwozi Ciebie do Pracy?
    Przy okazji przewozi kilka- kilkadziesiąt kilogramów białego proszku?

    PS Poprawka - Porsche Cayenne z 2010 roku kosztuje ok. 60.000 PLN czyli dniówka nie 200 tys.PLN a tylko 30.000 PLN (8.000 CHF).
    nie zrozumisz tego, bo żyjesz w polsce.
    uwaga, wytłumaczcie proszę tej postaci to, o czym ja mówię.

    to raz. dwa.

    no nic, budujemy. 120 ton betonu. no nic, super. 7 ton stali. fajnie.
    aż mi cieśla mówi, że może te krokwie 24x12 są przeszacowane ? ale on się nie zna ?

    sięgam po książki z lat 60. jako, że uwielbiam matematykę szybko rozkminiłem, że ławy moje przy takich gruntach i gabarytach ulegną ścięciu uwaga przy: 16 cm wysokości. no nic. 60 cm to też nie jest źle myślę, ale ku.... ja za to płacę.

    krokwie 24x12 to już lekkie przegięcie.
    liczę strop. 18 cm to też przegięcie.

    tak nas konstruktorzy walą w polsce w cepa. niby fajnie nie, bo przecież swoje, no to co, betonu żałujesz ? ale kto za to płaci ?

    i tak w polsce zostałem konstuktorem, architektem, kierownikiem budowy, skur...synem itd.

    bo tu się nie da inaczej.

  3. #783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    nie zrozumisz tego, bo żyjesz w polsce.
    uwaga, wytłumaczcie proszę tej postaci to, o czym ja mówię.
    ...
    tak nas konstruktorzy walą w polsce w cepa. niby fajnie nie, bo przecież swoje, no to co, betonu żałujesz ? ale kto za to płaci ?

    i tak w polsce zostałem konstuktorem, architektem, kierownikiem budowy, skur...synem itd.

    bo tu się nie da inaczej.
    Uwaga
    1. krokwie 24x12 pewnie są przeszacowane bo generalnie takie nie bywają.
    Bywają takie 8x18. A może jest specyficzna konstrukcja i są wymagane 24x18 ?
    Tego nie wiesz bo nie znasz się.
    2. ławy ulegną ścinaniu - masz na myśli beton w ławach czy grunt pod ławami?
    Jakiej szerokości ławy masz na myśli?
    4. strop też umiesz liczyć?
    5. Marnujesz się na tych budowach.
    6. o waleniu w cepa szkoda się rozpisywać

    Kto i co ma za Ciebie tłumaczyć?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #784

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Uwaga
    1. krokwie 24x12 pewnie są przeszacowane bo generalnie takie nie bywają.
    Bywają takie 8x18. A może jest specyficzna konstrukcja i są wymagane 24x18 ?
    Tego nie wiesz bo nie znasz się.
    2. ławy ulegną ścinaniu - masz na myśli beton w ławach czy grunt pod ławami?
    Jakiej szerokości ławy masz na myśli?
    4. strop też umiesz liczyć?
    5. Marnujesz się na tych budowach.
    6. o waleniu w cepa szkoda się rozpisywać

    Kto i co ma za Ciebie tłumaczyć?
    80 cm koleżanko, na 60 wysokie
    uwaga ! odróżnij ławę o zbrojeniu konstrukcyjnym od ławy żelbetowej

    jakie warunki geotechniczne ? rajskie.


  5. #785

    Domyślnie

    @zyhu
    Tak się ekscytujesz Szwajcaria. Tylko kilka szczegółów pomijasz.
    1. Kraje zachodnie są bogatsze od Polski. Żadna to nowina. Szwajcaria jest z nich wszystkich chyba najbogatsza
    2. Zurych i Zurych. To najdroższe miasto Szwajcarii i jedno z droższych na świecie. Jest to przykład zupełnie niereprezentatywny w Twoich przykładach. Normalne, że wielu Szwajcarow nie stać na dom, czy mieszkanie w Zurychu. Na takiej samej zasadzie wielu tu na forum buduje się pod dużymi miastami w Polsce, bo za takie same pieniądze w mieście mogliby sobie pozwolić na znacznie mnie.
    3. Nie dalej jak w zeszłym roku zastanawiałem się nad podjęciem pracy w Zurychu jako programista w ichnim banku (mam kredyt w Polsce, ale mnie to nie trzyma). Zrezygnowałem. Wiesz dlaczego? Bo mam małe dziecko i w tym momencie niepracujaca żonę. Jeśli 2 osoby tam mają pracę i nie maja dzieci, to ma się kupę kasy. A jeśli tylko jedna, a w sumie 3 na utrzymaniu, to to nie wygląda tak różowo. Pensja owszem wysoka. Ale dla wszystkich członków rodziny trzeba wykupić ubezpieczenie zdrowotne. A to spory koszt. Jeśliby żona chciała tam do pracy, to dla dziecka żłobek lub później przedszkole za drobne 2700-3000 franków. No żona musiałaby sporo tam zarabiać. Tam to standard W Zurychu, że tyle kosztuje zlobek/przedszkole.. Bardzo wysokie zarobki, ale też bardzo wysokie koszty życia. Wiele Szwajcarek rezygnuje z pracy po urodzeniu dziecka, bo nie zarabiają tyle, by opłacało się dawać latorosl do zlobka/przedszkola.
    Owszem, ich walutą ma dużą siłę nabywczą. Przeciętne małżeństwo tam może sobie pozwolić na znacznie więcej niż przeciętne małżeństwo u nas. Ale to nie jest tak, że mając na utrzymaniu żonę i dziecko i dobrze tam zarabiając dorobiłbym się jakichś astronomicznych pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 18-11-2019 o 22:17

  6. #786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    80 cm koleżanko, na 60 wysokie
    uwaga ! odróżnij ławę o zbrojeniu konstrukcyjnym od ławy żelbetowej

    jakie warunki geotechniczne ? rajskie.

    Ława b x h = 80cm x 60cm.
    Płytkie odwierty.
    Wysokie ławy ale nigdzie nie napisałeś pod co te ławy które kwestionujesz Koleżanko!
    Nic mi nie mówi 120m3 betonu skoro nie piszesz co z tego betonu wykonano...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Racja. Do dupy. Ale w 5 lat zarobię na kolejny dom spełniając marzenie żony o powrocie w rodzinne strony. Czy to na prawdę jest takie "do dupy"?
    Kwestia jedynie tego, czy to tylko 5 lat, czy aż 5.
    Jak dalmnie nieakceptowalne.

    Nudne to się robi
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #788

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    nikt nie bierze w szwajcarii kredytu na dom \ mieszkanie bo nikt nie jest głupi i nikt nie żyje 150 lat

    takie coś jak porsche cayen to jak psikawka mojego syna

    nie widziałem nikogo w zurichu przygnębionego, że nie ma swojego własnego M

    nauczcie ich tego ! jak was bombardowali, oni pili grzańce. watykan czuwał.

    oni żyją, WY płacicie ich bankom i zarządcom raty. 1000 km... to się w pale nie mieści.

    kocham moją ojczyznę do momentu jak nie wyjechałem na zachód.

    kocham, ale nienawidzę
    Co Ty pierniczysz o tej Szwajcarii. Zachłysnąłeś się zachodem w TV, nie mając o nim pojęcia. W Szwajcarii bywałem często, nawet mieszkanie miałem firmowe, w pobliżu jeziora bodeńskiego. To co piszesz to bzdury. Widzisz tylko jedną stronę medalu i to nawet ta nie pokrywa się z prawdą. Jesteś trollem i wg mnie nigdy w Szwajcarii nie byłeś.

    A co do reszty, to porównujcie Polskę do zachodu Europy, czyli do jednych z najbogatszych krajów świata. Zapominacie, gdzie byliśmy jeszcze 50 lat temu? Jesteśmy bardzo pracowitym narodem. Za parę lat nasz poziom życia zrówna się z Włochami i Hiszpanią. Portugalię w mojej ocenie już dogoniliśmy. Przecież nie tak dawno, o tym mogliśmy tylko marzyć.

    I to dobrze, że ludzie chcą mieć coś swojego, nawet kosztem ryzyka kredytowego. Przecież banki, nie będą Wam tych mieszkań masowo zabierać, bo raz, że w kryzysie i tak byłyby dla nich bezwartościowe. Inna sprawa, że ludzie wtedy wyszliby by na ulicę i ów banki spalili
    Taki kryzys dotknąłby każdego i tych z kredytami i tych bez.

  9. #789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Najłatwiejszy zarobek to podejść do pierwszego lepszego bezdomnego i dostaniesz maybacha.


    Teraz tylko debile jeżdża do Szwajcari wystarczy iść na dwożec po samochód potem go spieniężyć. Proste?

    Ja byłem nad polski morzem to a to tak jakby dla Was dalej niż hongkong
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #790
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    po sposobie pisania, albo troll albo debil
    Ja być nad polski morze, to byc dalej niż honkong w moim kajen z poftier

  11. #791
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Cytat Napisał casual Zobacz post
    wcześniej pisałeś, że mieszkając kilka lat z rodzicami odłożyłeś na pierwsze mieszkanie. Nie każdy ma tak dobrze.
    Ogólnie wiecie, że Polacy nie spłacają kredytów 30-35 lat?
    Średni okres spłaty to ok. 13.
    https://forsal.pl/artykuly/1208841,p...-w-13-lat.html
    Statystyki te bardzo zanizają osoby ktore biora kredyt "na chwile" sprzedają mieszkanie lub inną nieruchomość po zakonczeniu budowy i splacają cały kredyt.

  12. #792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    po sposobie pisania, albo troll albo debil
    Ja być nad polski morze, to byc dalej niż honkong w moim kajen z poftier
    Dla człowieka oszczednego dalej do sąsiedniego miasta niż dla rozrzutnego do honggkongu czy innego wypiździewa.

    Czy li dla ciebie ja już byłem jednym zpierwszych kosmicznych turystów.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    czy li dla Cie bie jes s t em kos micz ny m Turyst Tom

  14. #794
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Wg tego to wszyscy z tego forum żyjemy jak królowie
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tak...u-7774427.html
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #795

    Domyślnie

    Trochę nie rozumiem ...

    Jak tak cudowne są zarobki w PL , ludzie tak cudownie zarabiają , to przecież koszty budowy i koszty usług są mało istotne bo każdego na to stać ...
    Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca ...

    Jak tak jest cudownie to czemu jest tylko rozpoczętych budów które stoją latami i nic się nie dzieje , czemu jest kącik "samorobów" , czemu ludzie sami wiele rzeczy robią , po co kredyty jak tak cudownie zarabiają ? Czemu jeżdzą samochodami kilkunasto (kilkudziesieciuoletnimi) jak nowe piękne są w salonach , czemu są lumpeksy jak tyle sklepów z markową odzieżą ?

    Jak tak cudownie w PL się zarabia to czemu kilka milionów Polaków wyjechało za granice za pracą ?

    Czemu ludzie rzucają sie na różne promocje "jedzeniowe" jak tyle mają kasy ???

    Wielu tutaj widzę żyje w "matrixie" i zupełnie innej rzeczywistości , albo za dużo ogląda TVP
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-11-2019 o 12:27
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Trochę nie rozumie ...

    Jak tak cudowne są zarobki w PL , ludzie tak cudownie zarabiają , to przecież koszty budowy i koszty usług są mało istotne bo każdego na to stać ...
    Normalnie kraina mlekiem i miodem płynąca ...

    Jak tak jest cudownie to czemu jest tylko rozpoczętych budów które stoją latami i nic się nie dzieje , czemu jest kącik "samorobów" , czemu ludzie sami wiele rzeczy robią , po co kredyty jak tak cudownie zarabiają ? Czemu jeżdzą samochodami kilkunasto (kilkudziesieciuoletnimi) jak nowe piękne są w salonach , czemu są lumpeksy jak tyle sklepów z markową odzieżą ?

    Jak tak cudownie w PL się zarabia to czemu kilka milionów Polaków wyjechało za granice za pracą ?

    Czemu ludzie rzucają sie na różne promocje "jedzeniowe" jak tyle mają kasy ???

    Wielu tutaj widzę żyje w "matrixie" i zupełnie innej rzeczywistości , albo za dużo ogląda TVP
    Ja wiele z tych żeeczyvrobię bo poco przepłacać.
    Poco zmienić coś co jest dobre, poco kupować drożej żarcie jak można taniej, samochód jeżdi , poco markowe szamty jak niemarkowe też grzeją dupe wiec po co??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #797
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To znaczy że młodzi żyją na koszt rodziców / teściów.
    Czyli ktoś na nich pracuje. To nie jest uczciwe że Rodzice / Teściowe składają się na budowę domu a Młodzi później powiedzą że sami wybudowali odejmując sobie od ust.
    Masz rację, to to torchę hipokryzja tak twierdzić.

    Ale... Tak właśnie buduje się zasobność społeczeństwa. Pokoleniowa akumulacja kapitału!

    Tylko nieliczni idą od zera do bohatera. Bo nawet ci, co sami zdobyli dobry zawód i dobrą fuchę co pozwala zarabiać 10k PLN i więcej miesięcznie, osiągnęli to, bo ktoś (rodzice) wcześniej zainwestował w ich wychowanie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  18. #798
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja wiele z tych żeeczyvrobię bo poco przepłacać.
    Poco zmienić coś co jest dobre, poco kupować drożej żarcie jak można taniej, samochód jeżdi , poco markowe szamty jak niemarkowe też grzeją dupe wiec po co??
    po co ci dom skoro karton pod mostem tez grzeje w dupe? Po co jesz mortadele jak mozesz isc sie najesc trawy na pastwisku, po co w ogole sie ubierasz w szmaty skoro mozesz sie przepasac listkiem łopianu ?

  19. #799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja wiele z tych żeeczyvrobię bo poco przepłacać.
    Poco zmienić coś co jest dobre, poco kupować drożej żarcie jak można taniej, samochód jeżdi , poco markowe szamty jak niemarkowe też grzeją dupe wiec po co??
    Jestem tego samego zdania co Ty , no niestety ten post kaszpira to takie gorzkie żale PRlowskiego PGR-owca który wytrzeźwiał bo mu się 500+ skończyło.

  20. #800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    po co ci dom skoro karton pod mostem tez grzeje w dupe? Po co jesz mortadele jak mozesz isc sie najesc trawy na pastwisku, po co w ogole sie ubierasz w szmaty skoro mozesz sie przepasac listkiem łopianu ?
    Ponieważ pewne żeczy so niezbędne do przetrwania a z niektórych bez powodu nie można obinać jakościponieważ skutkuje to skróceniem życia.
    Nie jem mortadeli. AAle jednenie jet umnie tylko z promocji lub własne. To ajka metka jest przy ubraniu jest nie istotne. Samochód tani tez spełni swoje zadanie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 40 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony