dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 61
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1212
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    czy nie dziwi Was fakt, że w złotówkach kredytu nam nie przyznano a we frankach jakoś się udało?
    Różnica w oprocentowaniu. WIBOR w 2008 r grubo przekroczył 6% a LIBOR nawet się nie zbliżył do 3%. Do tego marża na walutowym była dużo niższa (pewnie w kalkulacji zysku liczyli sobie spread walutowy, bo wymagali przecież spłat w złotówkach i sami przeliczali po swoim kursie, dopiero potem ustawa wymusiła możliwość spłaty w walucie kupionej gdzie indziej). Więc jak taki kredyt złotówkowy był na 8% a CHF ze 4%, to rata kredytu na 400K zł na 30 lat w złotówkach była 2935zł a "w CHF" 1910. Jest różnica z której wynikało, że bank w wielu przypadkach oceniał, że na ratę 3K Cię nie stać, ale na 2K owszem, i w walucie Ci damy. I to była też prawda, że w sumie walutowcy wpłacili w zdecydowanej większości przypadków mniej pieniędzy, niż gdyby wzięli kredyt w PLN.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    11 lat temu zakup mieszkania traktowałem tylko i wyłącznie jako inwestycje. Nie małe pieniądze trzeba było wyłożyć by owy kredyt wówczas uzyskać. Mieszkanie kupiłem pod wynajem. Nie żalę się nad swoją osobą bardziej myślę o osobach, które w tym samym czasie dzięki kredytowi w walucie spełniły swoje marzenia i wciąż spłacają rosnący kredyt inwestycji,
    Jeśli chodzi o ratę to w moim przypadku decydującym aspektem nie był fakt wysokości zarobków.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 09-11-2019 o 21:45 Powód: Literówka
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    @Tomaszs131
    Ja nie mówię, że Was nie wydymali, tylko, że daliście się wydymać na własne życzenie. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Ty nie wypijesz tym razem. Może następnym.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Moją deską ratunku było zaciskanie pasa i wcześniejsze spłacanie kredytu.W sumie nie narzekam.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    No i bardzo dobrze. Oby tak dalej.
    Bez tych franków rzecz jasna

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Oczywiście, że kredyt w walucie to ryzyko. Tylko w roku 2008 gdy ja brałem kredyt na mieszkanie, żaden Bank
    w złotówkach nie chciał mi go dać. Co najdziwniejsze we frankach wówczas nie było najmniejszego problemu. Wcale się nie żalę, przedstawiam sytuacje jaka wtedy w moim przypadku miała miejsce. Przedstawić sytuację trochę z innej strony, czy nie dziwi Was fakt, że w złotówkach kredytu nam nie przyznano a we frankach jakoś się udało?
    Brałem kredyt w 2009 , też jedyna opcja to były franki. Zdolność w zł była jakaś za mała. Nie żalę się.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    A mi nie chcieli dać we frankach ach ten znajomy pośrednik finansowy..... ,,bierz w tej walucie w której zarabiasz".

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    11 lat temu zakup mieszkania traktowałem tylko i wyłącznie jako inwestycje. Nie małe pieniądze trzeba było wyłożyć by owy kredyt wówczas uzyskać. Mieszkanie kupiłem pod wynajem. Nie żalę się nad swoją osobą bardziej myślę o osobach, które w tym samym czasie dzięki kredytowi w walucie spełniły swoje marzenia i wciąż spłacają rosnący kredyt inwestycji,
    Jeśli chodzi o ratę to w moim przypadku decydującym aspektem nie był fakt wysokości zarobków.
    widzisz, zobacz jak to społeczeństwo jest wytresowane

    spełniali swoje marzenia, a teraz płacą narastający dług i mają podbramkową sytuację. więc o jakim marzeniu mówisz ?
    budzenia się o 1:00 w nocy z potami, czy komornik nie będzie stał pod drzwiami w 1, 2, 5, 7, 17, 23, 33, 35 roku spłacania ? czy moje nerki jeszcze będą funkcjonować i kto wyżywi moje dzieci ?

    takie marzenia ? system świetnie szkoli przyszłych niewolników. świetnie.

    a teraz takie pytanie. bo widzę, że bez kredytu się trzepiecie jak ryby w siatce. Co się stanie, jak osoba pojdzie do banku jednego drugiego i nikt jej nie da kredytu. czy taka osoba traci sens istnienia ? no bo nie ma swojego M ? dlaczego kiedyś ludzie nie mieli takich dylematów ?

    to bez kredytu już nie ma sensu życia ?

    indoktrynacja poziom master

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    A mi nie chcieli dać we frankach ach ten znajomy pośrednik finansowy..... ,,bierz w tej walucie w której zarabiasz".
    Jeden ma znajomego doradce kredytów inny kierownika budowy itd.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    spełniali swoje marzenia, a teraz płacą narastający dług i mają podbramkową sytuację. więc o jakim marzeniu mówisz ?
    A może pójdą do sądu i okaże się, że kredyt mieli oprocentowany 0% (dokładniej to umowa nieważna i strony mają sobie zwrócić, co świadczyły)?

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    Co się stanie, jak osoba pojdzie do banku jednego drugiego i nikt jej nie da kredytu. czy taka osoba traci sens istnienia ?
    Pójdzie do Tomasza i będzie mu płaciła 1500zł za najem, zamiast 1500zł raty kredytu. Różnica taka, że za 30 lat nie będzie miała ani mieszkania, ani pieniędzy. Gdyby spłacała kredyt miałaby wtedy mieszkanie nieobciążone hipoteką.
    Albo dalej będzie mieszkała z rodzicami i usamodzielni się dopiero jak umrą i odziedziczy mieszkanie.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    A mi nie chcieli dać we frankach ach ten znajomy pośrednik finansowy..... ,,bierz w tej walucie w której zarabiasz".
    Fakt, nie zarabiałem w złotówkach.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Teraz nie ma co gdybać. Gdyby każdy wiedział co będzie to by nic nie było . Nie ma co martwić się o tych co chcą a nie mają pieniędzy. Są dwie opcje,albo sobie poradzą,albo ktoś kupi coś za psi grosz . Co do tych sprzątaczek itp osób to nieraz bywa tak,że ta sprzątaczka ma łebskiego faceta , który to ogarnia ,bo ma kasę zarobioną w ...no właśnie w jakiś tam sposób. Życie wszystko pokaże. Jak to mówi mój kolega jak dają trzeba brać...bo ja wiem ile jeszcze pożyję ? Też dobry sposób na życie

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    widzisz, zobacz jak to społeczeństwo jest wytresowane

    spełniali swoje marzenia, a teraz płacą narastający dług i mają podbramkową sytuację. więc o jakim marzeniu mówisz ?
    budzenia się o 1:00 w nocy z potami, czy komornik nie będzie stał pod drzwiami w 1, 2, 5, 7, 17, 23, 33, 35 roku spłacania ? czy moje nerki jeszcze będą funkcjonować i kto wyżywi moje dzieci ?

    takie marzenia ? system świetnie szkoli przyszłych niewolników. świetnie.

    a teraz takie pytanie. bo widzę, że bez kredytu się trzepiecie jak ryby w siatce. Co się stanie, jak osoba pojdzie do banku jednego drugiego i nikt jej nie da kredytu. czy taka osoba traci sens istnienia ? no bo nie ma swojego M ? dlaczego kiedyś ludzie nie mieli takich dylematów ?

    to bez kredytu już nie ma sensu życia ?

    indoktrynacja poziom master
    Tu masz rację że styl życia to coraz częsciej tandetna fasada za którą są tylko kredyty. Ostatni w 90 rocznicę wybuchu wielkiego kryzysu, ktoś mądry napisał że 64% obecnych Amerykanów ma wartość majątku netto czyli po odjęciu wszelkich kredytów na poziomie 20 dolarów czyli ok 100 złotych

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    A co w tym dziwnego? Za darmo masz ładne praktycznie nowe znicze tylko wkłady dajesz. Jedna z tych małych rzeczy co nowu jesteś do przodu.

    Pamiętam jak byłem mały i za komouny ojciec rozpuszczał wosk i sam robił znicze na WS
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post

    pal licho gościa, co ma kredyty ale ma zarobki 50 k miesięcznie, jeździ sobie lexiem za 600 000... ma z czego spłacać - puki ma

    .
    Poco mu kredyt odwali na bieżąco
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    ja się nie martwię o zarobki sprzątaczki, bożesz mój, daj jej 100 000 na miesiąc !
    dlaczego mam jej zazdrościć ?

    tylko mam takie doświadczenie życiowe, że jak w 2007 w robocie o giełdzie gadał zenek, halina i malwinka, to uciekałem z akcji gdzie pieprz rośnie. ileż było śmiechu, ileż było szyderstwa... ileż było śmiechu. w 2008 roku pochowali głowy do piasku, ale ja się z nich nie wyśmiewałem, bo ja prosty człowiek jestem.

    teraz, jak widzę, jak szanowne poważane panie konserwujące podłoża płaskie ( szacunek ! ) biorą kredyty na domy, to mnie się - prostemu, normalnemu, skromnemu chłopu - też zapala lampka

    koloru czerwonego
    2007-2008 Fajne lata na studiach dopiero zaczynałęm się bawić Na GPW na samej górce pompowanej bańki kupiłem akcje BIOTONU strata 94% do dzisaj je mam na pamiątkę

    Pędu do kredytów nie mogę pojąć ystarczy poczekać a itak kupisz taniej niż na kredycie.
    Najdroższy kredyt co miałem to na laptopa niecałe 3000 bo raty)% a wychodziło tyle samo co brałbym normalnie jaka nie było 0%
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 10-11-2019 o 06:08
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A
    Albo dalej będzie mieszkała z rodzicami i usamodzielni się dopiero jak umrą i odziedziczy mieszkanie.
    Ja ze swoimi rodzicami mieszkałem a mieszkanie wynajmowałem. Kurna kiedy to było stary się robię
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tu masz rację że styl życia to coraz częsciej tandetna fasada za którą są tylko kredyty. Ostatni w 90 rocznicę wybuchu wielkiego kryzysu, ktoś mądry napisał że 64% obecnych Amerykanów ma wartość majątku netto czyli po odjęciu wszelkich kredytów na poziomie 20 dolarów czyli ok 100 złotych
    To jet ciekawa rzecz ja mam starą Astre a moja wartość netto wydaje mi sie jest przyzwoita a nie jeden gówniarz w wypasionej furze jest grubo pod kreską
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post

    u nas - "ciepłe misie" i dupeczki biorą się za budowanie. a nawet sprzątaczki.
    Czy sprzątaczka może być dupeczką czy to się wyklucza?

    Miś dla dzieci z sierocińca a dupeczka dla mnie najlepszy układ
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 10-11-2019 o 07:54
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Różnica taka, że za 30 lat nie będzie miała ani mieszkania, ani pieniędzy. Gdyby spłacała kredyt miałaby wtedy mieszkanie nieobciążone hipoteką.
    Albo dalej będzie mieszkała z rodzicami i usamodzielni się dopiero jak umrą i odziedziczy mieszkanie.
    czyli świetnie ! 90% szwajcarów, norwegów, szwedów, niemcow, austryjaków są poprostu niedouczeni !

    nic tylko jedź tam z dobrą nowiną, że od setek lat źle żyją, że nic nie zostawią dzieciom, że nie mają własnego M !!!

    szkoda tylko, że mają franków tyle, że im się w kieszeni nie mieszczą, auto zmieniają co 6 miesięcy, a na wakacje jeżdzą częściej niż my zmieniamy skarpetki

    ale widocznie są smutni, bo nie mają własnego M !

    a może poprostu poziom indoktrynacji od 45 roku im tak nie postępował jak nam ?

Strona 3 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony