dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 61
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1212
  1. #841

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    zyhu- widzę, że próbujesz brylować w dyskusji, rozczaruję Cię jednak, że wyjazd za granicę w tych czasach nie imponuje już nikomu. Zachowujesz się jakbyś był jedyną osobą, której udało się wyjechać i teraz ma monopol na zagraniczne opowieści i prawdy objawione. Mogę Cię rozczarować ale wyjechać i wyrobić sobie opinie o emigracji może dziś każdy. Ba, nawet coraz więcej krajan posługuje się językiem obcym i wie co wokół nich się dzieje. Sam zjeździłem kawał świata, mieszkając/ pracując w wielu krajach i opowieści o tym, jaka ta zagranica miodem i mlekiem płynąca, mogą dziś robić wrażenie tylko na osobach które zagranicę widziały tylko w telewizji. Zarobki w rajach którymi jesteś tak zachłyśnięty były przepaścią ale lata temu.

    Rozumiem Twoją ekscytację tym jak żyje się TAM (Zurych przewija się w Twoich wypowiedziach co rusz), sam na początku swojej kariery z wyjazdami byłem zachłyśnięty zarobkami, poziomem życia itd. ale im dalej w las... Szybko okazuje się, że siła nabywcza pieniądza w rajach jest fajna ale w pl, jeśli tam chcesz żyć jak człowiek, nie poszalejesz z oszczędnościami. Wspomnę słowa znajomego z Norwegii który podsumował to niezwykle zręcznie "Korony są dużo warte, ale nie tutaj.".
    Jasne, mielonki, system robota- dom, wynajmowanie jednego pokoju z 4 kolegami pozwala oszczędzić ale czy po to wyjeżdżamy aby stać się dziadami? Niestety, najczęściej tak. Pracując w jednej z firm, zabawna była historia Polaka którego powinęli do szpitala z powodu niedożywienia. Historia z pozoru mało rozrywkowa ale zrobiło się śmiesznie, kiedy inny kolega, mieszkający w jednym mieście z tym wychudzonym pozerem powiedział skąd wzięła się jego choroba. Okazało się, że pan chudy jest typem emigranta który za granicą żyje na skraju nędzy ale w Polsce ma BMW X5, jak tylko przyjeżdża na urlop albo święta, kiedy zabiera kobietę na zakupy, sam siedząc w swoim czaderskim aucie z otwartą szybą, przecież wszyscy muszą go widzieć. Ot taki biznesmen na wyjeździe. Podobne przypadki można mnożyć ale po co? Kiedyś, będąc świeżo po szkole, uważałem, że osoby na emigracji są zaradne i mają fajnie, że nie pracują w Polsce. Kiedy zacząłem wyjeżdżać, karta szybko się odwróciła. Dziś uważam, że wyjazd nie jest powodem do przechwałek, wyjechać może każdy, bez szkoły i kwalifikacji, pracując nawet za minimum w bogatym kraju w Pl można udawać, że jest się kimś. Cenię za to ludzi, którzy dobrze radzą sobie tutaj, mimo wszystkich proroków i narzekaczy robią swoje z dobrym skutkiem.

    Z Twoich wypowiedzi wynika, że nie do końca taki z Ciebie Szwajcar jak byś chciał, raczej pracownik na kontraktach jeżdżący od prawa do lewa za groszem- taka to wolność w której masz dzień na spakowanie walizy i wyjazd tam gdzie ktoś Ci wskaże. Rozumiem Twoją awersję do wszystkiego co związane z kredytem i pieniędzmi pożyczonymi itd. Poznałem kilku kontraktowców którzy mieli identyczny tok rozumowania- w pewnym wieku uświadomili sobie, że czas który przepracowali na kontrakcie (nomen omen kontrakt to umowa śmieciowa), nie daje im nic poza gotówką tu i teraz. Nie mieli zapewnionych emerytur, ubezpieczeń, zdolności kredytowej również.

    Kredyt (poza konsumpcyjnym), traktowany jako narzędzie a nie cel nie ma w sobie niczego złego. Jeśli dzięki pieniądzom z banku możemy inwestować, rozwijać się, optymalizować koszty czy zarabiać to co w tym złego? Świat się zmienia i trwanie w przekonaniu "jak ja swoimi rencyma zarobię to wiem, że moje", trochę się zdezaktualizowało. Co do kredytów na cele mieszkaniowe- jest to najważniejsza z potrzeb rodziny, każda sytuacja jest inna i nie każdy może siedzieć do 50 roku życia kątem u cioci i ciułać na swój kawałek podłogi.

    Pojawiła się dyskusja na temat, że jeśli nie stać kogoś na dom, niech kupuje mieszkanie. Pojawili się herosi którzy załatwiają mieszkania 60m2 za 200 tyś, inni mają na pęczki mieszkań za 2 tyś za metr. Sugerujecie się chyba cenami na byłym pegeerze w walącej się ruinie. W ubiegłym tygodniu, mój znajomy kupił mieszkanie w deweloperce za 5,5 tyś od metra, miasto średniej wielkości. W większych miastach, mieszkania w tej cenie sprzedają się błyskawicznie, ceny transakcyjne są dużo wyższe niż rzeczone 5,5 tyś.

    Oszczędzanie gotówki- gratuluję rozeznania. Poczytajcie trochę o inflacji, szacuje się, że Polacy w skarpecie trzymają łącznie 800mld zł, zakładając optymistyczną inflację, stracili w ciągu roku 20 mld. Biorąc pod uwagę rokowania inflacyjne, za 10 lat każda oszczędzona złotówka będzie warta 78 groszy. W oszczędzaniu nie ma nic złego ale zadbajcie przy tym o ochronę swojego kapitału. Nieruchomości (w przeciwieństwie do makulatury) opierają się inflacji, wyobraźmy sobie 100 letnią kamienicę- ktoś zarabia na niej od wieku. Ile warte są pieniądze które ktoś oszczędził 100 lat temu?

    Straszenie jeden drugiego "a bo jak mi kto nie zapłaci", "w Uwadze było, że ktoś miał problem z lokatorami", "a bo mi mieszkanie zniszczą" są ślepą uliczką. Kapitał ma pracować na nas, nie na odwrót. W tej chwili mam nie jedną czy dwie osoby którym wynajmuje. Mam kilkudziesięciu lokatorów i ani jednej przygody z brakiem płatności. Jasne, zdarzały się incydenty z uszkodzeniami sprzętów ale na to też są sposoby. Strach i forumowe mądrości bardziej szkodzą niż pomagają.

    PS. Co do szczęśliwych i uśmiechniętych Szwajcarów. Im bardziej rozwinięte społeczeństwo, tym większy problem i rozprzestrzeniającą się depresją. Nie są to moje subiektywne odczucia tylko wyniki badań. Polska jest znacznie poniżej średniej Europejskiej.
    PS 2. Odsetek samobójstw na 100 tyś mieszkańców, jest w Szwajcarii znacznie wyższy niż w Polsce.

    PS 3. Polska nie jest fajnym krajem do życia ale pamiętajmy, że każdy kraj ma swoje demony a ceny nieruchomości w całej Europie są ogromne, więcej zarobisz, zapłacisz odpowiednio więcej.
    dobrze, że się odezwałeś...jakiś głos normalności! BRAWO, podpisuję się pod tym rękami i nogami!

    niestety to forum zostało zabite albo przez emigrantów co teraz w internecie wypisują jak to super jest na emigracji a biedne polaczki pracują za miskę ryżu...co jest jedynie ich chorą wizją bo wyjechali z jakiegoś zadupia a druga grupa to maniacy oszczędności,wyciągający fanty ze śmieci.
    no i trzecia grupa, "eko" oszołomów...a merytorycznych wypowiedzi tyle co nic.

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrick99 Zobacz post
    emigrantów co teraz w internecie wypisują jak to super jest na emigracji a biedne polaczki pracują za miskę ryżu
    Jako wyjechani z zadupia, odnosimy się tylko do najniższej krajowej... teraz rozumiecie?...

    Na emigracji też nie ma lekko - trzeba tyrać, Za najniższą tam kupisz 7 a nie 2 litry paliwa, ale to nie ma dla was znaczenia, prawda?
    Zamiast 12 kWh za godzinę pracy, tam kupisz ponad 50 kWh, ale to nie jest najważniejsze.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	9,6 KB
ID:	437352

    A podwyżki czekają...

    Najgorsza w Polsce jest niska kultura polityczna, społeczna i ten ocean nienawiści.
    Niedawno Policja zabiła w Koninie młodego człowieka.
    Ponoć był dillerem, ponoć to czy tamto.
    Wystarczy jednak wejść na jakikolwiek portal i poczytać nienawistne komentarze.
    Tam oni się cieszą, że zastrzelono człowieka.
    Furia i nienawiść w Polakach aż kipi.
    Czy to nie z biedy i upokorzeń serwowanych przez system?
    W stadzie w którym kurczą się zasoby, słychać głównie warczenie.
    Skąd ta nienawiść?

    Za to wszystko przyjdzie wam zapłacić. Już płacicie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	7,8 KB
ID:	437351  
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 22-11-2019 o 13:13

  3. #843
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Podaj mu konkretną ofertę od a do z...
    Wszystko wskazuje na to, że biedactwo nie umie czytać ze zrozumieniem.

    Już wystarczająco dużo informacji na temat leasingu tu podałem.
    Mądrej głowie dość po słowie...

    Teraz czekamy na Twoje wyliczenia. Może "wykrztałcony" Värmepumpsägare też dorzuci swoje trzy grosze?

    Co byście nie napisali to w Polsce praktycznie za wszystko płacicie drożej.
    Bida, panie, bida... Była, jest i będzie.

    Pewnie stąd taki jazgot na forum - uderz w stół, a nożyce się odezwą.
    To dlatego tak się pieklicie, biedacy Europy...

    PS Värmepumpsägare, "wykrztałcony" człowieku, sam sobie znajdź potrzebne informacje.
    Nawet gdybyś je znalazł, to nie uwierzysz. Polska bieda zbyt przytłacza ciasne biedoty umysły.
    Wszystko wskazuje, że nie jesteś człowiekiem z kulturą wypowiedzi.
    Wszystko wskazuje że nie jesteś wystarczająco wykształcony.
    U Ciebie "Bida, panie, bida... Była, jest i będzie" i z wykształceniem i z kulturą.

    Poczytaj poniższy wpis piotr_bzyk i doucz się.
    Doucz się wszystkiego.

    Cytat Napisał piotr_bzyk Zobacz post
    zyhu- widzę, że próbujesz brylować w dyskusji, rozczaruję Cię jednak, że wyjazd za granicę w tych czasach nie imponuje już nikomu. Zachowujesz się jakbyś był jedyną osobą, której udało się wyjechać i teraz ma monopol na zagraniczne opowieści i prawdy objawione. Mogę Cię rozczarować ale wyjechać i wyrobić sobie opinie o emigracji może dziś każdy. Ba, nawet coraz więcej krajan posługuje się językiem obcym i wie co wokół nich się dzieje. Sam zjeździłem kawał świata, mieszkając/ pracując w wielu krajach i opowieści o tym, jaka ta zagranica miodem i mlekiem płynąca, mogą dziś robić wrażenie tylko na osobach które zagranicę widziały tylko w telewizji. Zarobki w rajach którymi jesteś tak zachłyśnięty były przepaścią ale lata temu.

    Rozumiem Twoją ekscytację tym jak żyje się TAM (Zurych przewija się w Twoich wypowiedziach co rusz), sam na początku swojej kariery z wyjazdami byłem zachłyśnięty zarobkami, poziomem życia itd. ale im dalej w las... Szybko okazuje się, że siła nabywcza pieniądza w rajach jest fajna ale w pl, jeśli tam chcesz żyć jak człowiek, nie poszalejesz z oszczędnościami. Wspomnę słowa znajomego z Norwegii który podsumował to niezwykle zręcznie "Korony są dużo warte, ale nie tutaj.".
    Jasne, mielonki, system robota- dom, wynajmowanie jednego pokoju z 4 kolegami pozwala oszczędzić ale czy po to wyjeżdżamy aby stać się dziadami? Niestety, najczęściej tak. Pracując w jednej z firm, zabawna była historia Polaka którego powinęli do szpitala z powodu niedożywienia. Historia z pozoru mało rozrywkowa ale zrobiło się śmiesznie, kiedy inny kolega, mieszkający w jednym mieście z tym wychudzonym pozerem powiedział skąd wzięła się jego choroba. Okazało się, że pan chudy jest typem emigranta który za granicą żyje na skraju nędzy ale w Polsce ma BMW X5, jak tylko przyjeżdża na urlop albo święta, kiedy zabiera kobietę na zakupy, sam siedząc w swoim czaderskim aucie z otwartą szybą, przecież wszyscy muszą go widzieć. Ot taki biznesmen na wyjeździe. Podobne przypadki można mnożyć ale po co? Kiedyś, będąc świeżo po szkole, uważałem, że osoby na emigracji są zaradne i mają fajnie, że nie pracują w Polsce. Kiedy zacząłem wyjeżdżać, karta szybko się odwróciła. Dziś uważam, że wyjazd nie jest powodem do przechwałek, wyjechać może każdy, bez szkoły i kwalifikacji, pracując nawet za minimum w bogatym kraju w Pl można udawać, że jest się kimś. Cenię za to ludzi, którzy dobrze radzą sobie tutaj, mimo wszystkich proroków i narzekaczy robią swoje z dobrym skutkiem.

    Z Twoich wypowiedzi wynika, że nie do końca taki z Ciebie Szwajcar jak byś chciał, raczej pracownik na kontraktach jeżdżący od prawa do lewa za groszem- taka to wolność w której masz dzień na spakowanie walizy i wyjazd tam gdzie ktoś Ci wskaże. Rozumiem Twoją awersję do wszystkiego co związane z kredytem i pieniędzmi pożyczonymi itd. Poznałem kilku kontraktowców którzy mieli identyczny tok rozumowania- w pewnym wieku uświadomili sobie, że czas który przepracowali na kontrakcie (nomen omen kontrakt to umowa śmieciowa), nie daje im nic poza gotówką tu i teraz. Nie mieli zapewnionych emerytur, ubezpieczeń, zdolności kredytowej również.

    Kredyt (poza konsumpcyjnym), traktowany jako narzędzie a nie cel nie ma w sobie niczego złego. Jeśli dzięki pieniądzom z banku możemy inwestować, rozwijać się, optymalizować koszty czy zarabiać to co w tym złego? Świat się zmienia i trwanie w przekonaniu "jak ja swoimi rencyma zarobię to wiem, że moje", trochę się zdezaktualizowało. Co do kredytów na cele mieszkaniowe- jest to najważniejsza z potrzeb rodziny, każda sytuacja jest inna i nie każdy może siedzieć do 50 roku życia kątem u cioci i ciułać na swój kawałek podłogi.

    Pojawiła się dyskusja na temat, że jeśli nie stać kogoś na dom, niech kupuje mieszkanie. Pojawili się herosi którzy załatwiają mieszkania 60m2 za 200 tyś, inni mają na pęczki mieszkań za 2 tyś za metr. Sugerujecie się chyba cenami na byłym pegeerze w walącej się ruinie. W ubiegłym tygodniu, mój znajomy kupił mieszkanie w deweloperce za 5,5 tyś od metra, miasto średniej wielkości. W większych miastach, mieszkania w tej cenie sprzedają się błyskawicznie, ceny transakcyjne są dużo wyższe niż rzeczone 5,5 tyś.

    Oszczędzanie gotówki- gratuluję rozeznania. Poczytajcie trochę o inflacji, szacuje się, że Polacy w skarpecie trzymają łącznie 800mld zł, zakładając optymistyczną inflację, stracili w ciągu roku 20 mld. Biorąc pod uwagę rokowania inflacyjne, za 10 lat każda oszczędzona złotówka będzie warta 78 groszy. W oszczędzaniu nie ma nic złego ale zadbajcie przy tym o ochronę swojego kapitału. Nieruchomości (w przeciwieństwie do makulatury) opierają się inflacji, wyobraźmy sobie 100 letnią kamienicę- ktoś zarabia na niej od wieku. Ile warte są pieniądze które ktoś oszczędził 100 lat temu?

    Straszenie jeden drugiego "a bo jak mi kto nie zapłaci", "w Uwadze było, że ktoś miał problem z lokatorami", "a bo mi mieszkanie zniszczą" są ślepą uliczką. Kapitał ma pracować na nas, nie na odwrót. W tej chwili mam nie jedną czy dwie osoby którym wynajmuje. Mam kilkudziesięciu lokatorów i ani jednej przygody z brakiem płatności. Jasne, zdarzały się incydenty z uszkodzeniami sprzętów ale na to też są sposoby. Strach i forumowe mądrości bardziej szkodzą niż pomagają.

    PS. Co do szczęśliwych i uśmiechniętych Szwajcarów. Im bardziej rozwinięte społeczeństwo, tym większy problem i rozprzestrzeniającą się depresją. Nie są to moje subiektywne odczucia tylko wyniki badań. Polska jest znacznie poniżej średniej Europejskiej.
    PS 2. Odsetek samobójstw na 100 tyś mieszkańców, jest w Szwajcarii znacznie wyższy niż w Polsce.

    PS 3. Polska nie jest fajnym krajem do życia ale pamiętajmy, że każdy kraj ma swoje demony a ceny nieruchomości w całej Europie są ogromne, więcej zarobisz, zapłacisz odpowiednio więcej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #844
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post

    Najgorsza w Polsce jest niska kultura polityczna, społeczna i ten ocean nienawiści.

    Wystarczy jednak wejść na jakikolwiek portal i poczytać nienawistne komentarze.
    .
    .
    .
    .

    Za to wszystko przyjdzie wam zapłacić. Już płacicie.
    Jesteś tym co czytasz, no skąd w ludziach ta nienawiść, ciekawe

  5. #845
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Jako wyjechani z zadupia, odnosimy się tylko do najniższej krajowej... teraz rozumiecie?...

    Na emigracji też nie ma lekko - trzeba tyrać, Za najniższą tam kupisz 7 a nie 2 litry paliwa, ale to nie ma dla was znaczenia, prawda?
    Zamiast 12 kWh za godzinę pracy, tam kupisz 50 kWh, ale to nie jest najważniejsze.

    Najgorsza w Polsce jest niska kultura polityczna, społeczna i ten ocean nienawiści.
    Niedawno Policja zabiła w Koninie młodego człowieka.
    Ponoć był dillerem, ponoć to czy tamto.
    Wystarczy jednak wejść na jakikolwiek portal i poczytać nienawistne komentarze.
    Tam oni się cieszą, że zastrzelono człowieka.
    Furia i nienawiść w Polakach aż kipi.
    Czy to nie z biedy i upokorzeń serwowanych przez system?
    Skąd ta nienawiść?
    To jest niestety natura ludzka, wszędzie, na całym świecie, nie tylko w Polsce przecież…
    Rok czasu studiowałam w Hiszpanii. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się (dosyć szybko), że tamtejsza młodzież to strasznie niefajni osobnicy. Na uczelni królował wyścig szczurów. Zero jakiejkolwiek chęci pomocy własnym kolegom. W tym czasie u nas studenci pomagali sobie nawzajem. Współpracowali. Całkiem inna kultura i podejście do kolegów i koleżanek z roku.

    Jedyni sympatyczni i bezinteresownie pomocni Hiszpanie, jakich spotkałam, to byli ludzie starsi. “Nowsze” pokolenia były zaprzeczeniem bezinteresowności.

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Za to wszystko przyjdzie wam zapłacić. Już płacicie.
    Jak widać, sam jesteś tego idealnym przykładem. Furia i nienawiść w tobie aż kipi… Czemu?

  6. #846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    To jest niestety natura ludzka, wszędzie, na całym świecie, nie tylko w Polsce przecież…
    Tak? A na którym zagranicznym forum ogólnokrajowej gazety to widziałeś? Pokażesz?

    Widzę że prawda w oczy kole...

    W Polsce, jak nigdzie w normalnych krajach panuje nienawiść. I chamstwo. I złodziejstwo. I dziadostwo, itd...

    Prawda w oczy kole, co?

    PS Forumowy kolego, czy mógłbyś odnieść się do całości postu, szczególnie do fragmentu o cenach?
    Te ceny pokazują, jakie tu panuje niewolnictwo, a niektórzy zarzucają mi przesadę.
    Młodzi wyjadą, a zostaną urzędnicy skarbówki, emeryci, trochę publiczno/prywatnych biznesmenów i topniejąca resztka wyzyskiwanych Polaków przez Polaków.
    A jakże!
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 22-11-2019 o 13:27

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Najgorsza w Polsce jest niska kultura polityczna, społeczna i ten ocean nienawiści.
    Niedawno Policja zabiła w Koninie młodego człowieka.
    Ponoć był dillerem, ponoć to czy tamto.
    Wystarczy jednak wejść na jakikolwiek portal i poczytać nienawistne komentarze.
    Tam oni się cieszą, że zastrzelono człowieka.
    Furia i nienawiść w Polakach aż kipi.
    Czy to nie z biedy i upokorzeń serwowanych przez system?
    W stadzie w którym kurczą się zasoby, słychać głównie warczenie.
    Skąd ta nienawiść?

    Za to wszystko przyjdzie wam zapłacić. Już płacicie.
    W tych komentarzach jest nienawiść do policji za to że policjant bezzasadnie strzelił i zabił człowieka czy podobne komentarze że dobrze zrobił że zastrzelił?
    Oba typy wpisów są nienawistnymi hejtami nawołującymi do przemocy i do nienawiści..

    Wystarczy poczytać komentarze na FM i tutaj też znajdziesz hejterskie komentarze z byle powodu.
    Ludzie czują się w internecie bezkarni i chętnie i bez powodu wylewają swoje hejterskie wpisy... Wystarczy posiadać odmienne zdanie niż hejter.
    Takie chamstwo szerzy się wszędzie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #848

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Takie chamstwo szerzy się wszędzie.
    Następny naukowiec.
    Dowody: linki do zagranicznych stron internetowych tamtejszych ogólno-krajowych gazet.

    I przestać chrzanić co ślina na język przyniesie. Dowody!

  9. #849

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Następny naukowiec.
    Dowody: linki do zagranicznych stron internetowych tamtejszych ogólno-krajowych gazet.

    I przestać chrzanić co ślina na język przyniesie. Dowody!
    najzwyczajniej w świecie jesteś frustratem na emigracji, wydaje Ci się, że wszyscy w PL maja tak źle jak Ty miałeś a teraz pana boga za nogi złapałeś...nie ośmieszaj się więcej (pisane z małej celowo)
    gdzie tyrasz? w UK? gdzie czarni na ulicach się panoszą a Ty zawsze tam będziesz "others" ? byłem kilka razy, mam też rodzinę w UK, ćzęść po 10 latach wróciła, bo jednak aż tak fajnie nie jest...
    a ja sobie w pl jeżdżę nowym autem, kończę budowę domu, jeżdżę na wakacje kilka razy w roku i jakoś się kręci...ale każdy w PL to biedak i nieudacznik, albo złodziej.
    ahh ta zagranica! sam miód!

    p.s. policja zabija w każdym kraju - poczytaj trochę, dokształć się, zobacz co się dzieje w USA, zobacz jak wygląda Szwecja obecnie i dzielnice do których tamtejsza policja boi się zaglądać, zobacz jak w DE emigranci których tak chętnie sprosili zabijają ludzi maczetami na ulicach...ale to u nas najgorzej zawsze żal mi Ciebie, powodzenia bogaczu na obczyźnie! walcz o funty czy euro i nie daj się! a my jakoś sobie w tej biednej Polsce poradzimy, dobrze, że stać nas na internet, mogę czytać wypowiedzi takich emigrantów i zobaczyć jak to wszędzie indziej jest dobrze...ahhh może to wszystki kiedyś rzucę i też wyjadę, tylko piszcie więcej o zurychu, kajenach, leasingach za dniówki i takie tam, zaraz człowiekowi lepiej!

    aż mi się skecz kabaretu KMN przypomniał o tym jak polak do Holandii wyjechał i w pół roku zapomniał polskich wyrazów

  10. #850
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Następny naukowiec.
    Dowody: linki do zagranicznych stron internetowych tamtejszych ogólno-krajowych gazet.

    I przestać chrzanić co ślina na język przyniesie. Dowody!
    Jako pierwszy, daj proszę przykład

  11. #851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Następny naukowiec.
    Dowody: linki do zagranicznych stron internetowych tamtejszych ogólno-krajowych gazet.

    I przestać chrzanić co ślina na język przyniesie. Dowody!
    To Ty daj te linki.
    Jak pisałem o chamstwie które szerzy się wszędzie, także na FM.

    Następny naukowiec. - masz z tego powodu kompleksy?
    Szanuję ludzi niezależnie od poziomu wykształcenia, zasobności portfela, wykonywanej pracy czy statusu społecznego,
    Braku kultury i szacunku do bliźnich nie szanuję.

    Mieszkam w Polsce i jestem zadowolony mimo, że nie wszystko mi się podoba.
    Nie podoba mi się np. brak kultury prawnej, brak poszanowania prawa, brak kultury wypowiedzi, także wypowiedzi na FM.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To Ty daj te linki.
    Dlaczego ja? Już wiele wkleiłem. Sam nie znajdziesz?
    Widać że nie dajecie rady, więc pozostańmy przy już dostarczonych dowodach.

    Patryck, czy jak Ci tam, bogaczu w nowej furze! A ile KWh w Polsce kupisz?

    Widziałeś zdjęcie, z ceną za kWh, które wkleiłem?

    Tam za godzinę arbajtu kupujesz 50 kWh, a w Polsce z 11, może 12?

    Ależ się wyzyskiwani bronią przed prawdą, buchachachacha.

    Ludu pracujący stolicy! To jak będzie, towarzysze? Pomożecie?

    PS Ludu pracujący, towarzysze, co powiecie o cenach za energię w tym polskim raju?...
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 22-11-2019 o 14:34

  13. #853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Ależ się wyzyskiwani bronią przed prawdą, buchachachacha.
    Masz swoją radość i to się ceni.
    Wylewasz swoją frustrację czy pokazujesz swoją wyższość (wg ciebie) nad bliźnimi w Polsce?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #854

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz swoją radość
    Raczej śmiech przez łzy, że tutaj nikt nie rozumie jak jest okradany przez własny kraj.

    Zamiast tego, próbują tylko znaleźć argumenty typu: "nie jest tak źle...", "tam są czarnuchy", itd...

    Nikt nie rozumie, więc właśnie dlatego tutaj jest jak jest.

  15. #855

    Domyślnie

    Masz jakiś konstruktywny pomysł, czy tak będziesz defetystycznie narzekał?


    "Tak, mam pomysł, może podzielmy ten kraj pomiędzy Niemcy, Czechy i Rosję?
    Wtedy zlikwidujemy ten padół i automatycznie staniemy się bogatymi Niemcami, racjonalnymi Czechami i mocarstwowymi bądź co bądź Rosjanami?"
    Hmm, chyba to już było, i jakoś Polakom wtedy dobrze się nie wiodło, nie stali się bogatsi, a wręcz przeciwnie.

  16. #856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Raczej śmiech przez łzy, że tutaj nikt nie rozumie jak jest okradany przez własny kraj.

    Zamiast tego, próbują tylko znaleźć argumenty typu: "nie jest tak źle...", "tam są czarnuchy", itd...

    Nikt nie rozumie, więc właśnie dlatego tutaj jest jak jest.
    To jest twoje zdanie, że każdy w Polsce jest okradany.
    Nie jesteś jedyny, jest wielu z podobnyn zdaniem jak twoje.
    Na tym FM też.
    Ale żyją z tym i tylko czasami wspominają.
    Niewielu zdecydowało się na wyjazd z Polski.

    Zapisałeś się do FM specjalnie po to aby Nam to uświadomić?

    Może masz rację z tym okradaniem.
    Nie wchodząc w dywagacje natury politycznej, zwolennicy obecnego rządu uważają że poprzedni nas okradał.
    Zwolennicy obecnego rządu, podobno mówią to samo o obecnym rządzie (że też nas okrada) ale przynajmniej dzieli się łupem.

    Możesz wyjaśnić swoje stwierdzenie:
    jest okradany przez własny kraj
    i podać gdzie sa te ukradzione dobra i kto konkretnie "nas okrada"?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Dlaczego ja? Już wiele wkleiłem. Sam nie znajdziesz?
    Widać że nie dajecie rady, więc pozostańmy przy już dostarczonych dowodach.

    Patryck, czy jak Ci tam, bogaczu w nowej furze! A ile KWh w Polsce kupisz?

    Widziałeś zdjęcie, z ceną za kWh, które wkleiłem?

    Tam za godzinę arbajtu kupujesz 50 kWh, a w Polsce z 11, może 12?

    Ależ się wyzyskiwani bronią przed prawdą, buchachachacha.

    Ludu pracujący stolicy! To jak będzie, towarzysze? Pomożecie?

    PS Ludu pracujący, towarzysze, co powiecie o cenach za energię w tym polskim raju?...
    Zależy kogo pytasz. Jedni zazdroszczą Ci tych 50 kWh, inni śmieją się z Ciebie boś biedny. Mam za sobą zarówno temat emigracji, teraz dorabiam się w kraju. Spędziłem kilka ładnych lat zarabiając w różnych krajach i wiesz co? Dziś uważam, że były to lata stracone. Oczywiście, pieniądze zarobione za granica pomogły mi po powrocie do kraju ale nie były niezbędne. Gdybym kilka lat temu miał taką wiedzę jak dziś, rzuciłbym ten zagraniczny miód już dawno.

    Zachowajmy w tym wszystkim rozsądek. Wytykasz komuś jakieś cechy ujemne, kilka postów później sam je pokazujesz. Przecież nie o to w tym wszystkich chodzi. Każdy ma jakieś założenia, cele i dochodzi do nich inną drogą. Dlaczego na siłę chcemy pokazać swoją wyższość? Nie wygrywa ten który za godzinę pracy kupuje w sklepie więcej. Zwycięzcą zawsze będzie ten kto czuje się dobrze ze swoim życiem, nie musząc nikomu udowadniać, słuszności swoich wyborów.

    Staram się wypowiadać w sposób mało zaczepny ale Twój post ma właśnie taki charakter i jeśli mam być zupełnie szczery to coś należy zaznaczyć. Jeśli w Polsce za godzinę kupiłeś 12 kWh, za granicą kupujesz 50 znaczy, że poza walutą w którą zarabiasz, nie zmieniłeś niczego. Jeśli np. ktoś pracuje w Polsce jako magazynier, ma motywacje do nauki lub podnoszenia kwalifikacji i wyjeżdża za granicę jako fachowiec, lekarz czy inżynier- szacunek dla niego. Jeśli jednak ten sam magazynier wyjeżdża za granicę po to żeby z jednego molocha pracować dla innego, jaki jest to sukces? Do takiego wyjazdu wystarczy dowód osobisty, nie potrzeba języka, wykształcenia, ambicji. Zarabiasz 50 kWh w ciągu godziny- oczywistym jest, że nie jesteś ani lekarzem ani inżynierem. Myślę, że wykonujesz słabo płatną pracę. Chwalisz się dobrymi zarobkami które de facto są odbiciem kondycji społecznej, tego, że od lat dane społeczeństwo potrafiło stworzyć na tyle silną gospodarkę, że możesz tyle zarabiać. Nie ma to nic wspólnego z osobistymi osiągnięciami, karierą czy zdolnościami. Nie traktuj tego jako atak, sam do niedawna myślałem podobnie, z czasem to przechodzi.

    W swoim poście masz też dużo racji. Polacy są narodem który daje się golić, pozwalamy sobie robić rzeczy które w innych krajach nie występują. Jesteśmy wyzyskiwani zewsząd, nie wnosząc słowa sprzeciwu. Polska jest krajem pretendującym do miana kraju nowoczesnej Europy ale ustrojowo i mentalnie cały czas jesteśmy dzielnicą Rosji. Ale smęceniem na forum tego nie zmienimy. Ambitni bądź pracowici nawet tutaj potrafią sobie całkiem dobrze radzić. Nie szukajmy problemów tylko starajmy się je rozwiązywać.

  18. #858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Dlaczego ja? Już wiele wkleiłem. Sam nie znajdziesz?
    Widać że nie dajecie rady, więc pozostańmy przy już dostarczonych dowodach.

    Patryck, czy jak Ci tam, bogaczu w nowej furze! A ile KWh w Polsce kupisz?

    Widziałeś zdjęcie, z ceną za kWh, które wkleiłem?

    Tam za godzinę arbajtu kupujesz 50 kWh, a w Polsce z 11, może 12?
    To musisz strasznie słabo zarabiać, skoro (jak sam twierdzisz) utrzymujesz w domu 17,5C...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Tam za godzinę arbajtu kupujesz 50 kWh, a w Polsce z 11, może 12?

    Ależ się wyzyskiwani bronią przed prawdą, buchachachacha.

    Ludu pracujący stolicy! To jak będzie, towarzysze? Pomożecie?

    PS Ludu pracujący, towarzysze, co powiecie o cenach za energię w tym polskim raju?...
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To musisz strasznie słabo zarabiać, skoro (jak sam twierdzisz) utrzymujesz w domu 17,5C...
    Chyba słabo zarabia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post

    Tam za godzinę arbajtu kupujesz 50 kWh, a w Polsce z 11, może 12?
    To moze pochwalisz sie ile kosztuje wynajecie smierdzacego,zagrzybialego flata w Londynie?
    Kazdy kraj ma swoje plusy i minusy.Mowienie ze jeden jest dnem a inny kraj rajem na ziemi to poprostu zwykla manipulacja.

    Ps. Ty naprawde uwazasz ze ludzie zarabiaja
    W PL 6 zl na godzine???Ty tak serio?

Strona 43 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony