dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak znaleźć taki projekt ?

    Wielka prośba o pomoc, bo próbowałem, ale się nie udało (a spędziłem duuuużo czasu na poszukiwania)

    Szukam gotowego projektu jak najbardziej zbliżonego do tego co chciałbym wybudować:
    - prosta bryła - prostokąt (bez wcięć, wykuszy, balkonów, itp.)
    - ok. 12m szerokości (czyli ściana frontowa) z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku
    - ok. 11m długości/głębokości
    - 2 pełne kondygnacje + dach dwuspadowy (kalenica równolegle do ściany frontowej)
    - kąt nachylenia dachu 30-35* (idealnie byłoby 30*)

    Wszystko to co w środku (no może poza schodami) łatwiej będzie zmienić niż przerabiać projekty które znalazłem (lub robić projekt indywidualny)
    Może ktoś coś podobnego budował, albo chociaż szukał i znalazł, albo 'siedzi w tym temacie' zawodowo i wie jak to znaleźć

    Dla znalazcy obiecuję nagrodę - i nie mówię tylko o wpisie/mailu z podziękowaniami

    To co chiałbym mieć wewnątrz (układ i wielkość pomieszczeń) to mniej wiecej coś takiego:
    https://www.archon.pl/projekty-domow...m36320ba961372

    Przy czym 2 pełne piętra i nad nimi dach dwuspadowy jak tutaj:
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-miranda-WAH1334

    Jest ktoś w stanie pomóc ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy prawie kwadratowych budynkach zwykle projektuje się dachy kopertowe a nie dwuspadowe, stąd może być problem ze znalezieniem projektu.

    To będzie duży dom, ponad 250 m2

    Dlaczego wykluczasz indywidualny?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-11-2019 o 10:37

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ... stąd może być problem ze znalezieniem projektu.
    Wydawało mi się ze przy tak prostej bryle budynku i prostym dachu coś sie znajdzie, a tu jest problem i to duży

    1. nie chcę robić kopertowego dachu (mimo że może ładniej by wyglądał) ze względu na wyższy koszt i niemal brak możliwości wygospodarowania 'graciarni' na nieużytkowym strychu

    2. cały czas myślę jak zmniejszyć powierzchnię (żeby było 150-200 a nie 250m2) ale chciałbym mały pokój na parterze i dodatkowe pomieszczenie nad garażem (poza 3 sypialniami) - powierzchni sypialni, salonu, kuchni i garażu nie bardzo da się 'odchudzić' bo i tak są dość małe

    3. indywidualnego nie wykluczam - możliwe że na nim się skończy - ale porównuję 5-10tyś (za gotowy + małe zmiany) do 15-20tyś za indywidualny i miałem nadzieję ze jak znajdę gotowy o zbliżonej bryle (tak żeby nie ruszać elementów konstrukcyjnych) to na start 10tyś zaoszczędzone ...
    ... wiem, wiem że nie ma co oszczędzać na dobrym projekcie (dletego pewnie skończy sie na indywidualnym) ale opcja gotowy plus małe zmiany jest chyba idealna

    A inna sprawa (poprawcie mnie bo jestem amatorem) - słyszałem że gotowe projekty Archon są dobrze zrobione pod kątem późniejszej budowy i instalacji (dobrze opisane, ze szczegółami, itp) - nie wiem czy nie są przewymiarowane (stal na zbrojenie, drewno na więźbę, itp) ale tego nie mam jak sprawdzić.
    Jak 'trafię' projekt w innej firmie to dopytam/poczytam na temat ich projektów.
    Z indywidualnymi robionymi od zera chyba różnie bywa.

    Dlatego też tak próbuję znaleźć gotowca i trochę go przerobić.
    Czy ja mam zły tok rozumowania ?
    Czy nie ma takich projektów ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jest bardzo mało w ogóle piętrowych domów wśród gotowców. I rzadko tak duże.
    Znalazłam jakieś, ale miały koszmarnie rozplanowane wnętrza.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ka_Be Zobacz post
    Wydawało mi się ze przy tak prostej bryle budynku i prostym dachu coś sie znajdzie, a tu jest problem i to duży

    1. nie chcę robić kopertowego dachu (mimo że może ładniej by wyglądał) ze względu na wyższy koszt i niemal brak możliwości wygospodarowania 'graciarni' na nieużytkowym strychu

    2. cały czas myślę jak zmniejszyć powierzchnię (żeby było 150-200 a nie 250m2) ale chciałbym mały pokój na parterze i dodatkowe pomieszczenie nad garażem (poza 3 sypialniami) - powierzchni sypialni, salonu, kuchni i garażu nie bardzo da się 'odchudzić' bo i tak są dość małe

    3. indywidualnego nie wykluczam - możliwe że na nim się skończy - ale porównuję 5-10tyś (za gotowy + małe zmiany) do 15-20tyś za indywidualny i miałem nadzieję ze jak znajdę gotowy o zbliżonej bryle (tak żeby nie ruszać elementów konstrukcyjnych) to na start 10tyś zaoszczędzone ...
    ... wiem, wiem że nie ma co oszczędzać na dobrym projekcie (dletego pewnie skończy sie na indywidualnym) ale opcja gotowy plus małe zmiany jest chyba idealna

    A inna sprawa (poprawcie mnie bo jestem amatorem) - słyszałem że gotowe projekty Archon są dobrze zrobione pod kątem późniejszej budowy i instalacji (dobrze opisane, ze szczegółami, itp) - nie wiem czy nie są przewymiarowane (stal na zbrojenie, drewno na więźbę, itp) ale tego nie mam jak sprawdzić.
    Jak 'trafię' projekt w innej firmie to dopytam/poczytam na temat ich projektów.
    Z indywidualnymi robionymi od zera chyba różnie bywa.

    Dlatego też tak próbuję znaleźć gotowca i trochę go przerobić.
    Czy ja mam zły tok rozumowania ?
    Czy nie ma takich projektów ?
    Dach kopertowy nie koniecznie musi być droższy od dwuspadowego, odpadają Ci dwie ściany szczytowe, które trzeba ocieplić i wykończyć, na pewno pomieszczenie gospodarcze mniejsze przy kopercie, ale z drugiej strony, zastanów się co chcesz tam trzymać, bo może nie potrzebujesz nie wiadomo ile miejsca.
    Co do projektu, znajdź architekta i zrób indywidualny, możesz się posiłkować np jakimiś gotowymi rzutami, gotowiec +duże zmiany sądzę że przekroczą koszt projektu indywidualnego. Sama adaptacja projektu gotowego bez żadnych zmian potrafi kosztować 1500/2000 zł.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ka_Be Zobacz post
    1. nie chcę robić kopertowego dachu (mimo że może ładniej by wyglądał) ze względu na wyższy koszt i niemal brak możliwości wygospodarowania 'graciarni' na nieużytkowym strychu
    Koszt samego dachu nie jest zauważalanie większy. Za to trzeba dobudować ściany szczytowe. Więc persaldo wychodzi drożej.


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Znalazłam jakieś, ale miały koszmarnie rozplanowane wnętrza.
    A czy mogłabyś podesłać linki ?
    Dużo łatwiej zmienić rozplanowanie wnętrza niż ściany konstrukcyjne i dach.


    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Dach kopertowy nie koniecznie musi być droższy od dwuspadowego, odpadają Ci dwie ściany szczytowe, które trzeba ocieplić i wykończyć
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Koszt samego dachu nie jest zauważalanie większy. Za to trzeba dobudować ściany szczytowe. Więc persaldo wychodzi drożej.
    Ścian szczytowych nie zamierzam ocieplać, ale fakt - będą dodatkowym kosztem.
    Dzięki za film - bardzo pomocny, choć poziom skomplikowania kalkulacji co jest droższe jest tak duży, że sam nie dam rady - a myślę że każdy przypadek trzeba policzyć indywidualnie.
    W zależności od kształtu i wymiarów domu, stropu i nachylenia dachu, czym go pokryjemy itp. różnice będą inne (i pewnie czasem kopertowy będzie tańszy, a czasem dwuspadowy).
    W tym temacie mam inny wątek: https://forum.muratordom.pl/showthre...ia-dachu/page2
    Może jakoś uda się zrobić porównanie, choć tu nie tylko chodzi o koszty, lecz także większy strych do wygospodarowania i połać dachu pod PV.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ka-Be - znalazłam je przez wyszukiwarkę extradom.
    Dzięki Efir.
    Znalazłem jeszcze inny - https://www.dobredomy.pl/projekt/emilia/lustro
    Prawie idealny z tym że 1,5 piętra a nie 2 + strych

    Wygląda na to że skończy sie na indywidualnym projekcie, bo w każdym gotowym są jakieś ALE i jak tych ALE za dużo sie zbierze to indywidualny wychodzi lepiej/taniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony