dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Hydrofor nie zasysa, to jakieś żarty?

    Cześć,

    Kupiłem na allegoro Zestaw Hydroforowy JY 1000 Omnigena 100L. Uważam się za człowieka techniki. Zmontowanie hydroforu uznałem za zabawę z klocków lego na jeden wieczór. Tymczasem bawię się z tym już czwarte posiedzenie i zaczynam podejrzewać, że raczej producent zabawił się ze mną, bo albo to jakiś totalny bubel jest albo nie wiem co.
    Króciec ssący ma na końcu zawór zwrotny. Idąc w kierunku hydroforu: zawór kulowy, trójnik zalewowy, filtr i pompa. U góry: zabezpieczenie, zawór, drugi trójnik zalewowy.
    Generalnie nie zasysa. Głębokość studni nie ważna, bo wyjmuję wąż z niej i wsadzam do wiadra z wodą, poniżej pompy. Zalewam układ wodą w dwóch miejscach: trójnik przy poborze wody i trójnik na wyjściu. Wciskam czerwony przycisk na sterowniku i nic. Pompa działa ale nie zasysa. RAZ udało mi się w tym modelu doprowadzić do stanu w którym pompowała, ale bardzo słabiuteńko.

    Co mogę zrobić? Co sprawdzić? Odesłać ten cud techniki?

    Z góry dziękuję

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Koniecznie musisz zalać pompę wodą sama woda w wężu nic nie da musi być zalana pompa przez ten korek , no i jaką masz pewność szczelności na rurze ssawnej ?? z tego co piszesz to sporo połaczeń na tym masz .

  3. #3

    Domyślnie

    Zalewazm wąż i górny trójnik zalewowy na wyjściu. Smoka wyjąłem ze studni, wtedy zalałem i patrzyłem czy cieknie. Nie cieknie.
    Co dalej?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    overmind

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-190
    Posty
    40

    Domyślnie

    I co udało się odpalić ?
    Problemem był schemat czy nieszczelności ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony