dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    remimar

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-637
    Posty
    1

    Domyślnie Strop kliena (odcinkowy) - izolacja wełną celulozową

    Witam. Jestem w trakcie remontu domu z 1920. Nad piwnicą mam strop odcinkowy (podwójny teownik stalowy, cegła). Z kolei podłoga w domu to piękne poniemieckie deski, które przez wiele dziesięcioleci było przykryte płytą i zachowały się idealnie - wyłącznie cyklinowanie. I tu jest pies pogrzebany. Nie chciałbym tej podłogi demontować, bo istnieje ryzyko ze już tak pięknie nie będzie - a chciałbym poprawić izolacyjność stropu.
    Przy murach widzę, że pomiędzy deskami i stropem z cegły (lub znajdująca się tam polepą) jest nawet 12 cm wolnej przestrzeni. Oczywiście nie mam wiedzy jak jest w środkowej cześć podłogi. Poza kwestiami oczywistymi - słaba izolacyjność, czuć też kwestię akustyczną - "czuć pod nogami pustą przestrzeń".

    PYTANIE: jak myślicie - czy nadmuch wełny celulozowej w wolne przestrzenie w stropie odcinkowym (pomiędzy deską a cegłą/polepą) to pomysł wart rozważenia czy niosący jakieś ryzyka?

    Z drugiej strony od piwnicy, chciałbym zachować fajne łukowate sklepienia z cegły czerwonej i nie izolować ich (zmniejszy się też znacznie wówczas wysokość użytkowa piwnicy, czego chciałbym uniknąć).

    Ponieważ zdecydowałem się ocieplenie stropu strychowego wełną celulozową plus poprawę izolacyjności ocieplonych skosów również dodmuchem wełny - jedna technologia może załatwiłaby kompleksowo trzy problemy.
    Ostatnio edytowane przez remimar ; 08-11-2019 o 08:56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony